TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Display најави производство на 90 Hz OLED екрани за лаптопи

USB - 23.01.2021

Компанијата Samsung Display најави план за масовно производство на првите OLED дисплеи на 90Hz, дизајнирани исклучиво за лаптопи, пренесува The Verge. Во изјава за Business Wire, објавија дека неколку глобални ИТ компании веќе оваа година ќе објават ...

LG Electronics го претстави новиот Rollable телефон

Телефони.мк - 22.01.2021

LG Electronics на CES 2021 го претстави новиот Rollable мобилен телефон, кој може да се трансформира во големина на обичен таблет со голем екран, со целосно проширување на неговата површина.

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефон

ЗаЗабава - 22.01.2021

Меѓу најатрактивните презентации на настанот CES 2021, LG Electronics имаше свој претставник … Преку еден од најзначајните настани на иновативен дизајн и технологија, LG конечно му го претстави на светот еден од најочекуваните мобилни телефони во ...

Samsung со масовно производство на OLED панели за лаптопи

Телефони.мк - 21.01.2021

Samsung откако ги наметна OLED панелите како нов стандард за дисплејите за смартфони, сега планира истото да го направи и во категоријата на лаптопи. Компанијата ќе започне со масовно производство на OLED панели за лаптопи и ноутбуци со големина од ...

Уште една голема марка се откажува од телефонот?

Денар - 21.01.2021

Сепак, во последните неколку години, „LG“ помалку го губи чекорот во трката со големите играчи на пазарот на паметни телефони. И покрај тоа, сите беа малку изненадени од веста дека телефоните на „LG“ наскоро можат да заминат во историјата.