TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Момчето кое беше прободено со нож кај Витина: Без причина мои соселани ме нападнаа од зад грб

Слободен Печат - 03.02.2023

Момчето кое беше рането со нож кај Витина, за РТС изјави дека тројца Албанци го нападнале од зад грб. Вели дека ги познава и се од неговото село. Тој изјави дека повикал полиција, која дошла, но дека немало никој во близина кој би можел да сведочи.

Избодено момче на Косово: Ме нападнаа од зад грб!

Фокус

ВУЧИЌ БИРА МЕЃУ ЗАПАД И РУСИЈА: „Санкциите значат дека Србија влегува во ЕУ и не може да биде политички неутрална“

Локално - 03.02.2023

Српскиот претседатеел Александар Вучиќ вчера на тензичната седница во тамошното Собрание, посветена на косовското прашање и европскиот предлог, изјави дека Белград можеби ќе мора во одреден момент да воведе санкции кон Русија поради ситуацијата во ...

„Вашето лице звучи познато“: Српската опозиција исто како СДСМ кога не беше на власт (ВИДЕО)

PressingTV

Српската опозиција исто како СДСМ кога не беше власт: Сакаат насила да дојдат до функции

Република

Хаос во српското собрание, Вучиќ: Се обидовте да ја разорите Србија, се разоривте себеси(ВИДЕО)

Канал5

ВУЧИЌ БИРА МЕЃУ ЗАПАД И РУСИЈА: „Санкциите значат дека Србија влегува во ЕУ и не може да биде политички неутрална“вучиќ

Бриф

ВУЧИЌ БИРА МЕЃУ ЗАПАД И РУСИЈА: „Санкциите значат дека Србија влегува во ЕУ и не може да биде политички неутрална“

Вести плус

ВУЧИЌ БИРА МЕЃУ ЗАПАД И РУСИЈА: „Санкциите значат дека Србија влегува во ЕУ и не може да биде политички неутрална“

Centar

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

Опсервер - 03.02.2023

Поранешниот претседател на движењето „Самоопределување“, Висар Имери синоќа изјави дека косовскиот премиер Албин Курти веќе донел одлука за формирање на Заедницата на општини со српско мнозинство и дека за тоа говорат шесте услови што Курти ги ...

Курти веќе одлучил да се формира Заедницата на српски општини, вели поранешниот лидер на Самоопределување

Слободен Печат

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

Н.Македонија

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

MakPress

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО

Канал5

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

А1 On

Поранешниот претседател на „Самоопределување“ тврди дека Курти веќе одлучил да се формира ЗСО во Косово

Курир

(Видео) Вучиќ: Постои идеја Косово да биде примено во НАТО

Макфакс - 02.02.2023

Српскиот претседател, Александар Вучиќ рече дека постои идеја „лажната држава Косово да биде примена во НАТО“. „За жал, таква опасност постои“, рече тој. Вучиќ вели дека на Србија потребна и’ е одговорна политика и oти се залага за преговори и ...

(ВИДЕО) Вучиќ: Постои опасност лажната држава Косово да биде примена во НАТО

Press24

Вучиќ: Постои идеја Косово да биде примено во НАТО

Centar

Вучиќ: Постои идеја Косово да биде примено во НАТО

24Инфо

(Видео) Вучиќ: Постои идеја Косово да биде примено во НАТО

Точка