TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моторот му се излизгал на коловозот - Страшна несреќа во Велес

Press24 - 18.06.2019

Во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, 36-годишниот Љ.Н. од Велес управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата, моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатничката, ...

Во еден ден повредени пет лица, сопатници или возачи на мотоцикл

Република - 18.06.2019

Пет лица се потешко или полесно повредени во три одделни сообраќајќи викендов. Во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „виктори џиоти“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.

Мотор се заби во камион во Скопје- Двајца итно во болница

Курир - 18.06.2019

Во 13.45 часот вчера на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило„Виктори Џиоти“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот С.З.

Моторот му се излизгал на коловозот- Страшна несреќа во Велес

Курир - 18.06.2019

Во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, 36-годишниот Љ.Н. од Велес управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата, моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатничката, ...

Во три сообраќајки со учество на мотори повредени неколкумина

Независен - 18.06.2019

Моторџија изгубил контрола, па со сопатничката се повредени, друг мотор удрил во товарно возило, а уште еден удрил во автомобил. Во понеделникот, во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, Љ.Н.

Сообраќајка во Карпош, две лица повредени

Скопје инфо - 18.06.2019

Вчера во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило„Виктори Џиоти“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(36) од Скопје и мотоцикл „Пјаџо“ со скопски регистарски ознаки, управуван ...

И викендов голем број сообраќајни несреќи, регистрирани камикази на автопатиштата

Сител - 16.06.2019

Возачи дивееле викендов во полупразниот главен град. Мотоциклист синоќа удрил во пешак и избегал. Со тешки телесни повреди се здобила 83 жена која е хоспитализирана во клиничкиот центар. Полицијата трага по возачот на мотоциклот.

Мотоциклист удри во 83-годишна жена на „Партизанска“ и побегна

Макфакс - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Повреден мотоциклист во кавадаречко Ваташа

ТВ21 - 16.06.2019

На 16.06.2019 година околу 01.30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Мушов гроб се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „КИА“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Б.Н.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во кавадаречко

Centar - 16.06.2019

Тешко повреден 24-годишен мотоциклист од Кавадарци во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска на регионалниот пат Кавадарци-Мушов Гроб. Несреќата се случил помеѓу автомобил „КИА“ и мотоцикл „Сузуки 750“.

Мотоциклист прегазил баба и избегал

Слободен Печат - 16.06.2019

Вчера после 22 часот на улицата Партизанска, мотоциклист прегазил старица од Скопје и веднаш го напуштил местото. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање ...

Тешко повреден моторциклист во сообраќајка

PressingTV - 16.06.2019

Дваесет и четири годишен моторциклист од Кавадарци бил тешко повреден во сообраќајка кај Спомен-паркот „12 младинци“ во Моклиште кај Ваташа, Кавадаречко. Сообраќајната незгода се случила утринава во 1.30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Мушов ...

Несреќа кај Велес - повредени две лица

Сител - 18.06.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила кај Влесе. Како што информираат од полицијата, вчера во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, Љ.Н.(36) од Велес управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки,, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Мотор се заби во камион во Скопје - Двајца итно во болница

Press24 - 18.06.2019

Во 13.45 часот вчера на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило„Виктори Џиоти“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот С.З.

Прегазена старица на „Партизанска“, мотоциклистот побегнал

Сител - 16.06.2019

Синоќа во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го напуштил местото. Од ударот Л.С. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена на лекување во ...

Моторџија од Кавадарци со тешки повреди пренесен на клиника во Скопје

Алсат-М - 16.06.2019

На 16.06.2019 година околу 01.30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Мушов гроб се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „КИА“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Б.Н.

Моторциклист тешко повреден во сообраќајка кај Ваташа

MakPress - 16.06.2019

Дваесет и четири годишен моторциклист од Кавадарци бил тешко повреден во сообраќајка кај Спомен-паркот „12 младинци“ во Моклиште кај Ваташа, Кавадаречко. – Сообраќајната незгода се случила утринава во 1.30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Мушов ...

Двајца тешко повредени кога паднале возејќи се на мотор во Велес

Макфакс - 18.06.2019

Две лица се повредени кога паднале возејќи се на мотор во Велес. Како што информира полицијата, вчера во 17.20 часот на улицата Костурска во Велес, Љ. Н. (36) од Велес, управувајќи мотоцикл „хамачи“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал ...

Се судрија мотор и камион, двајца повредени во Скопје

Макфакс - 18.06.2019

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера во Скопје. Кaко што информира полицијата, во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „виктори џиоти“ со скопски ...

Мотоциклист удри во 83-годишна жена

Н.Македонија - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак, по што се дал во бегство, информира МВР. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники ...

Во сообраќајна несреќа повредени кавадарцчани, едниот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

Опсервер - 17.06.2019

Вчера околу 01:30 часот на регионалниот пат Кавадарци – Мушов гроб се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „КИА“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(27) од Кавадарци и мотоцикл „Сузуки 750“ со кавадаречки регистарски ...

Страшна сообраќајна несреќа во Велес

Нетпрес - 18.06.2019

Во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, 36-годишниот Љ.Н. од Велес управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата, моторциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатничката, ...

Се судрија мотор и камион, двајца повредени во Скопје

24Инфо - 18.06.2019

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера во Скопје. Кaко што информира полицијата, во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „виктори џиоти“ со скопски ...

Мотоциклист удри во 83-годишна жена на „Партизанска“ и побегна

Точка - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Двајца тешко повредени откако паднале возејќи се на мотор во Велес

24Инфо - 18.06.2019

Две лица се повредени откако паднале возејќи се на мотор во Велес. Како што информира олицијата, вчера во 17.20 часот на улица „Костурска“ во Велес, Љ.Н.(36) од Велес управувајќи мотоцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на ...

Моторциклист удрил во пешaк и избегал

Скопје1 - 16.06.2019

На 15.06.2019 година во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го напуштил местото. Од ударот Л.С.

Тешко повредена жена откако била удрена од мотоцикл во Скопје

+инфо - 16.06.2019

Жена била тешко повредена откако била удрена од мотоцикл вчера во 22.55 часот на булеварот Партизански Одреди во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.

Мотоциклист прегазил пешак на Партизанска и избегал

24Инфо - 16.06.2019

Несовесен мотоциклист удрил во пешак и наместо да застане и да му даде прва помош избегал од местото, вчера вечерта на булеварот Партизанска во Скопје. Според полицијата, сообраќајката се случила во 22.55 часот кога мотоцикл управуван од непознат ...

Мотоцикл удрил во пешак на „Партизанска“, возачот побегнал

ТВ21 - 16.06.2019

На 15.06.2019 година во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го напуштил местото. Од ударот Л.С.

Мотоциклист удри во 83-годишна жена на „Партизанска“ и побегна

Centar - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Непознат мотоциклист удрил 83 годишна баба на „Партизанска“ и побегнал

Курир - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Мотоциклист удрил во жена на „Партизанска“ и побегнал

еМагазин - 16.06.2019

На 15.06.2019 година во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го напуштил местото, информира МВР. Од ударот Л.С.

Мотоциклист удри во 83-годишна жена на „Партизанска“ и побегна

ММС - 16.06.2019

Непознато лице со мотоцикл синоќа на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје удри во 83-годишна жена пешак и побегна од местото. Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена на лекување во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Мотоциклист прегазил старица на Партизанска и избегал

Фокус - 16.06.2019

Вчера после 22 часот на улицата Партизанска, мотоциклист прегазил старица од Скопје и веднаш го напуштил местото. „На 15.06.2019 година во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.

Мотоциклист прегазил пешак на Партизанска и избегал

iPortal - 16.06.2019

Несовесен мотоциклист удрил во пешак и наместо да застане и да му даде прва помош избегал од местото, вчера вечерта на булеварот Партизанска во Скопје. Според полицијата, сообраќајката се случила во 22.55 часот кога мотоцикл управуван од непознат ...

Моторциклист прегазил старица и побегнал од местото на настанот

Опсервер - 17.06.2019

Вчера во 22:55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го напуштил местото. Од ударот Л.С. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена на лекување во ...