TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарската министерка за правда поднесе оставка. Започната истрага како купила луксузен стан (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева даде оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца други официјални претставници на владејачката партија ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарна цена, соопшти владата.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Нова ТВ - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Министерката за правда во Бугарија поднесе оставка откако се откри дека купила стан во центарот на Софија по многу ...

Либертас - 23.03.2019

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, антикорупциската комисија отвори истрага за неа, по што таа си даде оставка.

Министерка за правда на Бугарија си поднесе оставка откако Антикорупциска ја „улови“

Фактор - 23.03.2019

Цецка Цачева поднесе оставка како министер за правда на Бугарија, а тоа му го потврди на премиерот Бојко Бориосв. Антикорупцискиот фон откри дека таа и уште двајца членови на владеачката партија ГЕРБ - заменик-претседателот на партијата и ...

Цачева: Во скандал, каде е вмешан политичар, треба да се понесе одговорност

Нетпрес - 23.03.2019

Секогаш кога има сличен скандал, кога е вмешано името на политичар, мојот личен став е дека треба да се понесе одговорност. Бев подготвена уште во четвртокот да поднесам оставка, но беше коректно да почекам премиерот Борисов да се врати во Бугарија ...

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

24Инфо - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Министерка поднесе оставка бидејќи купила стан по многу ниска цена

Република - 23.03.2019

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, антикорупциската комисија отвори истрага за неа, по што таа си даде оставка. изјави Цачева.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

А1 On - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Министерка поднесе оставка бидејќи купила стан по многу ниска цена

Курир - 24.03.2019

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, антикорупциската комисија отвори истрага за неа, по што таа си даде оставка.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка дека купила стан под пазарната цена

1tv - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Фрчат министерски оставки во Бугарија по корупциска афера со станови

+инфо - 23.03.2019

Оставка денеска поднесе и заменичката на министерот за спорт Вања Колева, додека Цветан Цветанов, шеф на пратеничката група на ГЕРБ тврди дека нема ништо спорно при купувањето на станот. Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе ...

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Независен - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Две оставки во владата на Борисов

Телма - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Сител - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда купила стан под пазарна цена, па поднесе оставка

Фокус - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда, Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Опсервер - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Локално - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарска министерка поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

MTM - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

24 Вести - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

Вечер - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

Бугарската министерка за правда поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

MakPress - 24.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.