TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен 36-годишен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

ТВ21 - 31.01.2023

На 30.01.2023 на ул.„Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, прилепско, полициски службеници од СВР Битола – Полициско одделение Кривогаштани го привеле П.М.(36) од с.Кривогаштани. Тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен 36-годишен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

4NEWS

Приведен бегалец од затвор

Макфакс

Приведен бегалец од затворот во Прилеп

Press24

Приведен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

Centar

Приведен бегалец од затвор

Локално

Приведен 36-годишен бегалец од затвор

Курир

Опсервер Слободен Печат Бриф Скопје инфо +инфо Точка Вечер Прес Канал5