TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од денес средношколците во автобусите на ЈСП ќе се возат повторно бесплатно

Фактор - 01.09.2020

Иако новата школска година, поради пандемијата од корона вирус ќе започне еден месец подоцна, односно на 01 октомври, вчера преку соопштение до јавноста Јавното Сообраќајно претпријатие Скопје информираше дека од денес 01 септември средношколците ...

Повторно бесплатен превоз за средношколците

Локално - 31.08.2020

Од Јавното Сообраќајно Претпријатие – Скопје информираат дека од утре, вторник (1 септември) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеци во функција се и ...

Од утре повторно ќе важи бесплатниот јавен превоз за средношколци

Frontline - 31.08.2020

Од Јавното Сообраќајно Претпријатие – Скопје информираат дека од утре, вторник (1 септември) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот ...

Од утре бесплатен јавен превоз за средношколците

Фактор - 31.08.2020

Иако учебната година започнува од 1 октомври без конкретни информации со каков модел на настава, од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие на ...

Средношколците од утре повторно бесплатно во ЈСП

Кајгана - 31.08.2020

Иако учебната година нема да започне утре, сепак ЈСП одлучи да им дозволи на средношколците да се возат бесплатно во градските автобуси. „Ве информираме дека од утре, вторник (01.09.2020 година) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски ...

Новата учебна година ќе започне во октомври: ЈСП Скопје од утре со бесплатни возења за средношколци

Женски магазин - 31.08.2020

Според последните информации до Министерството за образование и наука средношколците новата учебна година ќе ја следат онлајн. И исто така новата учебна година поради пандемијата од корона вирус ќе започне на 01 октомври, не како и секоја година на ...

Од утре повторно важи бесплатниот превоз за средношколците

Радио МОФ - 31.08.2020

Од утре (1 септември) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, соопштија од Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје. Оттаму потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни ...

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Опсервер - 31.08.2020

Скопје, 31 август 2020 () – Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните ...

ЈСП со голема промена од 1 септември за средношколците- за пензионерите одлуката непроменета

Курир - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

ЈСП: Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети

Слободен Печат - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

Од утре повторно ќе важат бесплатните средношколски билети за користење на јавниот превоз

24Инфо - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

Од утре средношколците повторно бесплатно во автобусите

Скопје инфо - 31.08.2020

- Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, објавија од ЈСП - Скопје. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни ...

Средношколците од утре повторно бесплатно во автобусите на ЈСП

Вечер Прес - 31.08.2020

Од јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) информираат дека од утре, повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Оттаму, потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни ...

ЈСП со важно известување за студентите и средношколците

Вечер - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

ЈСП со промена од 1 септември за средношколците, за пензионерите одлуката непроменета

Нетпрес - 31.08.2020

Од ЈСП информираат дека од утре, вторник (1.09.2020 год), повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и ...

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Либертас - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Канал5 - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Алсат-М - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

еМагазин - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

ЈСП со голема промена од 1 септември за средношколците – за пензионерите одлуката непроменета

Скопје24 - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Press24 - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Бизнис Вести - 31.08.2020

Скопје, 31 август 2020 (МИА) – Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и ...

Од утре повторно бесплатен превоз за средношколците во Скопје

Факултети - 31.08.2020

ЈСП информира дека од утре, вторник (1.09.2020 год.) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, но и натаму ...

Средношколците од утре бесплатно ќе се возат во ЈСП, а пензионерите ќе почекаат

+инфо - 31.08.2020

Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети. Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Од утре повторно бесплатен јавен превоз за средношколците во Скопје

Мета - 31.08.2020

Од утре, 1 септември повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информираат од Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје (ЈСП). Оттаму потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните ...

Од утре повторно ќе важи бесплатниот превоз за средношколци

Скопје1 - 31.08.2020

Од ЈСП Скопје информираат дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Тие потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски ...

Од утре почнуваат да важат бесплатните годишни средношколски билети

MakPress - 31.08.2020

Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз. Потсетуваме дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети, а и натаму не ...

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

24 Вести - 31.08.2020

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Од утре средношколците бесплатно во ЈСП, пензионерите ќе почекаат

ММС - 31.08.2020

Од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информираат од Јавното сообраќајно претпријатеи.. Оттаму потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните ...

Од утре бесплатен јавен превоз за средношколците

iPortal - 31.08.2020

Иако учебната година нема да започне утре, сепак ЈСП одлучи да им дозволи на средношколците да се возат бесплатно во градските автобуси. „Ве информираме дека од утре, вторник (01.09.2020 година) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски ...

Иако учебната година се уште не зaпочнува: Од утре бесплатен јавен превоз за средношколците

Република - 31.08.2020

Иако учебната година нема да започне утре, сепак ЈСП одлучи да им дозволи на средношколците да се возат бесплатно во градските автобуси. Ве информираме дека од утре, вторник (01.09.2020 година) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски ...

ОД УТРЕ ПОВТОРНО ЌЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ

Магазин - 31.08.2020

ОД УТРЕ ПОВТОРНО ЌЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ, ИНФОРМИРААТ ОД ЈСП СКОПЈЕ! Ви го пренесуваме во целост соопштението! Почитувани, Ве информираме дека од утре, вторник (1.09.2020 год) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски ...

Од утре бесплатен јавен превоз за средношколците

Граѓански збор - 31.08.2020

Иако учебната година нема да започне утре, сепак ЈСП одлучи да им дозволи на средношколците да се возат бесплатно во градските автобуси. „Ве информираме дека од утре, вторник (01.09.2020 година) повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски ...

Од денес средношколците во автобусите на ЈСП ќе се возат повторно бесплатно

Фокус - 01.09.2020

Иако новата школска година, поради пандемијата од корона вирус ќе започне еден месец подоцна, односно на 1 октомври, вчера преку соопштение до јавноста Јавното Сообраќајно претпријатие Скопје информираше дека од денес 01 септември средношколците ...