TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наполи ја збриша Сампдорија среде Џенова и остана единствен со сите победи (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2021

Фудбалерите на Наполи го задржаа перфектниот учинок во новата сезона во Серија А, откако победија и во петтиот меч по ред, овој пат на ептен убедлив начин, на гости кај Сампдорија (4-0). Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, повторно не беше во ...

ВИДЕО: Наполи и Елмас остануваат перфектни во Серија А

Слободен Печат - 03.10.2021

Фудбалерите на Наполи продолжуваат со одличните игри во Серија А и по седум кола се единствена екипа која има максимален учинок, седум победи во седум натпревари. Последна жртва на Наполи е Фиорентина која е совладана со 1:2 и тоа со пресврт.

ВИДЕО: Наполи и Елмас ја прегазија Сампдорија, за 5/5 во Серија А!

Gol.mk - 23.09.2021

Екипата на Наполи продолжи да одушевува во калчото и со убедлива победа кај Сампдорија (0-4) тимот се врати на лидерското место во Серија А. Сампдорија - Наполи 0-4: Наполитанците одиграа нов блескав натпревар и го задржаа максималниот учинок.

Наполи и Елмас продолжуваат перфектно во Серија А, убедлив триумф над Сампдорја (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2021

Наполи со убедливи 4-0 победи на гостувањето кај Сампдорија, Елиф Елмас одигра нешто повеќе од 20 минути, Лацио во 90. минута од пенал се спаси од пораз кај Торино. Пет од пет за Наполи на стартот од сезоната во Серија А, тимот предводен од Спалети ...

Наполи дрма во Серија А, 25 минути за Елмас во победата над Сампдорија (ВИДЕО)

Екипа - 23.09.2021

Наполи продолжува со извонредните игри на почетокот од сезоната во Серија А, триумфирајќи со убедливи 0-4 и на гостувањето против Сампдорија во Џенова во 5. коло. „Наполитанците“ од самиот старт на мечот јасно ја демонстрираа определбата за три ...

Наполи ја прегази Сампдорија за перфектен скор, Лацио спаси бод во Торино (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Елиф Елмас играше во второто полувреме, а Наполи оствари уште една убедлива победа во Серија А. На вториот натпревар, Лацио спасуваше бод против Торино. Денеска жртва на избраниците на Лучијано Спалети беше Сампдорија, а гостите победија со 4:0 на ...

Пет од пет за Наполи, Елмас доби 20 минути 🎥

Спортски - 23.09.2021

Eкипата на Наполи како гостин ја победи Сампдорија на „Луиџи Ферари“ со 0:4. Тимот кој го предводи Лучијано Спалети изгледа одлично оваа сезона и после пет кола имаат максимкален учинок. Резултатот денес го отвори Виктор Осимен после само 10 минути ...

Наполи се претвори во машина за победување во Серија А

Спортманија - 23.09.2021

Тимот на нашиот репрезентативец Елиф Елмас е единствен со перфектен биланс во калчото Наполи без никакви проблеми славеше на гости кај Сампдорија со убедливи 4:0 во меч од петото коло на Серија А.

Наполи ја запиша и петтата победа по ред, Елмас одигра 20-тина минути

SportMedia - 23.09.2021

Екипата на Наполи има неверојатно добар старт на Серија А. Во петтото коло ја запиша и петтата победа, а овојпат е совладана Сампдорија во гости со 4:0. Виктор Осимен постигна два гола, по еден во секое полувреме, Руиз и Зелински го комплетираа ...

ВИДЕО: Наполи ја торпедираше Сампдорија , Елмас доби 25 минути на теренот

Дриблинг - 23.09.2021

Екипата на Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас , Наполи славеше убедлива победа против екипата на Сампдорија со 0-4 во рамките на 5 коло од Италијанската Серија А. Со оваа победа, тимот од југот на Италија продолжи со перфектен биланс во ...

Наполи продолжува да „гази“, Лацио со многу среќа во Торино!

Точка - 23.09.2021

Наполи го продолжи неверојатниот старт на новата сезона во Серија А, забележувајќи ја петтата победа во пет кола, доминирајќи во Џенова кај Сампдорија за 0:4 победа. Со трите поени, тимот на Лучијано Спалети, кој му даде шанса на Елиф Елмас да влезе ...

(ВИДЕО) Наполи делува моќно, Елмас и соиграчите со ваква игра можат и до титула

Спортклуб - 23.09.2021

Наполи уште еднаш покажа дека е во фантастична форма, а тренерот Лучијано Спалети го пронајде рецептот за својата екипа. Наполитанците вечерва во Џенова на гостински терен ја совладаа Сампдорија со 4:0.

Спалети го остави Елмас на клупата а тоа ги налути навивачите на Наполи

Спортманија - 23.09.2021

Нашиот играч нема да биде стартер против Сампдорија, а тоа предизвика лавина реакции на социјалните мрежи Елиф Елмас ќе ја чека својата шанса од клупата на мечот против Сампдорија кој се игра денеска од 18:30 часот во рамките на петтото коло од ...

ФОТО: Елмас ќе чека шанса од клупата на дуелот против Сампдорија

Дриблинг - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од клупата ќе чека шанса на мечот против Сампдорија кој се игра денеска од 18:30 часот во рамките на петтото коло од Серија А. Ваквата одлика на тренерот Лусијано Спалети ги изнервира навивачите на Наполи, кои ...

Нова убедлива победа за Елмас и Наполи, пет од пет (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2021

Наполи со убедливи 4-0 победи на гостувањето кај Сампдорија, Елиф Елмас одигра нешто повеќе од 20 минути, Лацио во 90. минута од пенал се спаси од пораз кај Торино. Пет од пет за Наполи на стартот од сезоната во Серија А, тимот предводен од Спалети ...