TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ: Каква било нова американска воена помош за Украина нема да ја смени лошата состојба на украинските сили на ...

МКД - 18.04.2024

Кремљ соопшти дека каква било нова американска помош за Украина нема да ја смени лошата состојба на украинските сили на фронтот, и дека таквата помош ја сметаат за колонијална политика на Соединетите Американски Држави.

Кремљ ги обвини САД дека профитираат од војната во Украина

Во Центар - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес ги обвини Соединетите Американски Држави (САД) дека профитираат од војната во Украина, нагласувајќи дека тоа е причината што Вашингтон го турка Киев да продолжи да се бори и покрај претрпените загуби.

Кремљ: Американската воена помош нема ништо да промени на фронтот

Локално - 18.04.2024

Воената помош за Украина, која веќе неколку месеци е блокирана во американскиот Конгрес и чија забрана ќе биде изгласана в сабота, „не би можела ништо да промени“ на фронтот, соопшти денеска Кремљ.

Бајден ги поддржа пакетите помош за Украина и Израел: Итно го повика Конгресот да ги усвои

Вечер Прес - 17.04.2024

Американскиот претседател Џо Бајден ги поддржа пакетите помош предложени од претседателот на Претставничкиот дом Мајк Џонсон за Израел, Украина и партнерите во Индо-пацифичкиот регион, повикувајќи го Конгресот брзо да ги усвои, се вели во изјавата ...

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Бизнис Вести - 18.04.2024

– Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес сепак ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Локално - 17.04.2024

Претставничкиот дом на Конгресот во САД в сабота ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави во средата спикерот Мајк Џонсон. Гласањето доаѓа повеќе од два месеци откако пакетот помина во Сенатот, пишува ...

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Р.С.Европа - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Сител - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

CivilMedia - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот .

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Телма - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Конгресот на САД на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Слободен Печат - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Канал5 - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Рацин - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

Zoom - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот .

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Рацин - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. – Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот … што е многу неповолно за украинската ...

Песков: Помошта од САД за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Слободен Печат - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. Неговата изјава уследи откако претседателот на Претставничкиот дом на САД, Мајк Џонсон најави дека на 20 април ќе се ...

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Курир - 18.04.2024

Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот, што е многу неповолно за украинската страна, посочи Песков. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо ...

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Канал5 - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. - Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот … што е многу неповолно за украинската ...

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Нетпрес - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. – Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот, што е многу неповолно за украинската ...

Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот, вели Песков

Н.Македонија - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. – Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот, што е многу неповолно за украинската ...

Кремљ ги обвини САД дека профитираат од војната во Украина

Пулс24 - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес ги обвини Соединетите Американски Држави (САД) дека профитираат од војната во Украина, нагласувајќи дека тоа е причината што Вашингтон го турка Киев да продолжи да се бори и покрај претрпените ...

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина и Израел

MakPress - 18.04.2024

Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон. Гласањето е по повеќе од два месеци откако пакетот беше одобрен во Сенатот.

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

MakPress - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. - Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот … што е многу неповолно за украинската ...

Песков: Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

365 - 18.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. – Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот … што е многу неповолно за украинската ...

Американската помош за Украина нема да ја промени ситуацијата на фронтот

Пулс24 - 19.04.2024

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека новата американска помош за Украина нема да промени ништо на бојното поле. – Тоа на никаков начин нема да влијае на развојот на ситуацијата на фронтот … што е многу неповолно за украинската ...