TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Од следниот месец сертификатот за вакцинација ќе важи само со две дози

Радио МОФ - 17.09.2021

Од следниот месец сертификатот за вакцинација ќе биде валиден само со целосна вакцинација, а не како досега и со една доза од вакцините против Ковид-19, најави министерот за здравство, Венко Филипче .

Онаму каде што сега треба една доза од октомври за влез ќе требаат две дози вакцина, најави Филипче

МКД

ПОТВРДА ЗА ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНИ-СЛЕДНА МЕРКА ОД ОКТОМВРИ: Филипче најави дека ова сигурно ќе го препорачаат

Фактор

Филипче: Од октомври ќе се бара сертификат за целосна имунизација

Нова ТВ

Филипче најави нова антиковид мерка

Press24

Филипче: Таму каде што сега се бара една доза на вакцина, од октомври ќе се бара сертификат за целосна имунизација

ТВ21

Од октомври не може да се влегува во молови и ресторани со примена една доза на вакцина

Локално

Zoom Република +инфо Lider Сител Точка Нетпрес Вечер Прес

Од октомври ќе се бара потврда за две дози вакцина

Независен - 17.09.2021

Од октомври, таму каде што се бараше потврда за само една доза вакцина, ќе се бара сертификат за целосна имунизација, со две дози, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче. Ова, рече Филипче, е новата мерка што ќе се воведе најверојатно ...

Од октомври нова мерка – ќе се бара потврда за две дози вакцина

Кајгана

Од октомври нова мерка – ќе се бара потврда за две дози вакцина

OhridNews

Од октомври нова мерка – ќе се бара потврда за две дози вакцина

24Инфо

Нова мерка од октомври против коронавирусот, Филипче зборуваше за новите рестрикции

Скопје1

Од октомври нова мерка – ќе се бара потврда за две дози вакцина

Канал5

Од октомври нова мерка – ќе се бара потврда за целосна имунизација или две дози вакцини

Frontline

Gostivarpress.mk CivilMedia Опсервер еМагазин Бриф MakPress