TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра

Канал5 - 26.11.2022

До Основното јавно обвинителство е поднесена кривична пријава против три лица. Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со ...

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

А1 On

Царината заплени 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра

МКД

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

ТВ21

Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра – требало да завршат во земјава

4NEWS

Царината заплени 12 килограми екстази во вредност од 200 илјади евра

Локално

Царината заплени 12 килограми екстази со вредност од 200 илјади евра

Слободен Печат

Опсервер Сител Независен Н.Македонија OhridNews Нетпрес Gostivarpress.mk Бриф

Голема акција на инспекторите од ЦУ: Заплети 26 илјади таблети екстази

Press24 - 26.11.2022

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да бидат дистрибуирани во ...

Царината заплени 12 килограми екстази во вредност од 200 илјади евра

Алсат-М - 26.11.2022

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да бидат дистрибуирани во ...

Цариниците спречија влез на 12 килограми екстази вредни над 200 илјади евра

Р.С.Европа

Царината заплени 12 килограми екстази

Либертас

ЦАРИНСКА УПРАВА: На Табановце запленивме 26.000 таблети екстази, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана во вредност од ...

Денешен - 26.11.2022

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да бидат дистрибуирани во ...

НА ТАБАНОВЦЕ ЗАПЛЕНЕТИ ЕКСТАЗИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА Некој тргувал со 26.000 таблети, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана

+инфо

Царина: Запленети 12 килограми екстази вредни 200.000 евра

Макфакс - 26.11.2022

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да бидат дистрибуирани во ...

Царината заплени 12 килограми екстази

Фокус

(Фото) Царина: Запленети 12 килограми екстази вредни 200.000 евра

Точка

(ФОТО) Голема заплена на дрога од Царината

Centar - 26.11.2022

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31 грам марихуана, со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да бидат дистрибуирани во ...

Царината заплени 12 кг екстази со вредност од 200 илјади евра

Кајгана

Запленета дрога вредна 200 илјади евра

360 степени

Запленета дрога вредна 200 илјади евра

Република