TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин возеше мерцедес преку обновениот Кримски мост: „Мора да биде идеално“ (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска возеше мерцедес преку Кримскиот мост, кој ја поврзува јужна Русија со анектираниот полуостров Крим, помалку од два месеци откако беше оштетен еден од инфраструктурните проекти на шефот на Кремљ.

(Видео) Путин со германски „мерцедес“ го провери Кримскиот мост: „500 луѓе 55 дена деноноќно работеа на обнова на ...

Еспресо - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин го посети мостот на Крим и го прегледа во каква состојба се наоѓа. Според руската новинска агенција ТАСС, шефот на државата возел преку мостот, возејќи германски автомобил Мерцедес во друштво на вицепремиерот Марат ...

Путин возеше „Мерцедес“ и пропешачи по обновената делница на Кримскиот мост оштетена во нападот во октомври (ВИДЕО)

365 - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска возеше по Кримскиот мост, кој беше оштетен во „терористичкиот напад“ пред повеќе од два месеци. Путин возеше по десната страна на патната делница на мостот која денеска беше пуштена во сообраќај.

СО „МЕРЦЕДЕС“ СЕ ВОЗЕШЕ ПО КРИМСКИ МОСТ Путин покажа дека ја издржал експлозијата ВИДЕО

+инфо - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се возеше со „мерцедес“ преку Кримскиот мост, кој беше оштетен од екслозии пред неполни два месеци. Патниот и железнички мост е долг 19 километри, беше отворен во 2018 година, а беше нападнат на 8 октомври.

(ВИДЕО) Путин возеше автомобил на мост на кој имаше експлозија

Фокус - 05.12.2022

Првиот човек на Русија, Владимир Путин денеска го возеше својот автомобил преку Кримскиот мост. Неговата десна лента денеска беше отворена за сообраќај откако во октомври се случи експлозијата.

ВИДЕО| Путин возеше преку Кримскиот мост

Нетпрес - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот самито управуваше „мерцедес“ преку Керченскиот мост, кој по украинскиот напад стана попознат како Кримскиот мост, кој ја поврзува јужна Русија со црноморскиот полуостров каде доминатното руско ...

(ВИДЕО) Путин со автомобил помина по Кримскиот мост

Фактор - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска возеше автомобил преку мостот на Крим, кој по експлозијата е отворен за сообраќај. Како што објавија руските медиуми, Путин возел автомобил додека вицепремиерот на руската влада Марат Хуснулин му давал ...

ВИДЕО: Путин со Мерцедес се возеше по нападнатиот Кримски мост

Курир - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се возеше со Мерцдес преку Кримскиот мост, помалку од два месеци по експлозиите кои го оштетија мостот. Патниот и железнички мост долг 19 километри, кој беше отворен во 2018 година, беше нападнат на 8 ...

(Видео) Путин возеше автомобил преку мостот на Крим, кој по експлозијата е отворен за сообраќај

Макфакс - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го возеше својот автомобил преку Кримскиот мост, чија десна лента денеска беше отворена за сообраќај по експлозијата во октомври за која Москва ги обвини украинските служби.

Путин се провозе по Кримскиот мост

Независен - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот го посети Кримскиот мост, каде што се сретна со градежните работници и го помина реконструираниот дел. Мостот го поврзува полуостровот Крим со континентална Русија и беше оштетен во украински напад ...

Путин го помина поправениот мост на Крим (ВИДЕО)

Опсервер - 05.12.2022

Стратешкиот белег беше оштетен од голема експлозија за која Москва го обвини Киев Претседателот Владимир Путин го посети Кримскиот мост во понеделникот, каде се сретна со градежните работници и возејќи го неговиот обновен дел.

Путин го посети Кримскиот мост: Лично седнал зад воланот и возел по мостот! Рускиот претседател изврши инспекција

Точка - 05.12.2022

Претседателот на Русија, Владимир Путин го посетил Кримскиот мост, а потпретседателот на владата Марат Хуснулин го известил за поправките на мостот. Шефот на државата седнал зад воланот и лично возел по објектот.

(ВИДЕО) Владимир Путин го посети Кримскиот мост

Во Центар - 05.12.2022

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин, денеска го посети Кримскиот мост, разговараше со градежниците и го премина истиот со автомобил Мерцедес, пренесува „РИА Новости“. Вицепремиерот на Руската Федерација Марат Хуснулин го информираше ...

Путин возеше Мерцедес по Кримскиот мост (ВИДЕО)

Локално - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот го посети Кримскиот мост, каде што се сретна со градежните работници и го помина реставрираниот дел. Путин седна зад воланот и го возеше Мерцедес преку мостот на Крим (мост Керч), кој го поврзува ...

Путин возеше „Мерцедес“ и пропешачи по обновената делница на Кримскиот мост оштетена во нападот во октомври (ВИДЕО)

Пулс24 - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска возеше по Кримскиот мост, кој беше оштетен во „терористичкиот напад“ пред повеќе од два месеци. Путин возеше по десната страна на патната делница на мостот која денеска беше пуштена во сообраќај.

(ВИДЕО) Путин возеше автомобил на мост на кој имаше експлозија

Либертас - 05.12.2022

Првиот човек на Русија, Владимир Путин денеска го возеше својот автомобил преку Кримскиот мост. Неговата десна лента денеска беше отворена за сообраќај откако во октомври се случи ...

Ја испробуваше неговата издржливост: Путин со Мерцедес се возеше по нападнатиот Кримски мост

Република - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се возеше со Мерцедес преку Кримскиот мост, помалку од два месеци по експлозиите кои го оштетија мостот. Патниот и железнички мост долг 19 километри, кој беше отворен во 2018 година, беше нападнат на 8 ...

ВИДЕО: Путин се прошета преку мостот на Крим, гранатиран во октомври

А1 On - 05.12.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се прошета со мерцедес преку мостот Крим, кој ја поврзува јужна Русија со анектираниот полуостров Крим. Во 2018 година, Путин отвори патен и железнички мост долг 19 километри.