TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

А1 On - 30.06.2022

Од СДСМ преку соопштение реагираат на прес конференцијата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту ...

Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

24Инфо - 30.06.2022

Реакција на прес-конференција на Христијан Мицкоски За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност.

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски

Либертас - 30.06.2022

За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност. Оттука, СДСМ нема да навлегува во сите изнесени невистини и неодоговорно ...

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски

Нетпрес - 30.06.2022

„За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност. Оттука, СДСМ нема да навлегува во сите изнесени невистини и неодоговорно ...

СДСМ: Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

Канал5 - 30.06.2022

За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, се наведува во реакцијата на СДСМ.

СДСМ: Имаме чист македонски јазик со предлогот, Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет

Локално - 30.06.2022

СДСМ вечерва излезе со реакција на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од пред седиштето на партијата. За владеачката партија, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, ...

ИМАМЕ ЧИСТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК СО ПРЕДЛОГОТ Од СДСМ велат Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет

+инфо - 30.06.2022

СДСМ потенцира дека во модифицираниот предлогот имаме чист Македонски јазик и историски прашања надвор од рамката. СДСМ вечерва излезе со реакција на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од пред седиштето на партијата.

СДСМ: Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

Press24 - 30.06.2022

„За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност. Оттука, СДСМ нема да навлегува во сите изнесени невистини и неодоговорно ...

СДСМ: Владата водеше мудра дипломатија, а кога дојде време, транспарентно излегува во јавноста

Република - 30.06.2022

СДСМ вечерва излезе со реакција на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од пред седиштето на партијата. За владеачката партија, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, ...

Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

Опсервер - 01.07.2022

За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност. Оттука, СДСМ нема да навлегува во сите изнесени невистини и неодоговорно ...

СДСМ: Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет

МКД - 01.07.2022

За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, се вели во реакцијата на СДСМ по синоќешното обраќање на лидерот на ...

СДСМ: Мицкоски покажa дека нема основно чувство за државност

Сител - 01.07.2022

За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност. Оттука, СДСМ нема да навлегува во сите изнесени невистини и неодоговорно ...

Мицкоски да созрее, покажува дека нема државнички капацитет

Бриф - 01.07.2022

Реакција на СДСМ на прес-конференција на Христијан Мицкоски За вакво исклучително важно прашање, од највисок државен и национален интерес, Христијан Мицкоски покажува дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност.

Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее, смета власта

Скопје1 - 01.07.2022

„Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес“, смета СДСМ. Тие велат: Досега, низ целиот процес, сите лажни тврдења на Мицкоски и ...

Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

24Инфо - 01.07.2022

Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес. Досега, низ целиот процес, сите лажни тврдења на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ потонаа.

СДСМ: Мицкоски сè уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

Макфакс - 01.07.2022

Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес. Досега, низ целиот процес, сите лажни тврдења на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ потонаа, соопшти ...

СДСМ: Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

MTM - 01.07.2022

Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес. Досега, низ целиот процес, сите лажни тврдења на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ потонаа, соопшти ...

СДСМ: Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

Centar - 01.07.2022

Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес. Досега, низ целиот процес, сите лажни тврдења на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ потонаа, соопшти ...

СДСМ: Предлогот денеска ќе биде целосно објавен, Владата водеше мудра дипломатија

Локално - 01.07.2022

Со вчерашната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес.