TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГЕРОСКИ НАЈАВИ НОВА ЕКСПЛОЗИЈА НА БОМБИ: „Во понеделник ќе ви кажам кои се Фрики и Кики„

Магазин - 20.07.2019

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста преку своите колумни пишуваше за рекетот, на социјалните мрежи најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики! Новинарот Бранко Героски веќе некое време објавува јавни тајни за рекетот и уцените ...

Героски: Ај в понеделник ќе ви кажам кои се Фрики и Кики

Република - 20.07.2019

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста излезе со приказната за рекетот, кој се покажа како вистинита, најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики? Тој користеше псевдоними во неговите колумни, па така Коки беше Бојан Јовановски, а ...

Рускоска: И други бизнисмени пријавиле рекет - Заев не познава ликови ,,Фрики и Кики‘‘

Сител - 19.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од лицата опфатени со истрагат за Рекет, открива за Дојче Веле обвинителката Вилма Рускувска. Сепак не открива за колку и кои случаи се работи.

Јанева не одговара на прозивките, премиерот не ги знае Кики и Фрики

Телма - 19.07.2019

Четврти ден како специјалната обвинителка во оставка исчезна од радарот на јавноста и ги исклучи сите можности за контакт на јавноста со неа. Не одговори на телефонскиот број кој е достапен за повици ниту на пораките преку кои Телма се обиде на ...

Заев: За мене Кики и Фрики не постојат

MakPress - 19.07.2019

Дали бизнисмените што му пријавиле на Заев дека се рекетирани му ја споменале Јанева и дали се заканиле дека ќе ги објават разговорите што ги имаат ако тој не пријави? На овие прашања премиерот Зоран Заев денеска одби да одговори.

Заев: Не постојат Кики и Фрики за мене, нема да коментирам псевдоними

Фокус - 19.07.2019

Премиерот, Зоран Заев, одби да коментира дали функционерите на СДСМ, кои се наводно вмешани во аферата „Рекет“, биле на вчерашната седница на Централниот одбор. Заев рече дека се додека новинарите не ги употребат вистинските имиња на овие ...

Заев им порача на судиите и обвинителите дека не им требаат политичари туку закони

МКД - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев за имињата на Кики и Фрики, кои според неофицијални информации пласирани во јавноста, се дел од редовите на СДСМ, на прашање дали партијата ќе застане зад нив, одговори дека секој што се огрешил пред законот ќе одговара.

Заев не кажува дали бизнисмените ја споменале Јанева – веќе четврти ден ни трага ни глас од неа

Алфа - 19.07.2019

Каде е Катица Јанева, не знае никој, или пак свесно не се открива. Обвинителката четврти ден се крие од јавноста. Ја нема јавно да проговори иако е клучна фигура во случајот „Рекет“ во кој Боки 13 и Зоки Кичеец се осомничени дека уценувале и ...

(Видео) За премиерот Заев, Кики и Фрики не постојат

Макфакс - 19.07.2019

Кики и Фрики за мене не постојат, објавете ги со име за да може да ве тужат, рече премиерот Заев на прашање дали тие функционери, кои се поврзуваат со случајот „Рекет“, биле присутни на партискиот состанок вчера.

Заев: За мене Кики и Фрики не постојат, нема да коментирам за некои псевдоними

Локално - 19.07.2019

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

За премиерот Кики и Фрики не постојат

+инфо - 19.07.2019

На премиерот Зоран Заев не му се познати Кики и Фрики. Тој на прес конференција рече дека Кики и Фрики за него не постојат. – Кики и Фрики за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат.

Заев: „Кики и Фрики" за мене не постојат

Press24 - 19.07.2019

Кики и Фрики за мене не постојат. Додека не се кажат имиња, тие за мене не постојат. Ова го истакна премиерот Зоран Заев како одговор на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денеска.

СЕВЕРОТОПИЈА: Кики и Фрики во борба против криминалот и корупцијата!

Денешен - 19.07.2019

Љупчо ЦВЕТАНОВСКИ СДС најави бескомпромисна борба со криминалот?! Ауууу, викнаа сите во државата, воодушевени од бестрашните јунаци на Централен одбор им збрани. Македонија силно се потресе, се’ уште се дрма и е во тешка еуфорија на задоволство од ...

Премиерот Заев: Објавете ги имињата, Кики и Фрики не постојат

Бриф - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешното свое обраќање во живо, на прашање на новинар за лицата со псевдоними Кики и Фрики дали биле на вчерашната седница на ЦО на СДСМ, одговори дека ќе коментира само за лица со вистински имиња и презимиња.

Заев: Не познавам такви како „Кики и Фрики“

Фактор - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека не познава такви рекетари како „Кики и Фрики“ во редовите на СДСМ. „Кики и Фрики за мене не постојат. Треба некој да ги соопшти со име и презиме, па да видиме дали има истраги или не.

За Заев не постојат Кики и Фрики, бара новинарите да ги објават вистинските имиња

Expres - 19.07.2019

„Кога ќе ги соопштите јавно во јавност имињата на Кики и Фрики за да можат да ве тужат, тогаш ќе зборувам“е рече премиерот Зоран Заев. Кики, Фрикi, Коки, Лики и други псевдоними се дел од серијалот во ПЛусинфо, на новинарот Бранко Героски кој ...

Заев: Кики и Фрики не постојат (ВИДЕО)

PressingTV - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека не знае кои се Фрики и Кики, одговарајќи на новинарско прашање дали тие биле пристутни на вчерашниот Централен одбор на СДСМ. Тој побара од новинарите да ги соопштат јавно нивните имиња за да може тие да тужат.

„Кики“ и „Фрики“ не постојат за Заев

Курир - 19.07.2019

„Ние во нашиот систем немаме казни бесење и стрелање, најтешката казна е затворот. Тој што се огрешил, ќе си ја отслужи казната. Затоа треба да си го средиме системот“. Ова го истакна денес премиерот Зоран Заев.

Заев до новинар: Кога јавно ќе кажете кои се Кики и Фрики за да ве тужат, ќе ви кажам дали биле на ЦО во СДСМ

Скопје1 - 19.07.2019

Заев вели дека за него нема Кики и Фрики, па побара од новинар да ги каже со име и презиме за да го тужат, за да добие одговор на прашањето „Дали Кики и Фрики биле вчера на Централниот одбор“.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале  Кики и Фрики?

24Инфо - 19.07.2019

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

Боки, Коки, Фрики и Кики не заслужуваат затвор, туку да фрлаат асфалт на 40 степени – твитер решенија за казната поради ...

Скопје1 - 19.07.2019

На социјалната мрежа твитер, корисник со прекар „Ана“, вели дека Боки, Коки, Фрики, кои беа дел од приказните на новинарот Бранко Геровски за изнудување „Рекет“, не треба да лежат затвор, туку да фрлаат асфалт на 40 степени и шијат на машина по 12 ...

Заев ги пушта Кики и Фрики низ вода?

Нетпрес - 18.07.2019

Соочен со созанието дека на јавноста и’ е сосема јасно кои се двајцата пратеници на СДСМ кои биле во блиска соработка со првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, Заев денеска им испрати суптилна порака – дека наскоро ги ...

СДСМ: Знае и Мицкоски дека единствената и вистинска глава на криминалниот октопод е во Будимпешта и се вика Никола ...

Бриф - 18.07.2019

Криминални октоподи се одлика на режимот на ВМРО-ДПМНЕ. Сега, во земјава владеат законите и правото. Кога зборува Мицкоски за глави и пипци на октоподи, знае и тој, како и целата јавност дека една единствената глава на криминалниот октопод е во ...

Мицкоски: Како Заев не знае кои се Кики и Фрики, а знае кој бил уценуван?

Република - 18.07.2019

Главата на криминалниот октопод е Зоран Заев, обвинува лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски коментирајќи ги последните случувања околу аферата „Рекет“, која ја стресе власта. Според Мицкоски се работи за организирана група која вклучува луѓе ...

Мицкоски: Заев е главата на криминалниот Октопод

Expres - 18.07.2019

Во ексклузивно интервју за Expres.mk со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски разговараме за последниот скандал со рекетирање, за иднината на СЈО, и за лидерската средба на која премиерот Заев повика.

Заев: „Кики и Фрики” за мене не постојат

24Инфо - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев за имињата на Кики и Фрики, вели дека не постојат. На прашање дали партијата ќе застане зад нив, одговори дека секој што се огрешил пред законот ќе одговара. Премиерот посочи дека ја знае целата вистина, но не е ниту негово, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е главата на новиот криминален октопод

24Инфо - 18.07.2019

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори ...

Опсервер - 18.07.2019

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...

Заев: За мене Кики и Фрики не постојат, нема да коментирам за некои псевдоними

Независен - 19.07.2019

Фото: Б. Грданоски Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

УМС на ВМРО-ДПМНЕ им остави рекет на Кики и Фрики пред Собранието на Република Македонија

Курир - 18.07.2019

Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови блиски соработници кои доколку се соочат со правдата може и самите да почнат да говорат за ...

За Заев Кики и Фрики не постојат

Република - 19.07.2019

На премиерот Зоран Заев не му се познати Кики и Фрики. Тој на прес конференција рече дека Кики и Фрики за него не постојат. Кики и Фрики за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат.

„Гробарите“ на правдата бараат правна држава!

CivilMedia - 18.07.2019

Дали навистина ВМРО-ДПМНЕ зборува за правна држава? Дали навистина се загрижени за датумот за преговори со ЕУ, а истовремено лидерот на партијата Христијан Мицкоски бега од лидерската средба закажана за утре.

„Кики“ и „Фрики“ не постојат за Заев

Нетпрес - 19.07.2019

Ние во нашиот систем немаме казни бесење и стрелање, најтешката казна е затворот. Тој што се огрешил, ќе си ја отслужи казната. Затоа треба да си го средиме системот“. Ова го истакна денес премиерот Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна

MakPress - 19.07.2019

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

СДСМ: Вистинската глава на криминалниот октопод е во Будимпешта и се вика Никола Груевски

Макфакс - 18.07.2019

Кога Христијан Мицкоски зборува за глави и пипци на октоподи, знае и тој, како и целата јавност, дека единствената глава на криминалниот октопод е во Будимпешта и се вика Никола Груевски, велат во соопштение од владејачката СДСМ.

Мицкоски: Заев е главата на криминалниот Октопод

Република - 18.07.2019

Главата на криминалниот октопод е Зоран Заев, а власта залудно сака да ја индивидуализира одговорноста за криминалот на само неколку луѓе, вели лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцирајќи дека се работи за организирана група која ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДСМ на чело со аболицираниот Заев по кој знае кој пат застана на страната на криминалот

Курир - 18.07.2019

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ да одговори зошто нивниот аболициран шеф Заев ја штити Катица Јанева

24Инфо - 18.07.2019

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...

Заев: Кики и Фрики не постојат

Денешен - 19.07.2019

Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на борбата против криминалот и корупцијата, вели премиерот Зоран Заев.

Манасиевски: Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики

MakPress - 18.07.2019

Зоран Заев, главата на вториот октопод на СДСМ, крие кои се Кики и Фрики од рекетарските приказни. Зоран Заев ги крие бидејќи се високи функционери и негови блиски соработници кои доколку се соочат со правдата може и самите да почнат да говорат за ...

Заев: “Кики и Фрики” за мене не постојат

Пулс24 - 19.07.2019

Одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денес премиерот Зоран Заев истакна – Кики и Фрики за мене не постојат. -“Кики и Фрики“ за мене не постојат.

Во понеделник ќе ви кажам кои се Фрики и Кики, вели Героски

Скопје1 - 20.07.2019

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста излезе со приказната за рекетот, кој се покажа како вистинита, најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики? Денеска премиерот Зоран Заев изјави дека за него Кики и Фрики не постојат.Тој дури ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Кики и Фрики присуствувале на синоќешниот ЦО на СДСМ?

Република - 19.07.2019

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали се плаши дека доколку каже кој се Кики и Фрики може да биде откриено неговото ...

СДСМ: Знае и Мицкоски дека единствената и вистинска глава на криминалниот октопод е во Будимпешта и се вика Никола ...

iPortal - 18.07.2019

Криминални октоподи се одлика на режимот на ВМРО-ДПМНЕ.Сега, во земјава владеат законите и правото. – порачуваат од СДСМ. Кога зборува Мицкоски за глави и пипци на октоподи, знае и тој, како и целата јавност дека една единствената глава на ...

Мицкоски: Заев е главата на криминалниот Октопод

Алфа - 18.07.2019

Зоран Заев е главата на криминалниот Октопод, вели во интервју за Експрес првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ. Според Христијан Мицкоски власта залудно сака да ја индивидуализира одговорноста за криминалот на само неколку луѓе, потенцирајќи дека се работи за ...

Мицкоски: Како Заев не знае кои се Кики и Фрики, а знае кој бил уценуван?

Фокус - 18.07.2019

Главата на криминалниот октопод е Зоран Заев, обвинува лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, во интервју за „Експрес“ , коментирајќи ги последните случувања околу аферата „Рекет“, која ја стресе власта.

Мицкоски: Најголема контрадикторност е главата на криминален октопод како Заев да зборува за владеење на правото

Курир - 18.07.2019

Во интервју за порталот expres.mk претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговараше на серија прашања. Тој на прашањето во врска со изјавата на Заев за МИА дека е контрадикторно Мицкоски да зборува за владеењето на правото, а при тоа одбил ...

Мицкоски: Обвинетите од Рекет би немале никаква сила без поддршка на Заев и СЈО

Курир - 18.07.2019

Во интервју за Експрес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека зад случајот Рекет стојат луѓе со поддршка на Заев и СЈО и тој на прашањето „ На прес конференција обвинивте дека зад случајот Рекет има индиции дека стои поголема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери

Локално - 18.07.2019

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев ја девалвираа правната држава и институциите во Република Македонија

MakPress - 18.07.2019

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е ...