TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес со јачина 4.6 рано утрово во Грција

ТВ21 - 19.01.2020

Земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер, рано утрово е регистриран во Грција. Епицентарот на земјотресот е во Кефалонија. За 24 часа ова е втор силен земјотрес во овој ...

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Канал5 - 18.01.2020

Силен земјотрес со јачина од 6 степени денес ја погоди најисточната провинција во Индонезија, Папуa, соопшти американската служба за геолошки надзор. Епицентарот на земјотресот бил на 141 километар западно од градот Абепура, на длабочина од 33,6 ...

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Слободен Печат - пред: 11 часа

Земјотресот бил на длабочина од 49 километри. Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди регионот Танимбар во Индонезија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕСМЦ). Земјотресот бил на длабочина од 49 километри.

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Макфакс - пред: 11 часа

Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди регионот Танимбар во Индонезија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕСМЦ). Земјотресот се случи на длабочина од 49 километри, пренесе „Ројтерс“.

Земјотрес од 4,6 степени ја погоди соседна Грција

Слободен Печат - 17.01.2020

Пред еден час е регистриран земјотрес во соседна Грција. Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Фактор - 17.01.2020

Силен земјотресот со јачина од 4,6 степени ја стресе соседна Грција. Потресот бил на длабочина од 10 километри. Епицентарот на земјотресот бил 17 километри од островот Закинтос. Земјотресот е почуствуван и во другите градови на земјата, како Патра и ...

Земјотрес од 4,4 степени ја потресе Грција

ТВ21 - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтер попладнево ја потресе Грција. Земјотресот е почувствуван во 18:47 часот со епицентар во Јонско море со длабочина од 6,2 ...

Земјотрес регистриран во јужно Мексико

Вечер - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Силни земјотреси погодија две земји во светот

Фактор - 17.01.2020

Силни земјотреси ги стресоа Мексико и Камчатка. Земјотрес со јачина од 5,6 степени утрово го погоди јужниот дел на Мексико, објави Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во близина на Салина Круз.

Земјотрес регистриран на Камчатка

Курир - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Земјотрес на Камчатка

А1 On - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Умерен земјотрес регистриран на Камчатка

Сител - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

А1 On - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

Сител - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Умерен земјотрес регистриран на Камчатка

Опсервер - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

Опсервер - 17.01.2020

– Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

Макфакс - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Умерен земјотрес регистриран на Камчатка

24Инфо - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

24Инфо - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

Точка - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Умерен земјотрес регистриран во јужно Мексико

24 Вести - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, соопшти Националниот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил во јужната држава Оаксаки, во близина на Салина Круз.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

Н.Македонија - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

Press24 - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

MTM - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди Мексико

Centar - 17.01.2020

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во јужниот дел на Мексико, кој според медиумите предизвикал материјална штета. Како што соопшти Националниот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во ...

Силен земјотрес ја стресе Грција

Centar - 17.01.2020

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтер попладнево ја потресе Грција. Земјотресот е почувствуван во 18:47 часот со епицентар во Јонско море со длабочина од 6,2 ...

Силен земјотрес го погоди нашиот јужен сосед

Курир - 17.01.2020

Пред еден час е регистриран земјотрес во соседна Грција. Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 километри.

Земјотрес од 4,6 степени по Рихтер на Закинтос

Денешен - 17.01.2020

Пред час и половина регистриран е земјотрес во соседна Грција. Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес во Грција

Press24 - 06.02.2020

Земјотрес од 5 степени според Рихтеровата скала, денеска го погоди средниот дел на Грција. Епицентарот бил во близина на градот Неохорион, или 239 километри северозападно од главниот град Атина, на длабочина од 9 километри.