TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

Вечер - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Пожар во канцеларија на американската амбасада во Скопје

ТВ21 - 16.02.2019

На 15.02.2019 година околу 17,30 часот е пријавено дека на улица “Лазар Личеновски” во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија. Излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од ...

4 пожарни коли отишле во Амбасадата на САД, ама не интервенирале оти било лажна дојава

Сакам да кажам - 16.02.2019

Четири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор за лажна дојава. Од Противпожарната бригада на Град Скопје велат дека во петокот во 17.20 ...

Четири деца и татко настрадаа во пожар во Њујорк

А1 On - 16.02.2019

Четири деца и нивниот татко настрадаа во пожар кој избувнал во куќа во Њујорк, објави АП. Според агенцијата, четирите девојчиња кои го загубија животот биле на возраст од четири до 14 години.

Четири противпожарни возила испратени во амбасадата на САД

Слободен Печат - 16.02.2019

Од Противпожарната бригада на Град Скопје велат дека во петокот во 17.20 часот на телефонскиот број 193 добиле дојава за пожар во канцелариски простории на Амбасадата на ...

Избувна пожар во куќа во Прилеп

Опсервер - 16.02.2019

На 15.02.2019 година околу 00.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Андон Славејко“, во куќа сопственост на Б.К., настанал пожар. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а ...

Тревога во американската амбасада- итна инетревнција на пожарникарите откажана

Телма - 15.02.2019

Попладнево скопските пожарникари биле повикани да интервенираат во амбасадата на САД во Скопје, потврдија за Телма извори вклучени во интервенцијата. Но по проверките на пожарникарите од безбедносните служби на амбасадата, повикот за интервенција ...

Пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

А1 On - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Избувнал пожар во амбасадата на САД

Сител - 16.02.2019

Избувнал пожар во амбасадата на САД. Според информациите на МВР, вчера 17,30 часот е пријавено дека на улица "Лазар Личеновски" во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија.

4 пожарни коли отишле во Амбасадата на САД во Скопје, ама не интервенирале оти било лажна дојава

Курир - 16.02.2019

Четири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор за лажна дојава, пишува СДК.МК. Од Противпожарната бригада на Град Скопје велат дека во ...

Тревога во американската амбасада- итна инетревнција на пожарникарите откажана

Press24 - 15.02.2019

Попладнево скопските пожарникари биле повикани да интервенираат во амбасадата на САД во Скопје, потврдија за Телма извори вклучени во интервенцијата. Но по проверките на пожарникарите од безбедносните служби на амбасадата, повикот за интервенција ...

Пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

Локално - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Пожар во американската амбасада во Скопје

Press24 - 16.02.2019

Вчера околу 17 часот и 30 минути е пријавено дека на улица "Лазар Личеновски" во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија. Од МВР велат дека е излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна ...

4 пожарни коли отишле во Амбасадата на САД во Скопје, ама не интервенирале оти било лажна дојава

Пулс24 - 16.02.2019

етири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало збор за лажна дојава, пишува СДК.МК. Од Противпожарната бригада на Град Скопје велат дека во ...

Тревога во американската амбасада- итна интервенција на пожарникарите откажана

Либертас - 15.02.2019

Попладнево скопските пожарникари биле повикани да интервенираат во амбасадата на САД во Скопје. Но по проверките на пожарникарите од безбедносните служби на амбасадата, повикот за интервенција бил отповикан и на пожарникарите им било кажано дека ...

Пожар во амбасадата на САД во Скопје

1tv - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Пожар во канцеларија на американската Амбасада во Скопје

Пулс24 - 16.02.2019

Вчера околу 17:30 часот е пријавено дека на улица “Лазар Личеновски” во Скопје, во Амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија. Од МВР велат дека на местото на настанот е излезено од страна на полициски службеници и противпожарна екипа, меѓутоа ...

Пожарникари дошле и си заминале по пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

МКД - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17,30 часот. Полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека нема потреба од ...

Пожар во канцеларија во американската амбасада во Скопје

Република - 16.02.2019

Вчера попладне било пријавено дека на улица “Лазар Личеновски” во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија. Излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од страна на вработените ...

Пријавен пожар во канцеларија на американската амбасада

Макфакс - 16.02.2019

Во канцеларија вo американската амбасадата во Скопје во попладневните часови на 15 февруари избувнал пожар. Како што информираат од МВР, случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот.

Од американската амбасада пријавиле пожар, па рекле оти нема потреба од интервенција

+инфо - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Полицијата примила пријава за пожар во амбасадата на САД, но немало потреба да интервенираат пожарникарите

Фокус - 17.02.2019

Завчера околу 17,30 часот до полицијата стигнала пријава дека во амбасадата на САД во земјава настанал пожар во канцеларија. „Излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од страна на вработените ...

Вечерва: Пожар во канцеларија на американската амбасада во Скопје

Centar - 16.02.2019

Во канцеларија вo американската амбасадата во Скопје во попладневните часови на 15 февруари избувнал пожар. Како што информираат од МВР, случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот.

Пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

Бриф - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Пожар во Америчката амбасада на Кале

Опсервер - 17.02.2019

На 15.02.2019 година околу 17,30 часот е пријавено дека на улица “Лазар Личеновски” во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија. Излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од ...

МВР потврди дека бил пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје, но дека сепак немало потреба од интервенција

Либертас - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...

Пријавен пожар во амбасадата на САД во Скопје

Опсервер - 16.02.2019

Во канцеларија во амбасадата на САД вчера попладне избувнал пожар, соопшти МВР. Случајот во полиција бил пријавен околу 17:30 часот. Според МВР, полициски службеници и противпожарна екипа излегле на местото на настанот, но вработените рекле дека ...