TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриен новиот изглед на дресот на Барселона, кој изгледа – катaстрофално! (ФОТО)

СуперСпорт - 14.11.2018

„Најк“ подготви изненадување за екипата на Барселона, односно специјален дрес поради 20-годишната соработка. Произведувачот на спортска облека направи дрес, кој е микс од претходните дресови во последните 20 години, но дефинитивно изгледа ужасно, а ...

ФОТО: Протекоа историските дресови за наредната сезона на Интер и Барселона – Меси ќе ги „носи“ Пујол, Ривалдо, ...

Курир - 14.11.2018

Барселона и Интер оваа сезона веќе на два наврати ги одмерија силите во Лигата на шампионите, но и во двата дуели тимовите немаа можност да настапат во своите оргинални дресови. „Нераѕурите“ на „Камп Ноу“ настапија со резервната гарнитура, додека ...

ФОТО: Освен на Барса откриени и дресовите на Интер

Спортски - 14.11.2018

Освен на Барселона која наредната сезона ќе настапува во една чудна гарнитура (тука) , „Најк“ денес откри како ќе изгледаат дресовите и на Интер. Дресот на Барселона ќе биде микс на дресовите во претходните 20 години, додека пак Интер ќе има коси ...

ФОТО: Протекоа историските дресови за наредната сезона на Интер и Барселона – Меси ќе ги „носи“ Пујол, Ривалдо, ...

Спортклуб - 14.11.2018

Барселона и Интер оваа сезона веќе на два наврати ги одмерија силите во Лигата на шампионите, но и во двата дуели тимовите немаа можност да настапат во своите оргинални дресови. „Нераѕурите“ на „Камп Ноу“ настапија со резервната гарнитура, додека ...

Навивачите разочарани од новиот изглед на дресот на Барселона (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2018

Произведувачот на спортска опрема „Најк“ подготви посебен дрес за екипата на Барселона, но навивачите се разочарани од неговиот изглед. За да прослават 20 години од соработката со каталонскиот гигнат, „Најк“ подготви дрес кој е микс од сите ...

ФОТО: „Најк“ на Барселона и спреми дрес кој ќе биде еден од најчудните во светот

Спортски - 14.11.2018

Aмериканскиот производител на спортска опрема „Најк“ спреми посебен дрес за екипата на Барселона. Со цел да ја прослави 20 годишната соработка со каталонскиот гигант тој изработи дрес комбиниран од претходните 20 година.

Навивачите се незадоволни од изгледот на новиот дрес на Барса

TopSport - 14.11.2018

Еден од најголемите производители на спортска опрема и долгогодишен партнер на Барселона, компанијата „Најки“, подготвил посебен дрес за фудбалскиот клуб, за наредната сезона, кој не им се допаѓа на навивачите.

ФОТО: Протекоа историските дресови за наредната сезона на Интер и Барселона – Меси ќе ги „носи“ Пујол, Ривалдо, ...

Sport M - 14.11.2018

Барселона и Интер оваа сезона веќе на два наврати ги одмерија силите во Лигата на шампионите, но и во двата дуели тимовите немаа можност да настапат во своите оргинални дресови. „Нераѕурите“ на „Камп Ноу“ настапија со резервната гарнитура, додека ...