TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се борам за разбивање на последната тврдина на етничкиот монопол, за првиот претседател, вели Османи

360 степени - 17.04.2024

„Тврдината која не загрижува сите и секогаш ни го дава тој сигнал дека се уште не е се како што треба, се уште нема еднакви можности за сите, тоа е тврдината на првиот претседател. Значи, се натпреварувам на 24 април да ја разбрете тежината на оваа ...

Османи: Европскиот фронт е голема идеја чие време е дојдено

ТВ21

Османи: Европскиот фронт е голема идеја чие време е дојдено

4NEWS

Османи: Европскиот фронт е голема идеја чие време е дојдено

Канал5

Османи: Европскиот фронт е голема идеја чие време е дојдено

Макфакс

Османи: Европскиот фронт е голема идеја чие време е дојдено

Опсервер

Османи: Останува уште една последна тврдина на етничкиот монопол, на првиот претседател

Фокус

+инфо 24Инфо Слободен Печат Вечер Прес

Пендаровски: Треба да се провери имотот на судиите, обвинителите и политичарите од последните 30 години

Алфа - 17.04.2024

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски од собирот во Велес го повтори ставот дека треба да се провери имотот на судиите, обвинителите и политичарите од последните 30 ...

Бујар Османи не ги прекинува предизборните активности

Мета

Османи ги прекина предизборните активности за денеска

Фокус

Бујар Османи: На рамениците носам благородна мисија

Алсат-М

„ОСМАНИ Е ЕДНА ОД ГОЛЕМИТЕ ГРЕШКИ НА СДСМ. ДАЛИ Е МЕЃУ ГРЕШКИТЕ ШТО ГИ ПРЕПОЗНАВААТ?“: Најчевска со реакција на изјавата на Османи дека нема да присуствува на средби на Отворен Балкан

Фактор

Османи ги прекинува предизборните активности, за причините се огласи на Фејсбук

ТВ21

Османи ги прекинува предизборните активности, за причините се огласи на Фејсбук

Скопје1

Во Центар 4NEWS Макфакс Опсервер +инфо Скопје инфо Точка Кајгана

Пендаровски: Ќе направиме проверка на имотот на судии, обвинители, но и политичари, почнувајќи од мене

Слободен Печат - 17.04.2024

На вечерашниот митинг во Гостивар, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски порача дека е крајно време да се направи ветинг на сите судии и обвинители како и на сите политичари. Ние, додаде тој, немаме проблем со криминалот со тоа што имаме лоши ...

Пендаровски: Ветинг мора да има, но без меѓународни членови во комисијата не правиме ништо

Телма

Пендаровски: Да се провери имотот на судиите и политичарите

Алсат-М

Пендаровски: Сеопфатен ветинг на сите судии, обивнители и политичари за да видиме кој се богател на грбот на народот изминативе 30 години

Слободен Печат

Пендаровски: Сеопфатен ветинг на сите судии, обвинители и политичари за да видиме кој се богател на грбот на народот изминативе 30 години

Бриф

Пендаровски од Велес: Сеопфатен ветинг на сите судии, обивнители и политичари за да видиме кој се богател на грбот на народот изминативе 30 години

Frontline

Пендаровски: Крајно време е да направиме проверка на имотот на судии, обивнители, но и политичари, почнувајќи од мене

Frontline

Османи: За предметот „Пациент“ на СЈО немаше обвинение, мојот противкандидат нема идеи во оваа изборна кампања

Сител - 17.04.2024

Кандидатот за претседател на државата Бујар Османи смета дека коалицијата „Вреди“ нема теми и креативност во изборната кампања и затоа „зборуваат за стари и отворени прашања“. Во одговор на новинарско прашање тој реагираше на изјавата на кандидатот ...

Коалицијата Вреди го потсети Османи на случајот „Пациент“, тој вели дека случајот е затворен и нема обвинение

Слободен Печат

Арбен Фетаи: Секој глас за Бујар Османи е изгорен глас, тој подготвува заминување од политиката

Фокус

Договорот за ветинг за формирање влада: Османи инсистира на нов предуслов, Таравари тврди дека неколку пати го повикал Османи да потпишат, а за уставните амандмани го потврдија „џентлменскиот договор“

Lider

Претседателски кандидати ветуваат „ветинг“, а немаат надлежност за тоа

Алсат-М

Не само уставните измени, и ветингот услов за владина коалиција

ТВ21

Таравари: Неколку пати го поканив Бујар Осман да потпише ветинг за политичари и судии

Во Центар

4NEWS +инфо Zoom Во Центар Република Либертас Zoom Press24

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Макфакс - 16.04.2024

ВМРО и СДСМ веќе се обединија против барањето на Демократската унија за интеграција и Европскиот фронт изборот на претседателот да биде во Собранието, како главна точка на Платформата што лидерот Али Ахмети ја истакна во промоцијата на Бујар Османи ...

ДУИ ги обвини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и уверува дека следниот претседател ќе се избира во Собранието

Локално

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Опсервер

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Либертас

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

А1 On

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Zoom

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието, како и премиерот Џафери ќе се оствари и „првиот претседател Албанец“

365

Lider MTM Скопје инфо Точка Во Центар Сител ММС ТВ21