Академија Пандев по непостоечки пенал го победи Силекс со 1:0

Сител - 27.09.2020

На прволигашките фудбалски терени кај нас денеска се одиграа пет натпревари од 7.коло На дуелот во Струмица, Академија Пандев го победи Силекс со 1:0 со гол од непостоечки пенал во 90-тата минута.

Југослав Тренчовски: Уф, големи бодови против силен тим!

SportSport - 27.09.2020

Академија Пандев со гол на Кире Маркоски во 90.минута, и тоа пенал, успеа да го победи Силекс и да освои големи три бода. Ова беше натпревар од 7.коло во ПМФЛ, сега „пандевци“ не се веќе претпоследни, тоа место и го отстапија на Ренова.

Кире Марковски од пенал го „урна“ Силекс (ВИДЕО)

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – СИЛЕКС 1:0 (0:0) Стадион: „Благој Истатов“, во Струмица. Главен судија: Јосип Бартон. Помошници: Иса и Ѓоргески, тројцата од Тетово. Делегат: Бранислав Јанушев од Скопје. Ж.

Прва МФЛ: Првенец за Кире Маркоски, „пандевци“ го совладаа Силекс (видео)

OhridNews - 27.09.2020

Составот на Академија Пандев со минимални 1-0 го совлада Силекс во источното дерби во рамките од 7-та рунда во Првата македонска фудбалска лига. „Пандевци“ до триумф дојдоа со гол од пенал во 90-та минута.

Екипа - 27.09.2020

Академија Пандев дојде до значајна победа во 7. коло од ПМФЛ против Силекс. „Пандевци“ триумфираа со голот од пенал на Кире Маркоски во 90. минута од средбата, на тој начин доаѓајќи до втората победа сезонава избегнувајќи ги последните две позиции ...

Gol.mk - 27.09.2020

Еден погодок го одлучи натпреварот во Струмица меѓу Академија Пандев и Силекс на кој бодовите ги задржа домашната екипа (1-0). Дуелот на стадионот „Благој Истатов“ донесе сиромашно надигрување со иницијатива на струмичкиот прволигаш и ...