TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејкерс го совлада најдобриот тим во НБА, Бостон фаќа победнички залет

24 Вести - 18.04.2021

Тимот на Лос Анџелес лејкерс, очигледно, се навикна и научи да игра и без повредените Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, па го совлада и најдобриот тим во НБА-лигата. По долга борба и по едно продолжение, „езерџиите“ синоќа славеа над Јута со 127-115.

Кари го доби шутерскиот дуел со Тејтум, но Бостон го победи Голден стејт (ВИДЕО)

МКД - 18.04.2021

Бостон со 119-114 го победи Голден стејт во меч во кој свое шоу имаа најголемите ѕвезди во тимовите Џејсон Тејтум и Стеф Кари. Благодарение на подобра игра во последната четвртина Бостон дојде до победа над Голден стејт од 119-114.

Ноќта во НБА беше обележана со пресметка помеѓу Кари и Тејтум

Sport M - 18.04.2021

Стеф Кари и Џејсон Тејтум одиграа одлични натпревари во победата на Бостон Селтикс над Голстен Стејд Вориорс со 119-114. Кари и Тејтум ја одбележаа претходната вечер на подот во НБА. Кари беше одличен со 47 поени, но Тејтум последен се насмеа.

ВИДЕО: Неверојатна шутерска пресметка на Тејтум и Кари

Слободен Печат - 18.04.2021

Неверојатен натпревар одиграа Бостон селтикс и Голден Стејт вориорс во кој доминираа Џејсон Тејтум и Стеф Кари. На крајот Бостон славеше со 119:114, Кари доминираше со 47 поени, додека келтите одговорија преку Тејтум кој даде 44 поени.

Кари го доби шутерскиот дуел со Тејтум, но не и победата

Кајгана - 18.04.2021

Кошаркарите на Бостон Селтикс го совладаа Голден Стејт Вориорс со 119:114, а натпреварот беше вистински шутерски двобој на најдобрите двајца играчи од овие екипи. Џејсон Тејтум на крајот излезе како победник со 44 поени и 10 скокови, што му е втора ...

Револверашки дуел меѓу Кари и Тејтум „езерџиите“ не слушаат џез во продолженија

MTM - 18.04.2021

Кошаркарите на Бостон Селтикс го победија Голден Стејт Вориорс на свој паркет со 119-114 во синоќешниот меч во НБА лигата. На овој меч имаше „револверашки дуел“ меѓу двајцата лидери во тимовите – Џејсон Тејтум и Стеф Кари.

ВИДЕО: Татум и Кари одиграа „ѕверски“, Бостон во финишот подобар од Голден Стејт

Gol.mk - 18.04.2021

Стеф Кари продолжи да игра фантастично, но неговиот Голден Стејт загуби на гостувањето кај Босон Селтикс (119-114). Иако беше најефикасен со 47 поени и 11 погодени тројки, гостинскиот плејмејкер мораше да го признае поразот против тимот за кој ...

Снајперски дуел на Кари и Тејтум, Вучевиќ ја продолжи доминацијата на Балканците (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.04.2021

Кошаркарите на Бостон селтикс излегоа како победници во синоќешната НБА-пресметка против Голден стејт (119-114) во меч во кој беше видена револверашка пресметка на Џејсон Тејтум и на Стеф Кари, кои без проблеми ја надминаа границата од 40 поени.

ВИДЕО: Стеф Кари и Татум фантастични, Бостон славеше над Голден Стејт

Дриблинг - 18.04.2021

Бостон ја продолжи победничката серија во НБА лигата откако славеше против Голден Стејт со 119:114. Стеф Кари со 47 поени и 7 скокови и 3 асистенции небе најдобриот играч кај поразените, за победбикот се издвои Татум со 44 поени и 10 асистенции.

Ноќ на „револверашите“: Стеф Кари и Татум незапирливи…. (ВИДЕО)

Екипа - 18.04.2021

Стеф Кари Џејсон Татум одиграа одлични натпревари во победата на Бостон над Голден Стејт од 119-114. Кари беше извонреден со 47 поени, но Татум на крај повторно славеше, завршувајќи го мечот со 44 поени и 10 скока како најзаслужен за тоа што Бостон ...

„Револверашка“ пресметка на Кари и Татум, Лејкерси по продолжение ја урнаа Јута (ВИДЕО)

SportMedia - 18.04.2021

Кошаркарите на Бостон продолжи во победнички ритам. Селтиски го совладаа Голден Стејт со 119-114 во „револверашка“ пресметка на Џејсон Татум и Стеф Кари. Повеќе причина за славје имаше Татум, кој мечот го заврши со 44 поени (16/25 од игра) и десет ...

Воините загубија, Кари со тројки пишува НБА историја (Видео)

Спортманија - 18.04.2021

Бекот на Голден стејт постигна 47 поени и уфрли 11 тројки за нов рекорд, но Бостон беше подобар Стефон Кари пишува историја во НБА лигата, но неговиот тим Голден стејт е поразен од Бостон со 119:114.

Небото е граница за Кари,но неговиот тим загуби (ВИДЕО)

Курир - 18.04.2021

Најдобриот шутер во моментот во НБА лигата Стефон Кари пишува историја, но неговиот тим Голден стејт е поразен од Бостон со 119:114. Бекот на Воините постигна 47 поени и погоди дури 11 тројки, што му е трет меч по ред со 10+ погодени удари за три ...