TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГЕРОСКИ НАЈАВУВА ТУЖБА: Миленко Неделковски има “ВИДЕО” каде Камчев му дава на Героски 25.000 евра во кеш?

Магазин - 22.07.2019

Новинарот Бранко Героски вечерва на социјалните мрежи ги повика Саше Ивановски Политико и Миленко Неделковски да ја објават наводната видео или аудио снимка што ја поседувал Миленко, во која Орце Камчев наводно му дава на Героски 25.000 евра во кеш.

Геровски до Миленко и Политико: Објавете ја снимката каде Камчев или друг бизнисмен ми дава 25 илјади евра во кеш

Скопје1 - 21.07.2019

Новинарот Бранко Геровски кој прв пишуваше за изнудувањето рекет од страна на осомничените Боки 13 и Зоки Кичеец, користејќи ги блиските контакти со Катица Јанева, на социјалните мрежи го обвинуваат дека земал пари од Орце Камчев за да пишува за ...