TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо ќе го води Јунајтед од клупата против Челси, но ќе има главоболки со повредени фудбалери

Дерби - 17.10.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед ќе го води тимот од клупата против Челси и покрај тоа што против него е покрената истрага од Англиската федерација. Мурињо се соочува со поголема казна поради тоа што јавно пцуеше директно во телевизиската камера по ...

Сколс: На Манчестер јунајтед му се потребни играчи како Лука Модриќ!

СуперСпорт - 17.10.2018

Легендарниот Пол Сколс е убеден дека им треба фудбалер како Лука Модриќ во Манчестер јунајтед. Легендарниот играч за врска на „црвените ѓаволи“ коментираше за ситуацијата на „Олд Трафорд“.

Сколс со совет до Јунајтед: Потребен им е Модриќ

Спортски - 17.10.2018

Легендарниот Пол Сколс е убеден дека фудбалер како Лука Модриќ би го спасил Манчестер Јунајтед. Златните времиња на Манчестер Јунајтед одамна завршија, а екипата која денеска ја води Жозе Мурињо страда на сите фронтови, што тешко им е на оние кои се ...

Казна за Мурињо, но не против поранешниот клуб?

Спортски - 17.10.2018

Репрезентативната пауза е завршена, викендов продолжуваат лигите, па така продолжува и Премиер лигата. На премиерета на деветото коло од Премиер лигата ќе се сретнат Челзи и Манчестер Јунајтед.

Сколс пак „распали“ по Мурињо: И Меси да игра во овој Јунајтед – ќе се мачи!

Gol.mk - 17.10.2018

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер Јунајтед, речиси од самиот почеток на новата натпреварувачка сезона е мета на критики кај фудбалската јавност. „Црвените ѓаволи“ играат далеку под очекуваното, бележат слаби резултати, а атмосферата во ...

Огромен проблем за Мурињо пред натпреварот со Челзи

Спортски - 17.10.2018

Настапот на Немања Матиќ во претстојното дерби помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед е под знак прашалник, пишуваат британските медиуми. Како што пренесува угледниот „Sky Sports“, одличниот играч за врска и понатаму има проблеми со грбот и неизвесно е ...

ФА го казнува Мурињо поради пцовките и го остава на трибини за дуелот против Челзи!?

Gol.mk - 17.10.2018

Фудбалската асоцијација во Англија (ФА) одлучи да го казни Жозе Мурињо поради користење на пцовки на национална телевизија по натпревар. Тренерот на Манчестер Јунајтед искористи португалски јазик за да испрати порака преку камерите, по пресврт ...

Есиен: Јас сум најголемиот фан на Мурињо, тој ќе ги сврти работите во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 17.10.2018

Михаел Есиен му даде поддршка на Жозе Мурињо кој оваа сезона има тежок период во Манчестер јунајтед и лесно може да заработи отказ. Жозе Мурињо има проблем да воспостави ред во соблекувалната на Манчестер јунајтед и да му донесе добри резултати на ...

Мурињо нема да го води Манчестер Јунајтед!!!

SportMedia - 17.10.2018

Португалскиот менаџер нема да седи на клупата на Јунајтед на дерби дуелот против својот поранешен клуб Челзи. Ова е дерби кое што е закажано на распоредот следната сабота (20. октомври) со почеток од 13:30 часот на „Стемфорд Бриџ".

Пол Сколс брутален: И Меси би се мачел во овој Јунајтед

Кајгана - 17.10.2018

Пол Сколс повторно беше немилосрден во коментарите кон својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед. Овој пат предмет на расправа беше Алексис Санчез, Чилеанецот кој изминатава зима пристигна на Олд Трафорд како најплатен клупски играч.

Сколс: И Меси би се мачел во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 17.10.2018

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс индиректно повторно упати критика за тактиката на Жозе Мурињо. Манчестер јунајтед игра лоша сезона, а многу од играчите во тимот се далеку од својата најдобра форма, особено Алексис Санчез кој е ...

Голем пех за Јунајтед – Мурињо против Челзи без својата голема ѕвезда !?

Спортклуб - 17.10.2018

Репрезентативецот на Србија и член на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ би можело да го пропушти деулот против Челзи во рамки на следното коло во Премери лигата. Покрај Матиќ, неизвесен е и бекот Лук Шо кој во репрезентативната пауза беше приморан да ...

Сколс и трет пат го критикува Мурињо: Во овој Манчестер и на Меси ќе му биде тешко!

Спортски - 17.10.2018

Во моментите кога бурата околу потенцијалното заминување на Мурињо малку стивна после победата над Њукасл се огласи веројатно најголемиот критичар на Мурињо – Пол Сколс. Сколс претходно два пати јавно го критикуваше менаџерот на Манчестер Јунајтед, ...

Сколс го уништи Мурињо: И Меси да дојде во овој Манчестер – ќе се мачи!

Sport 1 - 17.10.2018

Таман стивна притисокот врз португалскиот менаџер Жозе Мурињо по серијата лоши резултати, легендарниот Пол Сколс добро го подбра актуелниот кормилар со една изјава и тоа индиректно. Сколс го анализираше учинокот на најплатениот фудбалер на Островот, ...

Мурињо нема да го води Јунајтед против Челси

Точка - 17.10.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, нема да ја води екипата на Манчестер Јунајтед на дербито против Челси. Фудбалскиот сојуз на Англија го казни Португалецот поради непримерниот речник после победата над Њукасл од 3:2, а иако има право на ...

Сколс „испука“ во свој стил: Во овој Јунајтед и Меси би се мачел…

Дерби - 16.10.2018

Манчестер Јунајтед резултатски се мачи по заминувањето на легендарниот сер Алекс Фергусон, а еден од оние кои секогаш е тука и ги критикува сите случувања околу „црвените ѓаволи“ е Полс Сколс.

Бруталниот Сколс: Ни Меси не го спасува Јунајтед

Спортклуб - 16.10.2018

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс постојано е критичен кон клубот каде ја помина цела играчка кариера. Во дебата во врска со Акексис Санчес, тој призна дека Чилеанецот не е тип на играч на Јунајтед, но и дека носи голем притисок ...

Сколс искрен: Дури и на Меси немаше да му оди со Мурињо и Јунајтед

TopSport - 16.10.2018

Ѕвездата од генерацијата 1992 година на Манчестер јунајтед, Пол Сколс е еден од ретките ексфудбалери на Јунајтед кои директно велат дека Жозе Мурињо е главниот проблем во денешниот клуб, повторувајќи дека дури и Лео Меси, кој тој го смета за ...

ФА официјално покрена случај против Мурињо

А1 On - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

Пцостите му донесоа казна на Мурињо

TopSport - 16.10.2018

Фудбалската асоцијација (ФА) го казни Жозе Мурињо со еден меч надвор од клупата на Манчестер јунајтед, откако тој беше „фатен“ како пцуе на португалски по драматичната 3:2 победа над Њукасл овој месец.

ФА со соопштение за вулгарните зборови на Мурињо кои беа уловени од камерите (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2018

Португалецот по тој меч запрашан за таа ситуација подвлече дека бил цел на медиумски напад, а за гестот со десната рака додека ги упатуваше навредливите зборови рече дека „тоа е прст, помал од останатите, но е прст“.

ФА го обвини Мурињо за пцуењето на португалски јазик

Стандард - 16.10.2018

Фудбалската асоцијација на Англија покрена обвинение против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо за користење на вулгарен јазик. Управувачкото тело на фудбалот во земјата смета дека Португалецот изрекол вулгарности кога камерата се насочила ...

Мурињо казнет од ФА поради пцуење пред камера

Кајгана - 16.10.2018

Последниот натпревар на Манчестер Јунајтед донесе големи возбудувања, како на теренот, така и надвор од него. Тимот стигна до победа против Њукасл со резултат од 3:2, но непримерното однесување на Мурињо беше забележано од телевизиските камери, ...

Дополнителен проблем за Јунајтед, Мурињо може да го пропушти Челзи? (ВИДЕО)

Спортски - 16.10.2018

Жозе Мурињо е казнет од страна на англискиот фудбалскиот сојуза поради користење вулгарности во натпреварот во кој неговиот Манчестер Јунајтед направи пресврт против Њукасл минатиот викенд.

Мурињо во неволја пред големото дерби со Челси: ФА покрена истрага против Португалецот за недоличен потег

Дерби - 16.10.2018

Жозе Мурињо веќе може да се подготвува за големото дерби со Челси кое е на програмата претстојниов викенд, но пред истото, португалскиот стручњак се најде во неволја откако англиската фудбалска асоцијација покрена истрага против него.

Лоши вести за Јунајтед: Мурињо поради пцовка ќе добие „дебела“ казна!? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 16.10.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, се соочува со суспензија откако пцуел по дуелот против Њукасл. Причина е неговото неспортско однесување по дуелот против Њукасл кога пцуел пред камерите, па сега ќе добие казна.

Нови проблеми за Јунајтед: Мурињо може да добие жестока казна!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.10.2018

Манчестер јунајтед не ја почна најдобро сезоната, па ќе имаат потешкотии да се борат за врвот на табелата во Премиерлигата, а сега се соочува со нови главоболки. Тренерот Жозе Мурињо пцуел по дуелот против Њукасл, а тоа нема да му биде простено, па ...

„Специјалниот“ се соочува со казна по испадите по мечот со Њукасл

Спортклуб - 16.10.2018

Фудбалската асоцијација на Англија ќе го казни Жозе Мурињо. Причина е неговото неспортско однесување по завршувањето на мечот против Њукасл. Тој пцуеше пред камерите, го направи тоа на португалски јазик, но тоа не е нешто што може да се „избегне“ ...

ФА покрена постапка против Мурињо

OhridNews - 16.10.2018

Aнглиската фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

ФА го обвини Мурињо за пцуењето на португалски јазик

Локално - 16.10.2018

Фудбалската асоцијација на Англија покрена обвинение против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо за користење на вулгарен јазик. Управувачкото тело на фудбалот во земјата смета дека Португалецот изрекол вулгарности кога камерата се насочила ...

ФА официјално покрена случај против Мурињо

Либертас - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

ФА официјално покрена случај против Мурињо

+инфо - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

ФА официјално покрена случај против Мурињо

Н.Македонија - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

ФА официјално покрена случај против Мурињо

Sport M - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари по натпреварот со Њукасл пред 10 дена.

Пцуењето на мајчин јазик, „фатено“ од камерите може да му донесе казна

MTM - 16.10.2018

Англиската Фудбалската асоцијација (ФА) покрена официјална постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради навредливите реплики кои Португалецот ги изрече на адреса на своите критичари.