TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Половина милион Британци на протест против Брегзитот (ВИДЕО)

Канал5 - 20.10.2018

Половина милион Британци излегоа на улиците на Лондон со барање да се прекине Брегзитот и да се распише нов референдум. Најголем број од демонстрантите се млади лица кои побараа нов референдум , на кој целата земја би се изјаснила дали сака да ја ...

Половина милион Британци протестираат против брегзитот, сакаат нов референдум (ВИДЕО)

МКД - 20.10.2018

Околу половина милион луѓе протестираат денес на улиците на Лондон, јавува Би-би-си . Главно младите демонстранти сакаат нов референдум за брегзитот на кој уште еднаш цела земја би требало да се изјасни за останување, односно напуштање на ЕУ.

Пола милион Британци протестираат против „Брегзит“ и бараат нов референдум

ТВ21 - 20.10.2018

Како што јавува Би-Би-Си, пола милион Британци денеска протестираа на улиците низ Лондон, во знак на револт на „Брегзит“. Младите демонстранти бараат да има нов референдум за ова прашање, на кој што уште еднаш цела Британија би требало да се изјасни ...

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

А1 On - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Бугарските работници ќе бидат заштитени по брегзит

Н.Македонија - 19.10.2018

Правата на бугарските работници во Велика Британија по брегзит ќе бидат заштитени и договорот меѓу ЕУ и Лондон дава кредибилитет за зачувување на правата на европските граѓани во поранешната членка на ЕУ и правата на Британците што престојуваат и ...

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

Алфа - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Локално - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Франција нема да воведе визи за Велика Британија

Макфакс - 19.10.2018

Францускиот претседател, Емануел Макрон ги негира тврдењата на британските медиуми дека Франција ќе воведе визи за Британците во случај Европската унија (ЕУ) и Велика Британија да не постигнат договор за брегзит. „Тоа е лажна вест.

Почнува последниот чин од драмата Брегзит

Окно - 19.10.2018

Завесата се крева за големото финале на Брегзит драмата, која уште од референдумот во јуни 2016 година ЕУ, а пред се' Обединетото кралство го остава без здив! Својот голем, можеби последен настап на бината во Брисел ќе го има британската премиерка ...

Забавувањето за Брегзит се одразува врз политичката кариера на премиерката Меј

Глас на Америка - 18.10.2018

Се погласни повиците на јастребите во Конзервативната партија дека можеби е потребна смена во врвот Периодов е окарактеризиран како „момент на одлука“ за обременетите преговори за Брегзит, што се пролонгираат веќе една година.

Макрон: Не е вистина дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците

А1 On - 18.10.2018

Францускиот претседател, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Британија да не постигнат договор за Брегзит.

Санчез: Постигнат е договор за статусот на Гибралтар по Брегзит

А1 On - 18.10.2018

Статусот на британската прекуморска територија Гибралтар по излегувањето на Велика Британија од Европска унија беше договорено со Лондон, изјави денеска премиерот на Шпанија, Педро Санчез.

Антонио Тајани до Тереза Меј: Не предложивте ништо ново

Макфакс - 18.10.2018

Британската премиерка Тереза ​​Меј се обрати пред лидерите на 27 земји-членки на самитот на ЕУ во Брисел, пред нивната работна вечера, а во својот говор, кој траеше 15 минути не кажа ништо ново, пренесуваат тамошните медиуми.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

MTM - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Нова ТВ - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската Унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Франција нема да воведе визи за Велика Британија

Точка - 19.10.2018

Францускиот претседател, Емануел Макрон, ги негира тврдењата на британските медиуми дека Франција ќе воведе визи за Британците во случај Европската Унија (ЕУ) и Велика Британија да не постигнат договор за брегзит. „Тоа е лажна вест.

Макрон: Франција нема да воведе визи за Британците

Стандард - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит.

Санчез: Постигнат е договор за статусот на Гибралтар по Брегзит

1tv - 18.10.2018

Статусот на британската прекуморска територија Гибралтар по излегувањето на Велика Британија од Европска унија беше договорено со Лондон, изјави денеска премиерот на Шпанија, Педро Санчез.

Барние: Договорот за Брегзит може да се сопне на границата на Ирска

Денешен - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Протести против Брегзит, повици за нов референдум

+инфо - 20.10.2018

Според планот, Велика Британија треба да ја напушти ЕУ на 29 март 2019 година, но преговорите меѓу двете страни се проследени со многу несогласувања. Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум ...

Макрон: Не е вистина дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците

Локално - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит.

Санчез: Постигнат е договор за статусот на Гибралтар по Брегзит

Локално - 18.10.2018

Статусот на британската прекуморска територија Гибралтар по излегувањето на Велика Британија од Европска унија беше договорено со Лондон, изјави денеска премиерот на Шпанија, Педро Санчез.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

Стандард - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Н.Македонија - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Не е вистина дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците

Нова ТВ - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

Локално - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: 150 автобуси донесоа граѓани од сите делови на Кралството на протест против Брегзит

Денешен - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Не е вистина дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците

1tv - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

+инфо - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Денеска протести во Лондон против Брегзит

ТВ21 - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Не воведуваме визи за Британците

Н.Македонија - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Британија да не постигнат договор за Брегзит.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

А1 On - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Курир - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Макрон: Не е вистина дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците

Денешен - 18.10.2018

Францускиот претседател на Франција, Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит.

Барние: Договорот за Брегзит може да не успее само поради границата на Ирска

1tv - 19.10.2018

Преговарачот на ЕУ за Брегзит Мишел Барние изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од Унијата е речиси готов, но постои можност да не биде склучен поради несогласувањата околу границата меѓу Ирска и Северна Ирска.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Кајгана - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Франција нема да воведе визи за Британците, категоричен Макрон

MTM - 18.10.2018

Емануел Макрон денеска ги негираше наводите на британските медиуми дека Франција се подготвува да воведе визи за Британците во случај Европска унија и Велика Бритнија да не постигнат договор за Брегзит. - Тоа е лажна вест, што би рекле некои лидери.

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Независен - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Денеска протести во Лондон против Брегзит

4NEWS - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Лондон: Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Вечер - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

ВИДЕО Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Нетпрес - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Протести против Брегзит во Лондон

Р.С.Европа - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

Протести против Брегзит, повици за нов референдум

Слободен Печат - 20.10.2018

Противниците на Брегзит денеска протестираат во центарот на Лондон, повикувајќи на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Околу 150 автобуси донесоа илјадници демонстранти од сите делови на земјата до британскиот ...

670.000 Британци на протест во Лондон побараа втор референдум за Брегзит

1tv - 20.10.2018

Реванш на Брегзит денеска побараа 670.000 Британци во центарот на Лондон, пред Парламентот. Противниците на Брегзит повикаа на нов референдум за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија, односно побараа повторна можност за референдум, ...