TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иран објавува фотографии од уапсените агенти на ЦИА, за некои тврди дека се убиени

А1 On - 22.07.2019

Иранската новинска агенција објави фотографии од неколкумина уапсени ЦИА агенти. Некои од нив се осудени на смрт, пренесува Фарс. Претходно денеска оваа полудржавна агенција пренесе изјава на официјален претставник на иранската разузнавачка агенција ...

Трамп вели дека тврдењето на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е лага

Макфакс - 22.07.2019

Извештајот на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е сосема неточен. Нема ни зрно вистина во него. Само новилаги и пропагандалиферувани од религиозниот режим кој е неуспешен и нема идеја што да прави, тврди американскиот претседател Доналд Трамп на ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Локално - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. „Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, ...

Иран уапси 17 оперативци на ЦИА, неколкумина осудени на смртна казна!

Алсат-М - 22.07.2019

Иранските власти уапсиле 17 шпиони кои работеле за американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), соопшти денеска иранската државна телевизија. Дел од странските медиуми пренесоа дека неколкумина од нив се осудени на смртна казна.

(Фото) Иранските власти уапсиле шпиони на ЦИА, за некои следи смртна казна

Репортер - 22.07.2019

Фотографии на кои се прикажани неколкумина од вкупно 17 заробени оперативци, кои наводно се во врска со американската известувачка агенција ЦИА, почнаа да кружат низ иранските медиуми. „Идентификуваните шпиони биле вработени во чувствителни и ...

Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна

МКД - 22.07.2019

Иранските тајни служби открија ланец за шпионажа од 17 члена кој работел против земјата, според државните медиуми. Некои од агентите добија смртна казна, пренесе Ројтерс . Државната телевизија го цитираше Министерството за разузнавање дека разбиле ...

Иран разби шпионска мрежа на ЦИА?

Н.Македонија - 22.07.2019

Иранската влада објави дека разбила американска шпионска мрежа на ЦИА, со што уште повеќе се зголемуваат веќе високите тензии меѓу Иран, САД и другите НАТО-сили, пренесуваат светските медиуми.

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

Сител - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапси 17 шпиони на ЦИА, некои се осудени на смрт

Макфакс - 22.07.2019

Иран уапси 17 шпиони кои работеле за Централната разузнавачка служба на САД (ЦИА), а некои од нив се осудени на смртна казна, објави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разузнавање објави дека ја уништиле шпионската мрежа на ЦИА ...

Иран открил 17 американски шпиони од кои неколкумина веќе се осудени на смрт

ММС - 22.07.2019

Иранските власти соопштија дека откриле шпионска мрежа на агенти на ЦИА кои го „претресувале“ Иран, објави полудржавнта иранска агенција „Фарс“. „Голема амерканска сајбер-шпионска мрежа со која раководи ЦИА е откриена во Иран.

Иран ќе егзекутира агенти на ЦИА?

Expres - 22.07.2019

Иранските власти објавија дека откриле шпионска мрежа со која раководела ЦИА и деканеколку лица се уапсени, пренесува Ројтерс. 17 шпиони на ЦИА биле идентификувани, а неколку од нив биле осудени на смрт.

Трамп вели дека тврдењето на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е лага

24Инфо - 22.07.2019

Извештајот на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е сосема неточен. Нема ни зрно вистина во него. Само новилаги и пропагандалиферувани од религиозниот режим кој е неуспешен и нема идеја што да прави, тврди американскиот претседател Доналд Трамп на ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

А1 On - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. „Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, ...

Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна

Фокус - 22.07.2019

Иранските тајни служби открија ланец за шпионажа од 17 члена кој работел против земјата, според државните медиуми. Некои од агентите добија смртна казна, пренесе Ројтерс. Државната телевизија го цитираше Министерството за разузнавање дека разбиле ...

Иран уапси 17 шпиони на ЦИА

Вечер - 22.07.2019

Иранската влада објави дека разбила американска шпионска мрежа на ЦИА, со што уште повеќе се зголемуваат веќе високите тензии меѓу Иран, САД и другите НАТО-сили, пренесуваат светските медиуми.

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

Независен - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапси 17 шпиони на ЦИА, некои се осудени на смрт

Скопје1 - 22.07.2019

Иран уапси 17 шпиони кои работеле за Централната разузнавачка служба на САД (ЦИА), а некои од нив се осудени на смртна казна, објави денеска иранската државна телевизија, повикувајќи се на информации од Министерството за разунавачки работи.

Иран уапси 17 шпиони на ЦИА: Некои од нив се осудени на смрт

Press24 - 22.07.2019

Иран уапси 17 шпиони кои работеле за Централната разузнавачка служба на САД (ЦИА), а некои од нив се осудени на смртна казна, објави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разузнавање објави дека ја уништиле шпионската мрежа на ЦИА ...

Трамп вели дека тврдењето на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е лага

Точка - 22.07.2019

Извештајот на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е сосема неточен. Нема ни зрно вистина во него. Само нови лаги и пропаганда лиферувани од религиозниот режим, кој е неуспешен и нема идеја што да прави, тврди американскиот претседател Доналд Трамп на ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Курир - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. -Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен, напиша ...

Иран уапси 17 шпиони поврзани со ЦИА, некои добија смртна казна

Канал5 - 22.07.2019

Иранските тајни служби открија ланец за шпионажа од 17 члена кој работел против земјата, според државните медиуми. Некои од агентите добија смртна казна, пренесе „Ројтерс“. „Идентификуваните разузнавачи беа вработени во чувствителни и витални центри ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

24Инфо - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапси 17 шпиони на ЦИА, некои се осудени на смрт

Centar - 22.07.2019

Иран уапси 17 шпиони кои работеле за Централната разузнавачка служба на САД (ЦИА), а некои од нив се осудени на смртна казна, објави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разузнавање објави дека ја уништиле шпионската мрежа на ЦИА ...

Трамп негира: Извештајот за апсење на шпиони на ЦИА од страна на Иран е лажен!

Слободен Печат - 22.07.2019

Нула од вистината. Само уште повеќе лаги и пропаганда, пишува американскиот претседател на Твитер. Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои ги ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

Опсервер - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Фокус - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. „Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, ...

Уапсени 17 шпиони на ЦИА во Иран, некои осудени на смртна казна

+инфо - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Опсервер - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. „Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

Локално - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Сител - 22.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна. „Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

24 Вести - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА, некои од нив осудени на смртна казна

Слободен Печат - 22.07.2019

Светските агенции, повикувајќи се на иранската агенција Фарс, јавуваат дека некои од уапсените се осудени на смртна казна. Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на ...

Уапсени 17 шпиони на ЦИА во Иран, некои осудени на смртна казна

Нетпрес - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Уапсени 17 шпиони на ЦИА во Иран, некои осудени на смртна казна

Точка - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран: Уапсени 17 шпиони на ЦИА

Денешен - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА, дел од нив се осудени на смртна казна

PressingTV - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска мрежа на ЦИА ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

А1 On - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА

MakPress - 22.07.2019

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија. Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска ...

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

Опсервер - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

Сител - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

А1 On - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

24Инфо - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз”.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

Независен - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

Локално - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

Либертас - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Иран не уапсил агенти на ЦИА

Макфакс - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги отфрли тврдењата на Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. Тој рече дека иранскиот режим има долга традиција на лажење.

Помпео ги негираше апсењата на ЦИА агенти во Иран

Н.Македонија - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги отфрли тврдењата на Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. Тој рече дека иранскиот режим има долга традиција на лажење.

Помпео: Иран не уапсил агенти на ЦИА

Точка - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги отфрли тврдењата на Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. Тој рече дека иранскиот режим има долга традиција на лажење.

Помпео демантира оти се уапсени агенти на ЦИА во Иран

+инфо - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт . – Иранскиот режим има долга традиција на лажење – кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.

Помпео: Не се уапсени агенти на ЦИА во Иран

MakPress - 22.07.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го демантираше Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. – Иранскиот режим има долга традиција на лажење, кратко изјави Помпео за телевизијата „Фокс њуз“.