TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џек Грилиш е првиот фудбалер од 100 милиони фунти во Премиерлигата, Анличанецот потпиша за Манчестер Сити

24Фудбал - 05.08.2021

Џек Грилиш и официјално е нов фудбалер на Манчестер Сити, Англичанецот вечерва стави потпис на шестгодишен договор и стана најскапиот фудбалер во Премиерлигата. Манчестер Сити го официјализираше трансферот на Џек Грилиш, вечерва беа комплетирани ...

Не така одамна, најскапото засилување од Премиер лигата „твиташе“ против Сити, а за Јунајтед (Фото)

Дерби

Манчестер сити го потврди најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Слободен Печат

ФОТО: Новото засилување на Сити во минатото посакуваше трансфер во Јунајтед

Дриблинг

Манчестер Сити и официјално ја активираше трансфер бомбата: Џек Грилиш нов „граѓанин“

Дерби

Џек Грилиш официјално во Сити - наjскап фудбалер во Премиерлигата

Sport 1

Официјално: Џек Грилиш за 100 милиони фунти потпиша за Сити!

Спортски

Gol.mk Екипа Спортманија Дерби Спортклуб ММС Дриблинг СуперСпорт

Французинот се враќа во Торино: Јувентус тргнува по Пол Погба

Дриблинг - 05.08.2021

Јувентус е подготвен да се бори со ПСЖ за доведување на Пол Погба од Манчестер Јунајтед, пишува Калчомеркато. Премиерлигашот е подготвен да го пушти Погба за 50 милиони евра, а бидејќи и двата клуба се подготвени да платат отштета, прашање е кој ќе ...

Пол Погба ќе игра за Јунајтед, а ќе чека трансфер во ПСЖ

Спортклуб

Меси не е интересен за Сити: „Граѓаните“ потпишаа со Грилиш, следен е Хари Кејн?

SportMedia - 05.08.2021

Манчестер Сити по веста дека Меси не продолжува со Барселона, се уште тврди дека не размислува за потпис со Аргентинецот. Извори блиски до англискиот клуб ја отфрлаат можност да го вклучат аргентинскиот фудбалер во плановите за трансфер, иако ...

Астон Вила ја пронајде замената за Грилиш: На Вила Парк доаѓа еден од најдобрите фудбалери на Норич

Дриблинг - 05.08.2021

Манчестер Сити синоќа го заклучи најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата, објави на својот Твитер профил најпозатиот светски стручњак за трансфери, Фабрицио Романо. Џек Грилиш се согласил да ја напушти Астон Вила, а клубот од Бирмингем ...

Фабрицио Романо: Завршен е најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата- наскоро официјална објава

Дриблинг

Ѕвездата на Норвич го менува Грилиш во Астон Вила

Локално

Погба ја започнува новата сезона во Манчестер jунајтед, ПСЖ сепак сака да го ангажира Французинот

Опсервер - 05.08.2021

– Играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба ќе ја започне нова сезона со англискиот клуб, пишува „The Telegraph“. Според британскиот весник, Французинот ќе продолжи да игра за Манчестер јунајтед, но сепак може да се пресели во друг тим, ...

Погба ја почнува сезоната во Манчестер jунајтед, ПСЖ сепак сака да го ангажира Французинот

Денешен

Погба ја започнува новата сезона во Манчестер jунајтед, ПСЖ сепак сака да го ангажира Французинот

MakPress

Погба ја започнува новата сезона во Манчестер

Вечер Прес

Јунајтед има две понуди за Лингард

Спортски - 04.08.2021

Џеси Лингард одигра фантастично минатата сезона откако го напушти Манчестер Јунајтед и се пресели во Вест Хем. Одличните игри на 28-годишниот офанзивен фудбалер не останаа незабележани, па според информациите на медиумите од Островот интерес за него ...