TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меѓународна потерница за еден од напаѓачите на Саздовски

Нова ТВ - 27.07.2018

МВР денеска објави меѓународна потерница за третиот осомничен за убиството на Никола Саздовски, Јетон Љужа. Потерницата е распишана откако Љужа бил баран на неколку локации во Скопје. Останатите двајца осомничени се во притвор и се очекува да бидат ...

Издадена меѓународна потерница за третообвинетиот за убиството на Никола Саздовски

AKO - 27.07.2018

МВР објави меѓународна потерница по Јетон Љужа, од татко Феми и мајка Незакет, роден 19.08.1999 година во Скопје, каде и живее на ул: „Овчеполска“,бр.51, се бара со број на наредба 3 КО.БР.2278/18 издадена од ОЈО Скопје за сторено кривично дело.

Интерпол од денеска го бара Јетон Љужа - третоосомничниот за убиството на Саздовски

24 Вести - 27.07.2018

Интерпол од денеска од денеска трага по 19 годишниот скопјанец Јетон Љужа, третоосомничениот за свирепото убиство на Никола Саздовски, кој беше претепан на станица во Автокомнада. Саздовски, по десет дена во кома, им подлегна на повредите.

Интерпол го бара третоосомничниот за убиството на Саздовски

Локално - 27.07.2018

Интерпол од денеска трага по 19 годишниот Јетон Љужа, третоосомничен за убиството на Никола Саздовски. Иако обвинителството уште пред 10 дена го промени делото од насилство во убиство извршено на свиреп начин и најави распишување на меѓународна ...

Интерпол трага по Јетон Љужа, третоосомничниот за убиството на Саздовски

Press24 - 27.07.2018

Од денеска Интерпол трага по 19-годишниот Јетон Љужа кој е третоосомничен за убиство на Никола Саздовски - Саздо, кој брутално беше претепан во Автокоманда, а по десет дена кома, Саздо им подлегна на повредите во болница, објави ТВ24 .

Никој не го бара насилникот: Нема потерница по третоосомничениот за убиството на Саздо

Курир - 26.07.2018

Никој не го бара 19 годишниот Ј.Љ. третоосомничен за свирепото убиство на Никола Саздовски Саздо. Течел законскиот рок за обвинителството да распише централна и меѓународна потерница велат од ОЈО за Алфа.

Се бара Јетон Љужа – третоосомничниот за убиството на Саздовски

24Инфо - 27.07.2018

Се бара Јетон Љужа – третоосомничниот за убиството на Саздовски Интерпол од денеска трага по 19 годишниот Јетон Љужа, третоосомничен за убиството на Никола Саздовски. Иако обвинителството уште пред 10 дена го промени делото од насилство во убиство ...

Интерпол трага по третоосомничниот за убиството на Саздовски

Република - 27.07.2018

Од денеска Интерпол трага по 19-годишниот Јетон Љужа кој е третоосомничен за убиство на Никола Саздовски – Саздо, кој брутално беше претепан во Автокоманда, а по десет дена кома, Саздо им подлегна на повредите во болница, објави ТВ24.

Нема потерница по третоосомничениот за убиството на Никола Саздовски - Саздо

Press24 - 26.07.2018

Никој не го бара 19 годишниот Ј.Љ. третоосомничен за свирепото убиство на Никола Саздовски Саздо. Законскиот рок за обвинителството да распише централна и меѓународна потерница истекува, велат од ОЈО за Алфа .

Интерпол го бара третиот напаѓач на Саздовски

Скопје инфо - 28.07.2018

Интерпол трага по 19 годишниот Јетон Љужа, третоосомничен за убиството на Никола Саздовски. Иако обвинителството уште пред 10 дена го промени делото од насилство во убиство извршено на свиреп начин и најави распишување на меѓународна потерница, ...

Интерпол трага по Јетон Љужа, третоосомничниот за убиството на Саздовски

МК News - 27.07.2018

Од денеска Интерпол трага по 19-годишниот Јетон Љужа кој е третоосомничен за убиство на Никола Саздовски – Саздо, кој брутално беше претепан во Автокоманда, а по десет дена кома, Саздо им подлегна на повредите во болница, објави ТВ24.

Никој не го гони третиот убиец на Саздовски

Република - 27.07.2018

Еден месец откако беше смртно претепан младиот комита се уште нема потерница по Ј.Љ., третоосомничен за свирепото убиство на Никола Саздовски Саздо. Според обвинителството течел законскиот рок за обвинителството да распише централна и меѓународна ...