TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

24Инфо - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

24 Вести - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

24Инфо - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Бројот на жртви од циконот во Мозамбик порасна на 446 лица

Макфакс - 24.03.2019

Бројот на жртви од разорниот циклон кој го погоди Мозамбик порасна од 417 на 446 лица, соопшти министерот за екологија во земјата, Целсо Кореја, Од катастрофата се погодени 531.000 ...

Катастрофата од библиски размери видлива од вселената (ФОТО)

МКД - 23.03.2019

Поплавите формираа привремен океан на земјата видлив од универзумот на места каде што пред неколку дена живееја луѓе. Фотографијата е објавена на веб-страницата на Европската вселенска агенција, и го покажува обемот на катастрофата.

Австралија на удар на два моќни циклони во исто време

Сител - 23.03.2019

Моќниот тропски циклон Тревор го погоди денеска северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и силен ветер, кој наместа дувал со брзина и до 250 километри на час. Како што јави Би-Би-Си, во моментот кога Тревор пристигнал до ...

Австралија на удар на два моќни циклони, евакуирани илјадници луѓе

Макфакс - 23.03.2019

Разорниот тропски циклон Тревор денеска го погоди северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и силен ветер, кој на одредени места дувал со брзина и до 250 кимоетри на час.

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

Независен - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

КАТАСТРОФА ОД БИБЛИСКИ РАЗМЕРИ: Цели градови и села се под вода

Фактор - 23.03.2019

Катастрофата од библиски размери видлива од вселената е регистрирана во Австралија. Фотографијата е објавена на веб-страницата на Европската вселенска агенција. Цели градови и села исчезнаа под вода, а луѓето бараа засолниште на покривите.

Билансот на жртви на циклонот „Идаи“ во Африка се искачи на 761

24 Вести - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот „Идаи“, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

Алфа - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Бројот на жртвите од циклонот кој го погоди Мозамбик се искачи на 446

+инфо - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Бројот на жртви од циконот во Мозамбик порасна на 446 лица

24Инфо - 24.03.2019

Бројот на жртви од разорниот циклон кој го погоди Мозамбик порасна од 417 на 446 лица, соопшти министерот за екологија во земјата, Целсо Кореја, Од катастрофата се погодени 531.000 ...

Австралија на удар на два моќни циклони во исто време

Н.Македонија - 23.03.2019

Моќниот тропски циклон „Тревор“ го погоди денеска северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и силен ветер, кој наместа дувал со брзина и до 250 километри на час. Како што јави Би-Би-Си, во моментот кога „Тревор“ пристигнал ...

Австралија на удар на два моќни циклони, илјадници луѓе евакуирани

Алфа - 23.03.2019

Разорниот тропски циклон Тревор денеска го погоди северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и силен ветер, кој на одредени места дувал со брзина и до 250 кимоетри на час.

Најмалку 615 лица на циклонот што ја зафати Африка,

+инфо - 23.03.2019

Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица. Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади.

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

Вечер - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

24Инфо - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

MakPress - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Бројот на жртви од циконот во Мозамбик порасна на 446 лица

Centar - 24.03.2019

Бројот на жртви од разорниот циклон кој го погоди Мозамбик порасна од 417 на 446 лица, соопшти министерот за екологија во земјата, Целсо Кореја, Од катастрофата се погодени 531.000 ...

Циклонот Тревор го погоди северното крајбрежје на Австралија

+инфо - 23.03.2019

Австралиските медиуми наведуваат дека ова е втор пат во историјата на Австралија, таа во исто време да биде погодена од два циклони Моќниот тропски циклон Тревор го погоди денеска северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и ...

Во циклонот на југот на Африка загинаа над 600 лица

1tv - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

А1 On - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

+инфо - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

Локално - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Австралија на удар на два моќни циклони во исто време

MakPress - 23.03.2019

Моќниот тропски циклон Тревор го погоди денеска северното крајбрежје на Австралија, носејќи со себе поројни дождови и силен ветер, кој наместа дувал со брзина и до 250 километри на час. Како што јави Би-Би-Си, во моментот кога Тревор пристигнал до ...

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

24Инфо - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

Фокус - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

Н.Македонија - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Бројот на жртвите од циклонот во Мозамбик се искачи на 446

Н.Македонија - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

Н.Македонија - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Циклонот во Африка одзеде 761 жртва

+инфо - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

MakPress - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

А1 On - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

А1 On - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

Независен - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

Независен - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

Алфа - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

Сител - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Билансот на жртви на циклонот се искачи на 761

Курир - 24.03.2019

Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави 56. Идаи, проследен со силен ветер со брзина и до 170 километри на час и со поројни дождови кои предизвикаа поплави од катастрофални размери, пред 10 дена ...

Циклонот Вероника го погоди северозападното крајбрежје на Австралија

А1 On - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Мозамбик: Бројот на жртвите од циклонот се искачи на 446

Вечер - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

Опсервер - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

Сител - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

Моќни циклони ја погодија Австралија

OhridNews - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон Вероника го погоди северозападното крајбрежја на Австралија, носејќи со себе силен ветер и поројни дождови. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветерот, што на места дувал и со брзина до 154 километри на час, ...

Катастрофата во Мозамбик се гледа од Вселената: Циклонот Идај однесе 446 жртви, трупови пловат по водата, исчезнаа цели ...

Сител - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.

Над 600 загинати од циклонот во Африка

Р.С.Европа - 23.03.2019

Бројот на загинати во циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопштија ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Според тие податоци, во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 ...

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на 761

MTM - 24.03.2019

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761. Според овие податоци, билансот на жртви во Мозамбик изнесува 446, во Зимбабве 259, а во Малави ...

По циклонот „Тревор“, Австралија ја удри и „Вероника“

Нова ТВ - 24.03.2019

Моќниот тропски циклон „Вероника“ проследен со силен ветар и поројни дождови го погоди северозападниот брег на Австралија. Како што соопшти австралиската метеоролошка служба, ветрот што на места дувал со брзина и до 154 километри на час предизвика ...

Катастрофата во Мозамбик се гледа од Вселената: Циклонот Идај однесе 446 жртви, трупови пловат по водата, исчезнаа цели ...

ТВ21 - 24.03.2019

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, додавајќи дека 531.000 луѓе се загрозени од оваа катастрофа.