Голманот и пречката го запреа пресвртот на Еквадорците

Sport M - 25.11.2022

Холандија и Еквадор ги поделија бодовите со резултат 1:1 во второто коло од групата Б. Головите ги постигнаа играчите кои беа прецизни уште на отворањето на турнирот. Коди Гакпо ги доведе Холанѓаните во водство, а Енер Валенсија беше прецизен за ...

Штета за Еквадор – доминираа против Холандија, но стигнаа само до реми, им се повреди единствениот стрелец

TopSport

Gol.mk

Валенсија е херој на Еквадор: Холандија водеше, па мораше да спасува бод (ВИДЕО)

Sport 1

Штета: Валенсија ја запре и Холандија, но предвреме го заврши мундијалот

Екипа

Енер Валенсија одличен, Еквадор храбар, но само до бод со Холандија! (ВИДЕО)

SportSport

Еквадор има страшен напаѓач: Валенсија испиша историја на СП!

Sport 1

Екипа МакФудбал Sport 1 Спортманија TopSport Спортклуб А1 On Макфакс

Слободен Печат - 25.11.2022

Во натпреварот од второто коло во групата „А“ на Светското првенство во Катар репрезентациите на Холандија и Еквадор ги поделија бодовите. Мечот е завршен со резултат 1:1, стрелец за холандските „лалиња“ беше Гакпо во шестата минута, а кај ...

Холандија може да биде среќна што не загуби од Еквадор (ВИДЕО)

24Фудбал

Холандија и Еквадор одиграа без победник 1:1

Сител

Холандија рано поведе, па стравуваше и за бод против Еквадор!

Спортски

Холандија се задоволи со бод, Еквадор ги освои срцата на неутралните

Спортманија

Групата А може да биде спектакуларна: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

Спортклуб

Еквадор безмалку 12 часа немаше примено гол, а на Лалињата им требаа само пет минути!

Спортманија

Gol.mk Спортски Gol.mk МКД

Холандија поведе со „бомбата“ на Гакпо, Еквадор доби премала награда за прикажаното на теренот (Видео)

Дерби - 25.11.2022

Коди Гакпо игра во страшна форма во ПСВ и веќе го сврте вниманието на себе, но со своите настапи на Светското првенство само уште толку го загрева интересот од страна на најголемите фудбалски великани.

Гакпо е ѕвезда во подем, после СП ќе биде баран од многу гиганти

Спортманија

Гакпо пак блеска за Холандија – неслучајно го бараат Манчестер Јунајтед и Ливерпул

Екипа

Гакпо дава голови и си ја зголемува цената, Манчестер јунајтед сака да го купи уште во јануари (ВИДЕО)

24Фудбал

Коди Гакпо станува ѕвезда во Катар – втор гол на Холанѓанецот за рано водство против Еквадор