TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ изјави дека добил листа од 7 лица поврзани со атентатот

Сител - 23.01.2022

По информацијата дека му бил подготвен атентат, српскиот претседател Вучиќ, синоќа изјави дека добил листа од 7 лица поврзани со атентатот. Списокот го добил од змеја членка на ЕУ. Како можни причини за неговата ликвидација ги посочи борбата против ...

Вучиќ:Земја од ЕУ ни ги даде информациите, седум имиња се на списокот

Канал5

Вучиќ ги добил имињата на лицата кои му спремале атентат

Фактор

Александар Вучиќ за веста за неговиот атентат: Во дописот видов седум имиња

Во Центар

Александар Вучиќ се обрати по сознанијата дека врз него бил подготвуван атентат

Вечер Прес

Вучиќ ѝ се обрати на јавноста по веста за можниот атентат: Добив писмо од членка на ЕУ, на листата видов 7 имиња

Слободен Печат

Вучиќ првпат за планираниот атентат: „Во дописот од ЕУ имаше 7 имиња, се знае кој требало да донесе оружје“

Точка

24Инфо +инфо 360 степени Скопје1

Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале атентат

Макфакс - 23.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синoќа се обрати до јавноста по обелоденувањето на веста дека бил подготвуван атенатат врз него. Според претседателот, можни причини за планираниот атентат е борбата против нарко-картелите во Србија, но и ...

Вучиќ добил листа од 7 лица кои му спремале атентат

Фокус

Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале атентат

Press24

Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале атентат

Centar

Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале атентат

MTM

Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале атентат

Денар

Осуетен планот за атентат на српскиот претседател: Вучиќ добил список со седум лица кои му спремале ликвидација

Вечер Прес - 23.01.2022

Веста за планирање на атентат врз Вучиќ ја обелодени српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин, кој рече дека за постоењето на организирана криминална група која подготвувала атентат врз Вучиќ, алармирале од Европската полиција на 14 ...

Кој е Звицер за кого се крена прашина?

Фактор

Европол открива завера за атентат на Вучиќ – Во фокусот Звицер кој имал и македонски пасош

Алфа

Монструми: „Македонецот“ Звицер јадел човечки кебапи што му ги испратил Веља невоља

Република

Црногорецот со македонски пасош Звицер подготвувал атентат на Вучиќ

Пулс24

Еве кој е Звицер: Има неколку пасоши меѓу кои и македонски, никој не знае каде се крие

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ, а Спасовски и МВР на мафијашот Звицер му дале македонски пасош

Zoom

Денар Centar

Вучиќ објави емотивно видео на Инстаграм: Ви благодарам за поддршката

Во Центар - 22.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот Инстаграм профил објави средби со народот ширум земјата. Тој го искористи видеото за да се заблагодари за поддршката. – Ви благодарам за поддршката – напиша Вучиќ.

Брнабиќ: Атентатот врз Вучиќ се планирал за февруари

360 степени

Брнабиќ кажа за кога се планирал атентатот врз Вучиќ

Алсат-М

Брнабиќ: Во февруари се планирал атентатот врз Вучиќ

Сител

Познато е кога се планирал атентатот на Вучиќ

Фокус

Вучиќ за нарко клановите: Не се работи за 10 милиони евра, туку за стотици милиони и милијарди евра

Република - 22.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ оценува дека можните причини некој да го убие е фактот што е направено многу со големи апсења против нарко-картелите во Србија, но и затоа што многумина се заинтересирани за дестабилизација на Србија.

Вучиќ: Направивме многу со големите апсења на нарко-картелите во Србија

PressingTV