TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Веднаш почнуваме да испраќаме воена помош во Украина, кажа Бајден

Сакам да кажам - 24.04.2024

Џо Бајден го потпиша пакетот од 95 милијарди долари за помош на Украина, Израел и Тајван, откако тој помина во двата дома на американскиот Конгрес и кажа дека САД веднаш почнуваат да праќаат оружје и воена опрема во Киев.

Бајден го потпиша законот за воена помош за Украина и за Израел

Курир

Првата испорака на американско оружје во Украина веќе оваа недела

Фокус

Бајден го потпиша законот за воена помош за Украина

А1 On

Бајден го потпиша законот со кој се одобрува клучната воена помош за Украина и кој може да доведе до забрана на ТикТок во САД

Локално

Бајден го потпиша нацрт-законот со кој се обезбедува клучната воена помош за Украина

CivilMedia

Американскиот Сенат одобри 61 милијарда долари помош за Украина

Р.С.Европа

Deutsche Welle А1 On Макфакс Слободен Печат Глас на Америка Р.С.Европа А1 On Глас на Америка

Бајден го пoтпиша пакетот помош за Украина и Израел и го оцени како „добар ден за светскиот мир“

Глас на Америка - 24.04.2024

Претседателот Бајден во средата го потпиша долго очекуваниот пакет странска помош, кој вклучува помош од десетици милијарди долари за Украина, Израел и Тајван, заедно со мерка што може да доведе до забрана на ТикТок во САД.

УКРАИНА ДОБИВА ОРУЖЈЕ ДО КРАЈ НА ДЕНОТ! Бајден го потпиша законот, пристигнува рекордна помош за 3 држави!

Фактор

ВИДЕО| Aндоновиќ: Во финансискиот пакет за одбрана покрај Украина и Израел, американски пари доби и Тајван

Слободен Печат

Американскиот Сенат усвои предлог-закон за помош од 95 милијарди долари за Украина, Израел и Тајван

Во Центар

Американскиот Сенат ја изгласа помошта за Украина од 61 милијарда долари

Сакам да кажам

Американскиот Сенат одобри помош од 95 милијарди долари за Украина, Израел и Тајван

Макфакс

Американскиот Сенат одобри 95 милијарди долари помош за Украина, Израел и Тајван

Слободен Печат

Глас на Америка Слободен Печат Независен CivilMedia Сител Zoom 24 Вести Курир

Зеленски: Украина и САД ги финализираат сите детали во договорите за ракетните системи ATACMS

Во Центар - 23.04.2024

– Украинскиот претседател Владимир Зеленски изјави дека неговата земја и Соединетите Американски Држави (САД) ги финализирале „сите детали“ во договорите за тактичките ракетни системи ATACMS, за време на разговорите со неговиот американски колега Џо ...

Зеленски му се заблагодари на Бајден што најави „брза“ помош

Centar

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Бизнис Вести

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Рацин

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Курир

Зеленски му се заблагодари на Бајден во телефонски разговор за неговата поддршка

Либертас

Зеленски му се заблагодари на Бајден што најави „брза“ помош

Вести плус

MakPress Пулс24