TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оваа ќе биде прекрасна недела за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - 24.01.2021

Хороскопот оваа недела е интензивен. Ништо нема да ни изгледа лесно, а дури и кога сè е едноставно, ќе чувствуваме тензија и ќе бидеме во матен облак кој не ни дозволува да ги видиме убавите работи.

Неделен хороскоп: 25-31 јануари

Скопје инфо - 24.01.2021

Ова е недела во која веројатно ќе бидете свртени повеќе кон себеси отколку кон другите, но не заборавајте да се потпрете на најблиските ако треба да донесете важна одлука и да не делувате импусливно.

Кој е хороскопскиот знак со кого сите сакаат да се дружат?

Скопје24 - 24.01.2021

Тие се искрени, отворени и љубопитни личности. Нивната искреност е ретка и тие се луѓе кои никогаш нема да ве излажат и секогаш ќе ви кажат дека можеби вашата облека не ви стои најдобро. Но, тоа секогаш ќе го направат на спонтан и симпатичен начин, ...

Веруваат дека сите се добри: Ова е најнаивниот хороскопски знак

Локално - 24.01.2021

Рибите се дефинитивно најголемите наивци на Зодијакот. Луѓето родени во овој хороскопски знак живеат во нивниот свет на имагинација и им е многу тешко да се соочат со суровата реалност. Токму поради таа потреба да ги игнорираат сите проблеми и ...

Најлошите навики на хороскопските знаци! Поради што не ве сакаат другите!

Вечер Прес - 24.01.2021

Сакале тоа да го признаете или не, сите имаме лоши навики кои и нам, но и на другите им го отежнуваат животот. Но, интересно е што според астрологијата, секој хороскопски знак има свои лоши навики, а можете и да прочитате што ѕвездите говорат за ...

Неочекувани пари за овие два хороскопски знака до први февруари

Мастило - 24.01.2021

Јануари е еден од најдепресивните месеци во годината. Никако да заврши, а семејниот буџет одамна сме го потрошиле на новогодишни прослави. Сепак, припадниците на два хороскопски знака ги очекува прилив на средства токму во последните денови од ...

Кои се вашите потенцијални сродни души според хороскопскиот знак?

Црнобело - 24.01.2021

Астролозите тврдат дека хороскопскиот знак може да има големо влијание и врз љубовните врски. Па така, некои парови во зодијакот се навистина лош спој, но некои имаат потенцијал да бидат и сродни души.

Бидете внимателни: Ова се двата хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат партнерите

Локално - 24.01.2021

За Биковите, мислењето е дека тие се верни, за Стрелците дека се непостојани, но дали е тоа навистина така во пракса? Најпопуларната британска веб-страница за запознавање преку Интернет, IllicitEncounters, го стори тоа врз основа на податоците на ...

Oва е најснаодливиот хороскопски знак

Бриф - 24.01.2021

Астролозите тврдат дека Близнаците се најснаодливиот хороскопски знак. Тие лесно и брзо се прилагодуваат на секоја ситуација во која се наоѓаат, а за тоа најмногу им помага нивната интелигенција и шарм.

Дневен хороскоп за 24.01.2021: Ракови - ќе победите некои од најголемите стравови, Ваги - нова страст во животот

Црнобело - 24.01.2021

Ќе имате ли конечно ден за одмор или повторно ќе се оптоварувате со старите проблеми? Што ви предвидуваат ...

ФАКТИ И ЗАБЛУДИ: Осум работи за ВОДОЛИЈАТА ШТО ТРЕБА ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Попара - 24.01.2021

Ниту една друга личност во астрологијата не е приближно блиска како Водолијата. Тие можат да бидат непредвидливи и малку „надвор од сите“, но сепак има одредена комплексност со нив. Астрологијата е многу важна за многу луѓе.

Шармантен и интелигентен: Ова е најснаодливиот хороскопски знак

Екран - 24.01.2021

Астролозите тврдат дека Близнаците се најснаодливиот знак во хороскопот. Тие лесно и брзо се прилагодуваат на секоја ситуација во која се наоѓаат и во тоа особено ја користат својата интелигенција и шарм.

Неочекувани пари за овие два хороскопски знаци до први февруари

Скопје24 - 24.01.2021

Jануари е еден од најдепресивните месеци во годината. Никако да заврши, а семејниот буџет одамна сме го потрошиле на новогодишни прослави. Сепак, припадниците на два хороскопски знака ги очекува прилив на средства токму во последните денови од ...

Пари и љубов: Одличен февруари за два хороскопски знаци

Женски магазин - 23.01.2021

Девица Претставниците на хороскопскиот знак Девица ќе уживаат во прекрасен февруари исполнет со многу емоции и искуства. Она што може да ви биде тешко е да најдете баланс помеѓу домашните обврски и професионалниот ангажман, но ќе можете да се ...

Шармантни и интелигентни: Ова е најснаодливиот хороскопски знак!

Попара - 23.01.2021

* Препораките и советите од зодијакот не треба да се сфаќаат особено сериозно, и за сите индикации и несакани ефекти, консултирајте се со близок научник. Лесно и брзо се прилагодуваат на секоја ситуација во која се наоѓаат и во тоа особено ја ...

10 карактеристики на Водолијата кои можеби не сте ги знаеле

Локално - 23.01.2021

Започна владеењето на хороскопскиот знак Водолија, кое трае од 20 јануари до 18 февруари. Поради положбата на планетите, луѓето родени во овој период лесно успеваат да ја изразат својата креативна страна.

Февруари на овие три хороскопски знаци ќе им донесе најмногу среќа во љубовта

Екран - 23.01.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Февруари е на прагот, а тоа значи месец полн со нови и различни моменти.

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во љубовта во текот на февруари

Кафе пауза - 23.01.2021

Февруари ќе биде одличен период за овие 3 хороскопски знаци. Нема да имате несогласувања и ќе бидете задоволни. Ќе имате многу хармонични и романтични моменти со вашиот партнер. Кавгите и проблемите од минатото се зад вас и сега можете да се ...

10 карактеристики на Водолија што не сте ги знаеле

Кумановски м. - 23.01.2021

Поради положбата на планетите, луѓето родени во овој период лесно успеваат да ја изразат својата креативна страна. Покрај тоа, тие многу ја ценат независноста и слободата, кои очајно им се потребни за да ги реализираат своите идеи.