TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Microsoft ја претстави светлата верзија на Windows 10

Кајгана - 15.11.2018

Само што го средија октомврискиот апдејт, од Microsoft велат дека се подготвени за нов апдејт во кој ќе воведат и еден новитет за Windows 10 – светла верзија на оперативниот систем. Софтверската компанија денеска го претстави изгледот на оваа ...

Светлата тема во Windows 10 ќе добие многу посветли елементи на корисничкиот интерфејс

Smartportal - 15.11.2018

Можеби пуштањето на Windows 10 October 2018 Update наиде на проблеми, па беше паузирано, по што продолжи од оваа недела , меѓутоа развојот на наредната верзија од Windows 10 не запира како и досега.

Windows 10 October Update е повторно достапен за преземање

Кајгана - 14.11.2018

Компанијата Microsoft имаше проблеми со нивниот октомвриски апдејт за Windows 10, па реши да го повлече и да поработи на баговите кои се појавуваа кај него. Денеска беше објавено дека Windows 10 October Update е прочистен од багови и подготвен за ...

Продолжува надградбата на Windows 10 October 2018 Update по пауза од неколку недели

Smartportal - 14.11.2018

Во првата половина од минатиот месец, само една недела по официјалното пуштање, Windows 10 October 2018 Update беше повлечена поради појава на проблем и одложена на неодредено време до средување на проблемот.

Конечно е достапен Windows 10 October апдејтот

USB - 14.11.2018

Компанијата Microsoft ги реши проблемите со баговите, па нејзиниот Windows 10 October 2018 Update повторно им е достапен на корисниците, откако беше повлечен минатиот месец. Бројните корисници на Windows 10 пријавија дека им недостасуваат некои ...