TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во јануари ќе има обвинение за случајот „Рекет 2“

IRL - 14.12.2019

Во овој случај покрај Бојан Јовановски , кој е првосомничен и во случајот „Рекет“ осомничени се и неговиот татко Миле Јовановски , заменик-претседателката на Меѓународниот сојуз Јасна Мандиќ , пратеничката од СДСМ и потпретседателка на Собранието ...

Наскоро обвинение за случајот „Рекет 2“

Канал5 - 14.12.2019

Се очекува второ обвинение за случајот „Рекет“ на почетокот на јануари, потврди за Канал 5 шефицата на Обвинителството за организиран криминал, Вилма Русковска. Таа истакна дека веќе е при крај втората истрага, која се однесува на делата „измама“ и ...

Обвинение за „Рекет 2“ во јануари

Р.С.Европа - 14.12.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска рече дека се надева оти во почетокот на јануари ќе има обвинение за случајот познат во јавноста како „Рекет 2“. Таа ова го изјави одговорајќи на новинарско прашање додека традеше на акцијата на адинистрацијата ...

Русковска: Следниот месец обвинение за Рекет 2

Телма - 14.12.2019

Истрагата привршува, на почетокот од идниот месец може да очекува обвинение за случајот Рекет – 2, во кој се истражува работењето на невладиниот Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски, изјави обвинителката Вилма Русковска.

Во јануари обвинение и за Сојузот на Боки 13 – Спасовски негира дека се сретнал со првообвинетиот во „Рекет“

ТВ21 - 14.12.2019

На почетокот на јануари ќе има обвинение за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски. Ова го изјави обвинителката Вилма Рускоска, која воедно информираше дека вчера и завчера осомничените извршиле увид во доказите.

Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

Телма - 14.12.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени контакти, два или три кои биле, се однесуваа на одредени пријави кои ги имаше тој и новинари ...

Спасовски комуницирал со Боки 13, но тврди само службено

Алфа - 14.12.2019

Првиот полицаец Оливер Спасовски комуницирал со Бојан Јовановски, но само 2-3 пати и тоа службено, изјави денеска министерот за внатрешни работи запрашан околу сведочењето на сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева.

(Видео) Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за „Рекет“

Макфакс - 14.12.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на почетокот на јануари да биде подигнато обвинение. „Се привршува истрагата.

На почетокот на јануари обвинение и за „Рекет 2“

360 степени - 14.12.2019

Обвинение за случајот „Рекет 2“ може да се очекува на почетокот на јануари, најави денеска обвинителката Вилма Русковска, пред да се вклучи во еко-акцијата за чистење . „Се надевам на почетокот на јануари“, одговори Русковска на прашањето кога може ...

Русковска најавува уште едно обвинение за „Рекет“

Expres - 14.12.2019

При крај е втора истрага за случајот „Рекет“ и обвинителката за организиран криминал очекува на почетокот на јануари да биде подигнато обвинение. „Се привршува истрагата. Се надевам дека на почетокот на јануари ќе биде подигнато обвинение“, вели ...

Ременски и Јовановски на увид во доказниот материјал

Deutsche Welle - 13.12.2019

По увидот, од наредната недела осомничените ќе бидат повикани да дадат исказ во Обвинителството Фросина Ременски, пратеничка и почесен претседател на невладината организација „Меѓународен сојуз" на Бојан Јовановски (Боки 13) за денеска била повикана ...

Ременски избега од новинарите

Телма - 13.12.2019

Во 10 часот влегла во обвинителството за организиран криминал на единственеиот влез каде што немаше медиуми, петипол часа подоцна скришно и излезе. Додека сите вработени од апелација и обвинителството излегуваа на официјалниот влез, единствен ...

Фросина Ременски на увид во доказите за „Меѓународен Сојуз“

Телма - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски е во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за случајот поврзан со Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, каде таа е почесен претседател.

(ВИДЕО) Ременски се обиде да избега од медиумите: Не знам дали сте вратари или новинари

А1 On - 13.12.2019

По пет часа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид во докази, пратеничката Фросина Ременски најде начин да ја напушти зградата без да ја видат новинарите, иако сите влезови освен службениот затворија во 14:30 часот.

Ременски ги разгледува доказите против неа

Алсат-М - 13.12.2019

Игра мачка и глушец околу Апелациониот суд. Новинарските екипи со часови ја чекаа пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски да излезе од зградата на судот каде се наоѓаат и просториите на Обвинителството за организиран криминал и каде таа ги гледаше ...

Ременски ги избегна новинарските екипи по шестчасовниот распит во Обвинителството за ,,Рекет”

Канал5 - 13.12.2019

По шест часа вршење увид во доказите во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција пратеничката Фросина Ременски и на доаѓање и на заминување избега од медиумските екипи.

Ременски кон новинарите: Дали сте вратари или новинари?

24 Вести - 13.12.2019

Без малку шест часа траеше увидот во доказите на пратеничката и потпретседателка на Собранието Фросина Ременски за случајот со работата на невладината „Меѓунардоен сојуз“ во кој таа е осомничена дека помагала во извршувањето на кривичните дела ...

Ременски низ спореден влез отиде кај Русковска, ќе прави увид во докази

А1 On - 13.12.2019

Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите на нејзино барање за случајот поврзан со „Меѓународниот сојуз“ на Бојан ...

Бојан Јовановски и неговиот татко не дојдоа кај Русковска, доказите ги разгледувал Дуковски

А1 On - 13.12.2019

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција бил поканет и Бојан Јовановски заедно со неговиот татко Миле Јовановски за да направат увид во доказите поврзани со истрагата која се води за Меѓународниот сојуз.

Ременски во обвинителство – изврши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

24 Вести - 13.12.2019

Скришно влезе си отиде преку таен излез. П ратеничката Фросина Ременски, почесна претседателка на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски направи увид во д о казите за проширената истрага.

Бојан и Миле Јовановски, Мандиќ, Ременски и асистенката нарената недела на распит кај Русковска

А1 On - 13.12.2019

Осомничените лица за случајот поврзан со Меѓунардниот сојуз наредната недела ќе даваат исказ кај обвинителката Вилма Русковска, во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Истрагата за овој случај не е завршена, а осомничените прават ...

Ременски врши увид во доказите за обвинението за „Меѓународен сојуз“

Канал5 - 13.12.2019

Неколку часа трае увидот во доказниот материјал од страна на почесната претседателка на невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз, Фросина Ременски,која заедно со Јовановски е осомничена во посебна постапка.

Фросина Ременски во Обвинителство на увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Алсат-М - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал врши увид во доказниот материјал во врска со случајот со невладината организација „Меѓународен сојуз“ на Боки 13, во кој се опфатени пет физички ...

Ременски прави увид во доказите за „Рекет“

360 степени - 13.12.2019

Пратеничката на СДСМ и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, денеска во просториите на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција врши увид во доказите против неа собрани во втората истрага од аферата „Рекет“ која се ...

Боки13 и неговиот татко не дојдоа кај Русковска

Press24 - 13.12.2019

Во Обвинителството денеска освен Фросина Ременски, поканет бил и Бојан Јовановски кој е првообвинет во Рекет, за увид во доказите за истрагата за меѓународниот Сојуз, но тој не дошол иако добил покана да се појави со татка си.

Ременски на увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Алфа - 13.12.2019

Сама без придружба на адвокат, повеќе од половина работен ден, пратеничката на СДСМ и потпретседателка на Собрание Фросина Ременски, вршеше увид во доказите кои и ги става на товар обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, за ...

Ременски по шестчасовениот распит за Рекет им избега на новинарите : „Не знам дали сте вратари или новинари. Бев во ...

Нетпрес - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски по пет часа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид во доказите против „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13, каде беше почесна претседателка, им избега на новинарските екипи кои чекаа ...

Ременски врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Н.Македонија - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да изврши увид во доказите собрани во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател беше токму таа.

Ременски: Треба да се интересирате за посериозни случаи, а не да правите медиумска фама околу нешто што е приватен ...

CivilMedia - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски рече дека не завршила со увид во доказниот материјал против неа, а воедно, не знае ниту колкав обем на материјали има Русковска против неа, пренесува А1он, откако нивнаа новинарска екипа успеа да ја стигне по вршењето ...

Ременски пристигна во Обвинителството

Фактор - 13.12.2019

Фросина Ременски, осомничена во продолжението од истрагата за „Рекет“, дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за да изврши увид во доказите против пратеничката на СДСМ за работењето на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан ...

Осомничените за “Рекет“ ќе даваат изкази кај Русковска

Скопје1 - 13.12.2019

Осомничените за „Рекет“ даваат искази пред Русковска. Денеска тоа го направи пратеничката фросина Ременски. Боки 13 пак бил повикан вчера, но не се појавил. Неофицијално ни тој ни неговиот татко не сакале да зборуваат, под образложение дека ...

Ременски на новинарите: „Може да не трчате по мене… не е културно“

Expres - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски по пет чласа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид во доказите против меѓународниот сојуз на Боки 13, каде таа беше почесна претседателка, успеа да ги избегне новинарите, како и при ...

Осомичената Ременски врши увид во доказите против неа за Меѓународниот сојуз на Боки

Република - 13.12.2019

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски денеска во Обвинителството направи увид во доказите во Обвинителството за организиран криминал и корупција што Вилма Русковска ги има против неа за случајот Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски.

Ременски во обвинителство се разгледуваат доказите против неа

Скопје1 - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски во моментов е во обвинителство. Со Русковска се разгледуваат доказите протв неа за случајот „Рекет“. Имено неодамна Обвинителството за организиран криминал при претресот во куќата на осомничената пратеничка на СДСМ за ...

Боки 13 и неговиот татко не дојдоа кај Рускоска

Курир - 13.12.2019

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција бил поканет и Бојан Јовановски заедно со неговиот татко Миле Јовановски со цел да направат увид на доказите поврзани со истрагата која се води за Меѓународниот сојуз.

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Фокус - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател беше ...

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Курир - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател беше ...

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за „Меѓународен сојуз“

Слободен Печат - 13.12.2019

Освен Ременски можност за увид во доказите имаат и првоосомничениот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13, кој беше претседател на организацијата и негоовиот татко МИле Јовановски.

Фросина Ременски дојде во Обвинителство да врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Магазин - 13.12.2019

Утринава пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен ...

Ременски во Обвинителство: Врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Press24 - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“ на која таа беше почесен ...

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

24Инфо - 13.12.2019

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“ Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за ...

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за „Меѓународен сојуз“

Вечер Прес - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател беше ...

Ременски во Јавното обвинителство на увид на доказите во истрагата за „Меѓународен сојуз“

CivilMedia - 13.12.2019

Фросина Ременски денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција врши увид во доказите во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, во која беше почесен претседател, пренесува Фокус .

Ременски во ОЈО, врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Република - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател беше ...

Ременски дојде во Обвинителството да изврши увид во доказите

Канал5 - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за организиран криминал да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината организација Меѓународен сојуз .

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Тера - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски денеска е во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за невладината органзација „Меѓународен сојуз“, чиј почесен претседател ...

Фросина Ременски врши увид во доказите за Меѓународниот сојуз

Макфакс - 13.12.2019

Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за случајот поврзан со „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски каде таа е ...

Ременски на увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Локално - 13.12.2019

Пратеничката Фросина Ременски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал врши увид во доказниот материјал во врска со случајот со невладината организација „Меѓународен сојуз“ на Боки 13, во кој се опфатени пет физички ...

Ременски и Јовановски на увид во доказниот материјал

Либертас - 13.12.2019

Фросина Ременски, пратеничка и почесен претседател на невладината организација „Меѓународен сојуз” на Бојан Јовановски (Боки 13) за денеска била повикана во Основното јавно Обвинителство за гонење организиран криминал да изврши увид во доказниот ...

Ременски низ спореден влез отиде кај Русковска

Либертас - 13.12.2019

Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за случајот поврзан со „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски каде таа е ...