TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОКУС НА ДЕНОТ: МВР не знае каде е Јанева - Запленет глисер во „Рекет“

Фактор - 21.07.2019

* (ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“ Засега е запленет само глисер на второосмоничениот во случајот „Рекет“, запленет е пловен објект во Охрид, кој е во сопственот на Зоран Минески Кичеец, пишува порталот Плусинфо , а ...

ЈО заплени глисер во сопственост Зоран Милески Кичеец

24 Вести - 21.07.2019

Запленет е глисер во сопственост на Зоран Милески Кичеец, второосомничениот во случајот „Рекет“, кој заедно со Боки 13 е во притвор. Глисерот на Кичеец, вчера вечер во Охрид е одземен по налог на Основното јавно обвинителство за гонење на ...

ОЈО за „Рекет“ вршела заплена и во Охрид, како вториот телефон на Јанева бил загубен во Белград?

ТВ21 - 21.07.2019

Во синоќешната акција во Охрид по налог на Освнотото јавно обвинителство бил запленет глисер кој бил во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски – Кичеец. Од ОЈО ја потврдија заплената.

Обвинителството одзема имот на осомничените Кичеец и Боки 13

Телма - 21.07.2019

Еден глисер сопственост на второосмничениот Зоран Милески викан Кичеец од ноќеска е во прангите на истрагата за рекетирање на бизнисмени во кој првоосомничен е Бојан Јовановски алиас Боки 13.

Запленет глисерот на второосомничениот во случајот „РЕКЕТ„, – Кичеец

Алсат-М - 21.07.2019

Јавното обвинителство заплени еден глисер во Охрид, во сопственост на второосомничениот во истрагата „Рекет“, Зоран Милевски- Кичеец. Ова е единствената денешна мерка која до овој момент ја потврдува институцијата, откако од утрово се појавија ...

Запленет имот на осомничените во Рекет- глисерот на Кичеец ќе се чува во Охрид

Сител - 21.07.2019

Дел од имотот на Зоки Кичеец падна во рацете на обвинителството. Доцна синоќа во Охрид е запленет глисер во сопственот на второосомничениот во случајот Рекет. Пловилото е одземено по налог на обвинителството за гонење организиран криминал и ...

Обновено: „Рекет“ го зафати и Охрид

OhridNews - 21.07.2019

По наредба на Јавното обвинителство, во акција на полицијата, спроведена синоќа во Охрид, запленет е пловен објект – глисер, сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец.

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Канал5 - 21.07.2019

Глисерот на второ осомничениот во случајот “Рекет” - Зоки Кичеец доцна синоќа бил запленет од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Заплената е во рамки на истрагата која обвинителството ја отвори минатата недела против Боки 13 ...

JO гo заплени глисерот на Зоран Милески – Кичеец

Бриф - 21.07.2019

Запленет е глисер во сопственост на Зоран Милески Кичеец, второосомничениот во случајот „Рекет“, кој заедно со Боки 13 е во притвор. Глисерот на Кичеец, вчера вечер во Охрид е одземен по налог на Основното јавно обвинителство за гонење на ...

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Макфакс - 21.07.2019

Запленетиот глисер во Охрид, е во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, потврдуваат од Обвинителство. Заплената била направена по барање на Јавното обвинителство за организиран криминал и ...

(ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“

Фактор - 21.07.2019

Засега е запленет само глисер на второосмоничениот во случајот „Рекет“, запленет е пловен објект во Охрид, кој е во сопственот на Зоран Минески Кичеец, пишува порталот Плусинфо , а информацијата ја потврдиле од Јавното обвинителство.

Обвинителството потврди дека е запленет глисер на осомничениот Зоран Милески Кичеец

+инфо - 21.07.2019

Запаленет е глисер во сопственост на Зоран Милески Кичеец, второосомничениот во случајот „Рекет“, потврдија од Јавното обвинителство за Плусинфо. На нашето прашање во врска со неофицијалните информации за заплена и на луксузни возила и други ...

КЛОПЧЕТО СЕ ОДМОТУВА: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

Магазин - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Во Охрид запленет глисер во сопственост на Зоки Кичеец

Фокус - 21.07.2019

Во текот на вчерашниот ден во Охрид бил запленет глисер кој е во сопственост на осомничениот во „Рекет“, Зоран Милески (Зоки Кичеец), потврдија за Фокус извори од истрагата. Во јавноста се шпекулира дека освен глисерот, биле запленети и други ...

По наредба на ЈО во Охрид запленети предмети и еден глисер за случајот „Рекет“

МКД - 21.07.2019

Синоќа во Охрид, полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет", дознава МКД.мк. Предметите остануваат во заплена до крај на истрагата во која се опфатени.

ЈО потврди дека е запленет глисер во Охрид во сопственост на Зоки Кичеец, второосомничен во „Рекет“

Либертас - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Запленети луксузни возила и глисери по наредба на ЈО во Охрид за случајот „Рекет“

Фактор - 21.07.2019

По предлог на Јавен бвинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка, синоќа во македонскиот бисер Охрид се запленети неколку луксузни возила и бродови, односно глисери, пишува порталот Скопје1 .

Запленети предмети и глисер за случајот „Рекет“

Слободен Печат - 21.07.2019

Предметите остануваат во заплена до крајот на истрагата во која се опфатени. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се ...

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

MTM - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Рација во Охрид: Запленети возила, глисери, мотори, скутери… на Кичеец

Expres - 21.07.2019

По барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција во Охрид е извршено одземање на подвижни предмети поврзани со случајот „Рекет“ за кој се притворени Бојан Јовановски-Боки13 и Зоран Милевски-Кичец, јави порталот OhridSky.

Запленетите возила и пловила проценети на над 1.000.000 евра

Скопје1 - 21.07.2019

Возилата кои вчера навечер ги заплени државата како дел од истрагата за случајот „Рекет“ вредат повеќе од 1 милион евра. Во кругот на охридската „Касарна“ се наоѓа пловило кое вреди повеќе од 100.000 евра, а запленети се џипови, мотори, и скутери за ...

Запленети се возила и глисери во Охрид?!

Република - 21.07.2019

Откако некои медиуми излегоа со информации за заплена на јахти и скапи возила во Охрид, Република побара одговор од МВР и ОЈО. МВР се огради, не препрати во ОЈО, од ОЈО најавија дека се проверува информацијата, по што ќе пратат одговор.

НАЈНОВА ВЕСТ: Во Охрид запленети луксузни возила и глисери

Скопје1 - 21.07.2019

Полицијата вечерва во Охрид извршила заплена на неколку скапи патнички возила и пловни објекти, дознава Скопје1 од свои извори во МВР. Како што дознаваме тоа е направено по предлог на Јавен обинител, по претходно издадена наредба од Судија на ...

Запленет глисерот на Зоран Милески Кичеец

ММС - 21.07.2019

Еден глисер сопственост на второосмничениот Зоран Милески викан Кичеец од ноќеска е во прангите на истрагата за рекетирање на бизнисмени во кој првоосомничен е Бојан Јовановски алиас Боки 13.

Запленет глисерот на Зоран Милески познат како Кичеец

Пулс24 - 22.07.2019

Доцна синоќа од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција бил запленет глисерот на второосомничениот во случајот “Рекет” – Зоки Кичеец. Заплената е во рамки на истрагата која Обвинителството ја отвори минатата недела против Боки 13 ...

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Точка - 21.07.2019

Запленетиот глисер во Охрид, е во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, потврдуваат од Обвинителство. Заплената била направена по барање на Јавното обвинителство за организиран криминал и ...

По наредба на ЈО во Охрид запленети луксузни возила и глисери во сопственот на Кичеец

Press24 - 21.07.2019

Полицијата по наредба на Јавното обвинителство вчера во Охрид извршила заплена на најмалку еден глисер и други предмети и луксузни возила, а во врска со случајот „Рекет“, дознава МКД.мк . Запленетите возила ќе останат таму се до завршување на ...

Ноќеска запленети се возила и глисери во Охрид во истрагата за „Рекет“

+инфо - 21.07.2019

Синоќа во Охрид, полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет”, дознава МКД.мк. Претходно порталот Скопје 1 , повикувајќи се на изори во МВР јави дека се ...

Случај Рекет – Во Охрид запленети луксузни возила и глисери

1tv - 21.07.2019

По барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција, а по издаден налог на Судија на предходна постапка, кој постапува по Кривичниот Предмет -„Рекет“, во Охрид извршено е одземање на подвижни предмети.

Запленет глисерот на Кичеец во Охрид

24Инфо - 21.07.2019

По предлог на Јавен обвинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка, синоќа во македонскиот бисер Охрид се запленети неколку луксузни возила и бродови, односно глисери, пишува порталот Скопје1 .

Запленети луксузни возила и глисери во Охрид за случајот „Рекет“

24Инфо - 21.07.2019

По предлог на Јавен бвинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка, синоќа во македонскиот бисер Охрид се запленети неколку луксузни возила и бродови, односно глисери, пишува порталот Скопје1 .

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

Локално - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Рација во Охрид: Запленети возила, глисери, мотори и скутери поврзани со случајот „Рекет“

Курир - 21.07.2019

По барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција во Охрид запленети се подвижни предмети поврзани со случајот „Рекет“ за кој се притворени Бојан Јовановски-Боки13 и Зоран Милевски-Кичец, јави порталот OhridSky .

НА СЛУЧАЈОТ “РЕКЕТ” МУ НЕМА КРАЈ: Нокеска во Охрид запленети луксузни возила и глисери!

Магазин - 21.07.2019

Полицијата вечера во Охрид извршила заплена на неколку скапи патнички возила и пловни објекти, дознава Скопје1 од свои извори во МВР. Тоа било направено по предлог на Јавен обвинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка.

Во рамки на “Рекет” во Охрид запленети луксузни возила и глисери

Либертас - 21.07.2019

Полицијата вечерва во Охрид извршила заплена на неколку скапи патнички возила и пловни објекти, пренесува порталот Скопје1 повикувајќи се на извори во МВР. Заплената е на барање на Јавен обинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна ...

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Н.Македонија - 21.07.2019

Запленетиот глисер во Охрид, е во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец, потврдуваат од Јавното обвинителство. Заплената била направена по барање на Јавното обвинителство за организиран криминал ...

По наредба на ЈО, во Охрид запленети предмети и еден глисер за случајот „Рекет“

24 Вести - 21.07.2019

Синоќа во охрид, полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет”, дознава мкд.мк. Претходно порталот скопје 1 , повикувајќи се на изори во МВР јави дека се ...

Во Охрид запленети луксузни возила, глисери, мотори, скутери, сопственост на Зоки Кичеец, осомничен во „Рекет“

iPortal - 21.07.2019

По барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција, а по издаден налог на Судија на предходна постапка, кој постапува по Кривичниот Предмет -„Рекет“, во кој се осомничени Боки13 и Зоран Милевски-Кичеец, во Охрид извршено е ...

Запленети луксузни возила и глисери во Охрид за случајот „Рекет“

PressingTV - 21.07.2019

По предлог на Јавен бвинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка, синоќа во македонскиот бисер Охрид се запленети неколку луксузни возила и бродови, односно глисери, пишува порталот Скопје1 .

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

1tv - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Во Охрид запленети јахти, мотори и возила во сопственост на Зоран Милевски-Кичеец, вредни над 1 милион евра

Нетпрес - 21.07.2019

Синоќа во Охрид, полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет”. По добиен налог од Судија на претходна постапка , МВРО во Охрид одземало, луксузни џипови , чија ...

Во рамки на “Рекет” во Охрид запленети луксузни возила и глисери

Локално - 21.07.2019

Полицијата вечерва во Охрид извршила заплена на неколку скапи патнички возила и пловни објекти, пренесува порталот Скопје1 повикувајќи се на извори во МВР. Заплената е на барање на Јавен обинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна ...

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет“

ММС - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Во Охрид запленети јахти, мотори и возила во сопственост на Зоран Милевски-Кичеец, вредни над 1 милион евра

Скопје24 - 21.07.2019

Синоќа во Охрид, полицијата по наредба на Јавното обвинителство изврши заплена на најмалку еден глисер и други предмети, а во врска со случајот „Рекет”. По добиен налог од Судија на претходна постапка , МВРО во Охрид одземало, луксузни џипови , чија ...

Обвинителството потврди дека е запленет глисер во сопственост на осомничен во „Рекет“

Р.С.Европа - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

ЈО: Запленет глисер во сопственост на Зоки Кичеец

Press24 - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Запленет глисер во сопственост на Зоран Кичеец

Слободен Печат - 21.07.2019

Глисерот е запаленет синоќа. Обвинителството на 15. месецов отвори истрага против лицата Б.Ј и З.М, кои ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание". По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран ...

ЈО: Запленет глисер во сопственост на второосомничениот во „Рекет"

Канал5 - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет", изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

Јавно обвинителство: „Притвор“ и за глисерот на З.М. притворен за  „Рекет“

Денешен - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.

ЈО: Запленет глисер во сопственост на Зоки Кичеец

Република - 21.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот „Рекет“, изјавија за МИА од Јавното обвинителство. Глисерот е запаленет синоќа.