TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Андоновиќ: САД и Русија подготвени да се борат до последниот Украинец?

Слободен Печат - 24.01.2022

Соединетите Држави им наредија на членовите на семејствата на вработените во американската амбасада во Украина да ја напуштат земјата, наведувајќи ја „постојаната руска закана за воена акција“.

Семејствата на дипломатите од САД треба да го напуштат Киев

Deutsche Welle

САД им наредија на семејствата на вработените во амбадасата да ја напуштат Украина

Нетпрес

САД наредија напуштање на Украина, тврдејќи дека не вршат евакуација

Н.Македонија

Сад им кажаа на своите граѓани да ја напуштат Украина зашто руска инвазија може да се случи во секој момент

Сакам да кажам

САД им наредија на семејствата на персоналот на амбасадата во Киев да ја напуштат Украина

Р.С.Европа

САД и Велика Британија ги повлекуваат вработените од амбасадите во Украина

Тера

Курир Независен PressingTV Опсервер Локално Република А1 On 360 степени

ЕВРОПА на прагот на ВОЈНА! Велика Британија испрати елитни трупи во Украина – ситуацијата е сЀ понапната!

Во Центар - 24.01.2022

Тим од 30 елитни британски војници е распореден во Украина за да ги обучи нејзините вооружени сили за употреба на новото противтенковско оружје, кое Лондон ѝ го донираше на Украина, објави британскиот ТВ канал Скај њуз.

По САД и Британија го повлекува персоналот од амбасадата во Украина

Р.С.Европа

Британија ги повлекува вработените од амбасадата во Украина

Слободен Печат

По САД и Британија повлекува дел од персоналот во амбасадата во Киев

Макфакс

Велика Британија почна да го повлекува персоналот од амбасадата во Украина

Независен

Велика Британија почна да го повлекува персоналот од амбасадата во Украина, ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати

CivilMedia

По САД и Британија повлекува дел од персоналот во амбасадата во Киев

24Инфо

Опсервер А1 On Точка Локално +инфо Фокус Република MTM

Кумот на Путин во иднина би можел да владее со Украина

Слободен Печат - 24.01.2022

По објавата на британското Министерство за надворешни работи дека има информации дека руската влада сака да го назначи Евгениј Мураев за лидер во Киев, се појавија информации дека тоа е целосно неточно и дека вистинскиот кандидат на Кремљ е Виктор ...

Русија Москва ги отфрла обвинувањата на британските власти

Н.Македонија

САД и Британија и помагаат на Русија во Украина!

Фактор

Советник на украинскиот претседател: Британските тврдења за проруски лидер се сериозни

Канал5

Светот пред нова војна - Америка и Русија во клинч за Украина

24 Вести

Кабинетот на Зеленски вели дека британските тврдење за „проруски“ лидер се сериозни, прозваниот ги нарече неосновани

Нетпрес

Британија предупредува на руски план: Москва „турка“ проруска Влада во Украина – Кремљ бара да престанат со провокации

Вечер Прес

Р.С.Европа МКД Телма Сакам да кажам Н.Македонија Канал5 Во Центар Локално

Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ

Р.С.Европа - 24.01.2022

На денешниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската унија, главна тема, ќе бидат тензиите меѓу Западот и Русија околу Украина. Макрон - ЕУ мора да ја дефинира безбедносната политика кон Русија НАТО во споредна улога доколку Русија ...

Блинкен ги отфрла повиците за превентивни санкции за Русија поради Украина

Р.С.Европа

Блинкен ги отфрла повиците за превентивни санкции за Русија поради Украина

Алсат-М

Навални: САД се однесуваат пред Путин како преплашено учениче

Канал5

Блинкен: Нема сега да и` воведеме санкции на Русија, би го изгубиле ефектот

Канал5

Блинкен: Ако сега ѝ воведеме санкции на Русија, ќе се зголеми ризикот од агресија врз Украина

Слободен Печат

Блинкен: Санкции сега против Русија би ја намалиле можноста за спречување на агресија врз Украина

А1 On

Независен Независен Фокус Вечер Прес CivilMedia CivilMedia Опсервер Локално

Борел: Нема потреба од евакуација на нашите дипломати од Украина

Слободен Печат - 24.01.2022

ЕУ нема намера да ги евакуира семејствата на своите дипломати од Украина, бидејќи не гледа причина за тоа и очекува објаснување од САД за потегот, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел.

Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати од Украина

Нова ТВ

ЕУ нема намера да ги евакуира семејствата на своите дипломати од Украина

Локално

Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати од Украина

Сител

ЕУ нема да ги евакуира своите дипломати од Украина

Фокус

Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати од Украина

Независен

Европската Унија нема да ги евакуира дипломтите и нивните семејства од Украина

А1 On

Опсервер Република 360 степени Алсат-М Zoom Канал5 MakPress 365