TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бразилската легенда тврди дека Кутињо си заминал поради Меси

Спортски - 21.08.2019

Фелипе Кутињо пред неколку денови и официјално стана нов играч на Баерн. Бразилецот пристигна на едногодишна позајмица во редовите на шампиониот на Германија која на крајот ќе го откупи за 120 милиони евра.

Клоп проговори за својата иднина: Во еден клуб би останал до крајот на животот

Слободен Печат - 21.08.2019

Голема желба на тренерот на Ливерпул е еден ден да ги води и Баерн Минхен и германската репрезентација. Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е миленикот на навивачите откако во мај годинава успеа да триумфира во Лигата на шампионите .

Клоп: Би сакал да бидам селектор на Германија, па тренер на Баерн, па да се вратам во Дортмунд и на крај во Ливерпул

МКД - 21.08.2019

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека нема планови за иднината, може да се врати во родната Германија за некоја година но и да стави крај на кариерата. Јирген Клоп во октомври 2015 седна на жешкото столче на Енфилд и со својата харизман брзо ...

Клоп за иднината: „Би сакал да го тренирам Баерн, но во еден клуб би останал доживотно“

СуперСпорт - 21.08.2019

Јирген Клоп е нов крал на Енфилд Роад посебно откако Ливерпул минатата сезона го освои трофејот во Лигата на Шампионите. Германскиот стручњак со Редсите има договор до 2022. година. Славниот англиски клуб радо би ја продолжил соработката, додека ...

Клоп: Би сакал да го тренирам Баерн, но во еден клуб доживотно би останал

Sport 1 - 21.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е новиот крал на „Енфилд“, особено откако минатата година неговиот тим ја освои титулата во Лигата на шампиони. Германскиот стручњак со „црвените“ имаат договор до 2022 година, а челниците на клубот би посакале ...

Клоп: За 2-3 години може и да се пензинирам

Локално - 21.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп не сака да зборува за својата далечна иднина. „Очекувам да продолжам на овој начин. По 2-3 години не се знае што може да се случи. Може и да с епензионирам“, рече германскиот ментор за време на церемонијата за ...

Зе Роберто: Баерн со Кутињо направи голема работа

Спортски - 21.08.2019

Најголемото засилување на Баерн во летниот преоден рок, без дилеми, е бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо. Името на овој фудбалер претходните недели се поврзуваше со неколку клубови, а неговиот избор на крајот падна на Баерн во кој доаѓа на ...

Клоп: Робен можев да го претепам таа вечер

Спортски - 21.08.2019

На менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во понеделникот во Хамбург му беше доделена наградата од престижниот „Спорт Билд“ за тренер на годината. Во таа прилика Клоп се потсети на поразот од Баерн Минхен во финалето од Лигата на шампионите во 2013 ...

Карагер со критики и предупредување за одбраната на Ливерпул

Дерби - 20.08.2019

Ливерпул ги освои бодовите во првите две рунди од Премиер лигата, но клупската легенда Џејми Карагер има сериозни дилеми во однос на играта во одбрана на „црвените“. Во пресрет на дербито со Арсенал, Карагер стравува од одличниот напад на „топчиите“.

Клоп со шокантна изјава за неговата иднина: Немој да се изненадите ако…

Дерби - 20.08.2019

Јирген Клоп се огласи за домашниот магазин „Билд“ преку едно долго интервју кое го направи меѓу второто и третото првенствено коло во Премиер лигата, а покрај тоа што се огласи за следниот чекор во кариерата на Фелипе Кутињо , германскиот стручњак ...

Стариџ блиску до преселба во Турција

СуперСпорт - 20.08.2019

Иако се најавуваше дека Даниел Стариџ ќе се пресели преку барата, тој сепак кариерата ќе ја продолжи во Турција. Напаѓачот на кого му истече договорот со Ливерпул ќе се пресели во Трабзонспор како слободен агент.

Клоп се присети на финалето против Баерн: Можев да го претепам Робен таа вечер!

Спортклуб - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, синоќа во Хамбург, Германија, ја доби наградата од престиќниот Спорт Билд, за тренер на годината. Тој при таа посета на Германија, се присети на болниот пораз во ЛШ од Баерн Минхен во 2013 година.

Клоп: За две години можеби ќе се пензионирам

SportMedia - 20.08.2019

На маргините на доделувањето на наградата на „Спорт Билд“ за тренер на годината, менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, зборуваше за следните планови. Запрашан за очекувањата во следните неколку сезони, „лудиот“ Германец вели: Потоа, делумно сериозен ...

Фогтс: Кутињо не е ѕвезда, туку само „резервист“ од Барса

TopSport - 20.08.2019

Поранешниот германски селектор, Берти Фогтс вели дека Баерн Минхен згрешиле со трансферот на Филипе Кутињо од Барселона, оценувајќи дека Бразилецот воопшто не е фудбалска ѕвезда како што многумина проценуваа.

Ливерпул е најголемиот губитник од продажбата на Кутињо

Вечер - 20.08.2019

Филипе Кутињо го потпиша договорот за едногодишна позајмица во редовите на германскиот бундеслигаш Баерн (М) со опција за откуп на договорот на крајот од сезоната за 120 мил. евра. Само 18 месеци подоцна, откако каталонскиот гигант Барселона на ...

Клоп: Немавме пари да го вратиме Кутињо назад во Ливерпул

Sport 1 - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека неговиот клуб немал финансии да го врати Филипе Кутињо назад на „Енфилд роуд“. Бразилецот пред 18 месеци се пресели на „Камп Ноу“ за нешто повеќе од 120 милиони евра, плус бонуси.

Клоп објасни зошто не се обидел да го врати Кутињо во Ливерпул

Република - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не направил никаков обид да го врати Филипе Кутињо, бидејќи клубот веќе ги потрошил парите што ги добил од Барселона и не може да си го дозволи.

Кутињо уште на првиот тренинг ги освои срцата на навивачите на Баерн

Слободен Печат - 20.08.2019

Најновото засилување на баварците направи потег за поздравување. Фелипе Кутињо не одигра ниту една минута во дресот на Баерн Минхен, и уште на првиот тренинг ги освои срцата на најмалите и симпатиите на највозрасните навивачи.

Клоп призна дека сакал да го врати Кутињо

Точка - 20.08.2019

Бразилскиот репрезентативец Филипе Кутињо и официјално ја напушти Барселона и се пресели во редовите на минхенски Баерн. Кутињо во Баерн пристигна на едногодишна позајмица, а Баварците ќе можат целосно да го откупат неговиот договор по завршувањето ...

Фудбалерите на Ливерпул испратија пораки со охрабрување до Кутињо

СуперСпорт - 20.08.2019

Филипе Кутињо вчера стана играч на Баерн Минхен. Бразилецот пристигна во редовите на германскиот гигант на едногодишна позајмица со можност за откуп. Овој фудбалер на Ноу Камп пристигна во јануари 2018 година од Ливерпул, но не успеа да се вклопи.

Даниел Стариџ пристигна во Турција

Спортски - 20.08.2019

Поранешната ѕвезда на Ливерпул, Даниел Стариџ пристигна во Турција каде ќе потпише договор со екипата на Трабзонспор. 29-годишниот напаѓач како слободен фудбалер го напушти тимот од „Енфилд“, за кој одигра 160 натпревари, постигнувајќи 67 погодоци.

Кутињо: Дресот на Баерн е голема одговорност!

Алсат-М - 20.08.2019

Новиот фудбалер на Баерн, Филипе Кутињо, изрази надеж дека во клубот од Минхен ќе остане подолго време ќе освои многу трофеи. Бразилецот вчера официјално од Барселона дојде на едногодишна позајмица во редовите на германскиот шампион и го задолжи ...

Клоп: Можеби звучи чудно, но не можевме да си го дозволиме Кутињо

Денешен - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не направил никаков обид да го врати Филипе Кутињо, бидејќи клубот веќе ги потрошил парите што ги добил од Барселона и не може да си го дозволи.

Клоп потврди дека сакал да го врати Кутињо

Таратур - 20.08.2019

Филипе Кутињо вчера го комплетираше трансферот во Баерн Минхен, каде пристигна на едногодишна позајмица од Барселона. Бразилецот ја напушти Барса откако не ги исполни очекувањата. Кутињо во Барселона стигна на почетокот во 2018-та година од Ливерпул ...

Кутињо: Барселона сега е во минатото

Макфакс - 19.08.2019

Филипе Кутињо како да сакаше што е можно побргу да избега од „Ноу Камп“, откако на презентацијата како нов фудбалер на Баерн Минхен проговори за своите неславни година и пол во Каталонија.

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

А1 On - 19.08.2019

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери се пошегува дека воопшто не сака неговиот тим да игра со Ливерпул. Во саботата, тимот од Мерсисајд ги ​​пречекува „топџиите“ во клучен натпревар од третото коло во Премиер лигата.

Клоп објасни зошто не се обидел да го врати Кутињо

А1 On - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не направил никаков обид да го врати Филипе Кутињо, бидејќи клубот веќе ги потрошил парите што ги добил од Барселона и не може да си го дозволи.

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

Нетпрес - 19.08.2019

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери се пошегува дека воопшто не сака неговиот тим да игра со Ливерпул. Во саботата, тимот од Мерсисајд ги ​​пречекува „топџиите“ во клучен натпревар од третото коло во Премиер лигата.

Клоп објасни зошто не се обидел да го врати Кутињо

Нетпрес - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не направил никаков обид да го врати Филипе Кутињо, бидејќи клубот веќе ги потрошил парите што ги добил од Барселона и не може да си го дозволи.

Арсенал не сака да игра со Ливерпул

iPortal - 19.08.2019

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери се пошегува дека воопшто не сака неговиот тим да игра со Ливерпул. Во саботата, тимот од Мерсисајд ги ​​пречекува „топџиите” во клучен натпревар од третото коло во Премиер лигата.

Клоп објасни зошто не се обидел да го врати Кутињо

MakPress - 20.08.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека не направил никаков обид да го врати Филипе Кутињо, бидејќи клубот веќе ги потрошил парите што ги добил од Барселона и не може да си го дозволи.