TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Хагман постигна 19 голови, но Македонка го има рекордот на Светските првенства!

Слободен Печат - 06.12.2021

Денеска продолжија натпреварите од Светското ракометно првенство во женска сениорска конкуренција кое се одржува во Шпанија. Се комплетираше второто коло во групната фаза, Шведска во рамките од групата „Д“ стигна и до втората победа, убедлива над ...

Хагман даде 19 гола на еден натпревар, но рекордот се уште го држи Македонка

Вечер Прес - 06.12.2021

Женската ракометна репрезентација на Шведска убедливо славеше над Порторико со 48:10, а на овој натпревар прво име беше Натали Хагман, која реализираше 19 гола и си доби место меѓу рекордерките. Таа е втора по бројот на ефикасност на еден натпревар.

Швеѓанка даде 19 гола на СП, но рекордот остана во македонски раце

Gol.mk - 05.12.2021

Ракометната репрезентација на Шведска убедливо славеше над Порторико (48-10), а на овој натпревар прво име беше Натали Хагман која беше најдобра меѓу стрелците. Швеѓанката реализира вкупно 19 пати и доби место меѓу рекордите.