TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Личните карти ќе може да се подигнат и викендов

Слободен Печат - 28.10.2021

Во пресрет на одржување на вториот круг од Локалните избори што ќе се одржи во недела на 31 октомври 2021 година, Министерството за внатрешни работи известува дека и во сабота и недела управните служби ќе работат во општините каде што ќе има гласање ...

Се огласи и МВР во пресрет на изборите: Лични карти може да се подигнат и викендов

Press24 - 28.10.2021

Во пресрет на одржување на вториот круг од Локалните избори што ќе се одржи во недела на 31 октомври 2021 година, Министерството за внатрешни работи известува дека и во сабота и недела управните служби ќе работат во општините каде што ќе има гласање ...

Лични карти може да се подигнат и викендов

Сител

МВР со важни информации за подигнувањето лични карти

Скопје24

Лични карти можат да се подигнат и викендов, велат од МВР

еМагазин

Лични карти ќе можат да се подигнат и за викенд

Kumanovo News

Лични карти ќе може да се подигнуваат и в сабота и на денот на изборите, в недела

360 степени - 28.10.2021

Управните служби ќе работат во општините каде што ќе има гласање во вториот круг Во пресрет на одржувањето на вториот круг од локалните избори, што ќе се одржи в недела на 31 октомври, Министерството за внатрешни работи информира дека и в сабота и ...

Лични карти ќе можат да се подигнат и вo сабота и недела

Либертас

МВР: Во сабота и недела управните служби ќе работат во општините каде што ќе има гласање

Академик

Лични карти ќе можат да се подигнат и в сабота и недела

Алсат-М - 28.10.2021

Во пресрет на одржувањето на вториот круг од Локалните избори, што ќе се одржи в недела на 31 октомври 2021 година, Министерството за внатрешни работи информира дека и в сабота и недела управните служби ќе работат во општините каде што ќе има ...

Во пресрет на Локалните избори лични карти ќе можат да се подигнат и во сабота и недела

OhridNews

САМО ЗА ГЛАСАЊЕТО ВО ВТОР КРУГ Лични карти се подигаат и в сабота и в недела

+инфо - 28.10.2021

Службите во МВР ќе работат на прием и издавање на лични карти со редовно работно време од 8 до 16 часот. Во пресрет на одржување на вториот круг од Локалните избори што ќе се одржи во недела на 31 октомври 2021 година, Министерството за внатрешни ...