TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска пристигнуваат 40 000 дози од „АстраЗенека“, утре 100 000 од „Синофарм“

Канал5 - 14.05.2021

Девет илјади лица над 70 години се пријавиле за имунизирање од први мај до денеска. Порастот на интересот за вакцинација кај најкритичната група на граѓани ќе го одложи вакцинирањето на помладите, информираше министерот за здравство Венко Филипче.

Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм“

Телма

Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм“

OhridNews

Денеска ќе пристигнат 38.000 вакцини „АстраЗенека“, а утре 100.000 од „Синофарм“

еМагазин

Денеска пристигнуваат 40.000 вакцини од „АстраЗенека“, додека утре 100.000 на „Синофарм“

+инфо

Денеска пристигнуваат 40.000 вакцини од „АстраЗенека“, додека утре 100.000 на „Синофарм“

Либертас

Денеска пристигнуваат 40.000 вакцини од „АстраЗенека“, утре 100.000 на „Синофарм“

24Инфо

Курир Нетпрес Lider Скопје инфо Сител ТВ21 Република Слободен Печат

Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм“

iPortal - 14.05.2021

Околу 40 илјади дози од вакцината „Астра зенека“ обезбедени преку Ковакс механизмот се очекува да пристигнат денеска во земјава, а веќе утре 100 илјади вакцини од кинески „Синофарм“ кои се донација од кинеската Армија.

Околу 40.000 дози од AstraZeneca пристигнуваат денес, утре 100.000 од Sinopharm

Кајгана

Филипче: Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм“

Press24

Околу 40.000 дози од „Астра зенека" пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм"

Канал5

Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес, утре 100.000 од „Синофарм“

Независен

Денеска пристигнуваат околу 40.000 дози од „Астра зенека“, утре 100.000 од „Синофарм“

Frontline

Околу 40.000 дози од „Астра зенека“ пристигнуваат денес – утре 100.000 од „Синофарм“

Нова ТВ

Опсервер Акцент Фокус Вечер Прес CivilMedia MakPress