TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонскиот универзитетски карате тим од Турција се враќа со три медали

Спортски - 30.09.2022

Македонската машка репрезентација денеска на Светскиот куп на боречки спортови, кој се одржува во Самсун, Турција успеа да го освои сребрениот медал. Тимот загуби од репрезентацијата на Јордан во финалната борба со резултат 1-3, со тоа тие го освоиа ...

Македонските каратисти ќе се борат за две бронзи на Универзијадата во Турција

МКД - 29.09.2022

На Светскиот Универзитетски куп на боречки спортови што деновиве се одржува во Самсун, Турција, македонските каратисти обезбедија пласман во две борби за бронзен медал. Ангела Мојсовска, во категоријата под 68 килограми и Викторија Јовановска (-61 ...

Македонските каратисти обезбедија две финалиња Светските универзитетски игри за боречки спортови

IPON - 29.09.2022

Македонските каратисти обезбедија две финалиња Светските универзитетски игри за боречки спортови 29/09/2022 6 Македонската универзитетска карате репрезентација денеска во утринските часови успеа во елиминацискиот дел да обезбеди две финалиња, и тоа ...

Македонија со пет натпреварувачи на Европското таеквондо првенство во У-21

IPON - 29.09.2022

Македонија со пет натпреварувачи на Европското таеквондо првенство во У-21 29/09/2022 1 Македонија настапува со пет натпреварувачи на Европско таеквондо првенство во У-21 во Тирана, Албанија, кое завршува утре.

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада

Бизнис Вести - 29.09.2022

Машкиот и женскиот тим на македонската карате-репрезентација се пласираа во финале во дисциплината борби на Светските универзитетски игри што се одржуваат во Самсун, Турција. На ова глобално натпреварување, кое што од годинава е именувано како ...

Две финалиња за македонските каратисти на Универзијадата во Турција

Опсервер - 29.09.2022

Машкиот и женскиот тим на македонската карате-репрезентација се пласираа во финале во дисциплината борби на Светските универзитетски игри што се одржуваат во Самсун, Турција. Машкиот тим, составен од Давид Петков, Петар Спасеновски, Петар Заборски, ...

Македонските каратисти обезбедија две финалиња на Светското универзитетско првенство во Турција

Спортски - 29.09.2022

Македонската универзитетска карате репрезентација предводена од селекторот Бошко Заборски. Денеска во утринските часови успеа во елиминацискиот дел да обезбеди две финалиња, и тоа во дисциплината екипно борби за мажи и за жени.

Светски универзитетски игри: Македонските каратисти обезбедија две финалиња во Самсун

Дерби - 29.09.2022

Македонската универзитетска карате репрезентација денеска го продолжи настапот на Светските универзитетски игри, а во утринските часови успеа во елиминацискиот дел да обезбеди две финалиња и тоа во дисциплината екипно борби, за мажи и за жени.

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада

SportMedia - 29.09.2022

Машкиот и женскиот тим на македонската карате-репрезентација се пласираа во финале во дисциплината борби на Светските универзитетски игри што се одржуваат во Самсун, Турција. На ова глобално натпреварување, кое што од годинава е именувано како „ ...

Две финалиња за македонските каратисти на Светската Универзијада

TopSport - 29.09.2022

Машкиот и женскиот тим на македонската карате-репрезентација се пласираа во финале во дисциплината борби на Светските универзитетски игри што се одржуваат во Самсун, Турција. На ова глобално натпреварување, кое што од годинава е именувано како ...

Македонија освои три медали на Светскиот куп во Самсун

Дерби - 30.09.2022

Македонската машка репрезентација денеска на Светскиот куп на боречки спортови, кој се одржува во Самсун, Турција успеа да го освои сребрениот медал. Тимот загуби од репрезентацијата на Јордан во финалната борба со резултат 1-3 и со тоа станаа ...

Три медали за македонските каратисти на Светските Универзитетски игри во Самсун

Слободен Печат - 30.09.2022

Македонскиот универзитетски карате тим се закити со три медали на Светскиот куп на боречки спортови во Самсун, Турција . Македонската машка репрезентација е светски вицешампион, успеа да го освои сребрениот медал откако загуби од Јордан во финалната ...

Две сребрени и еден бронзен медал за универзитетската репрезентација на Македонија

Sport 1 - 30.09.2022

Македонската универзитетска карате репрезентација на Светскиот куп во боречки спортови што се одржува во Самсун, Турција оствари одличен успех со три освоени медали и три петти места. Машката репрезентација денеска го освои сребрениот медал откако ...

Две сребра и една бронза за македонската универзитетска карате репрезентација во Турција

Екипа - 30.09.2022

Македонската машка репрезентација денеска на Светскиот куп на боречки спортови, кој се одржува во Самсун, Турција успеа да го освои сребрениот медал. Тимот загуби од репрезентацијата на Јордан во финалната борба со резултат 1-3, со тоа тие го ...

Две сребра и бронза за македонскиот универзитетски карате тим во Турција

IPON - 01.10.2022

Две сребра и бронза за македонскиот универзитетски карате тим во Турција 01/10/2022 1 Македонската машка универзитетска репрезентација од Униврезитетот „Свети Кирил и Методиј“ Светските универзитетски игри за боречки спортови во Самсун, Турција, го ...