TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеколни баражи во Штип и во Струмица: Тиквеш и Скопје преку Воска и Беласица за прволигашки опстанок!

Екипа - 22.05.2022

Повеќе од интересни бараж-пресметки за опстанок во прволигашкото друштво денеска во Штип и во Струмица. Огромно внимание привлекува двобојот меѓу Тиквеш и Воска Спорт кој ќе се игра на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Последните битки за ПМФЛ, кои две екипи ќе играат во елитата следната сезона?

Gol.mk - 22.05.2022

Денес и официјално ќе биде спуштена завесата во македонскиот клупски фудбал за оваа сезона. Во Штип и Струмица ќе се дознаат последните учесници во Првата македонска фудбалска лига. На стадионот „Благој Истатов“ амбициозниот тим на Воска Спорт ќе го ...

Баражи за ПМФЛ: Ќе “ВРИЕ“ во Струмица, Тиквеш или Воска….“пиратите“ се фаворити против Беласица во Штип!

SportMedia - 22.05.2022

Попладнево од 17 часот се играат баражите за пополнување на ПМФЛ за следната 2022/23 сезона. Во Струмица силите ќе ги одмерат Тиквеш и Воска, а во Штип се среќаваат Скопје и Беласица. Победниците на овие два меча во следната сезона ќе играат во ...

Тиквеш и Воска имаа жестока „предигра“, битката е денеска во Струмица

МакФудбал - 22.05.2022

Тиквеш сака по секоја цена да остане прволигаш, а Воска Спорт не бира средства и пари за да стигне до елитата. Се споменуваа и „суми“ низ кулоарите, но ждребот беше немилосрден, ги спои тимовите кои безусловно сакаат спортски успех, а победник ќе ...

Коефициентите најавуваат дека Воска и Беласица ќе останат второлигаши

Спортманија - 22.05.2022

Двата бараж меча што треба да одлучат кои две екипи ќе играат во Прва лига следната година, се играат попладнево во Штип и Струмица. Стадионот во Штип ќе биде домаќин на Скопје и Беласица, додека на „Младост“ во Струмица, битка ќе водат Тиквеш и ...

Раде Цицмиловиќ – Воска: Сакаме да испишеме историја, сакаме во ПРВА ЛИГА!

SportMedia - 22.05.2022

Денеска од 17 часот во Струмица, екипата на Воска Спорт, тимот кој беше хит сезонава во ВМФЛ – ЗАПАД, ќе го одигра својот најважен меч во својата историја. Против Тиквеш во баражот ќе се бори за пласман во ПМФЛ.

Воска против Тиквеш, Скопје со Беласица за пласман во Прва лига

OhridNews - 22.05.2022

Бараж дуелите помеѓу Воска Спорт – Тиквеш и Скопје – Беласица ќе ги одредат тимовите кои од следната сезона ќе бидат дел од Првата македонска машка фудбалска лига. Во првиот бараж што ќе се игра во Струмица, ќе се сретнат Воска Спорт од Охрид и ...

Кавадарци се мобилизира, „Лозари“ пристигнуваат со десет автобуси

SportMedia - 21.05.2022

Решено е очигледно цело Кавадарци, Тиквеш и следната сезона да игра прва лига. Нема дилеми во овој град дека утре е судбоносен ден за фудбалот во Кавадарци со оглед на фактот дека Тиквеш го игра бараж дуелот против Воска за опстанок во „елитата“.

Влатко Костов: За Тиквеш утре единствена опција е – ПОБЕДА!

SportMedia - 21.05.2022

Утре во Струмица, на стадионот “Благој Истатов“ со почеток од 17 часот ќе се одигра еден од двата баражи за пополнување на ПМФЛ меѓу Тиквеш и Воска Спорт. Секако дека тимот од Кавадарци е во улога на фаворит, дека сака и натаму да игра во елитната ...