TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден малолетник во кого удрил автомобил

Макфакс - 09.04.2020

Утрово во полициска станица било пријавено дека во попладневните часови на 7 април на улицата Македонско-косовска бригада автомобил „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак.

Скопјанец удрил со возило во малолетник и тешко го повредил

+инфо - 09.04.2020

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Дете повредено во сообраќајка во Скопје

Слободен Печат - 09.04.2020

Детето било пренесено во градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Вчера околу 7 часот е пријавено дека на улицата „Македонско-косовска бригада“ возило „опел зафира“ управувано од Б.Б. (30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Тешко повреден малолетен пешак во сообраќајка во Скопје

Сител - 09.04.2020

Утрово било пријавено дека на 07.04 се случила тешка сообраќајка во Скопје откако патничко возило удрило во малолетен пешак. Во соопштението од МВР стои: На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.

Прегазено малолетно момче во Скопје

Press24 - 09.04.2020

Малолетно момче се здобило со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил, информира МВР. -Вчера во 06:41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13:30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со ...

Малолетник тешко повреден во Скопје, бил удрен од автомобил

Курир - 09.04.2020

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Тешко повреден малолетен пешак во Скопје

Локално - 09.04.2020

Вчера во 06:41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13:30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 30-годишниот Б.Б. од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Прегазен малолетник во Топанско Поле

24Инфо - 09.04.2020

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на улица Македонско-косовска бригада автомобил „опел зафира“, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрил во малолетен пешак.

Малолетник тешко повреден откако во него удрил автомобил

МКД - 09.04.2020

Утрово во полициска станица било пријавено дека во попладневните часови на 7 април на улицата „Македонско-косовска бригада" автомобил „опел зафира", со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак.

Тешко повреден малолетен пешак во сообраќајка во Скопје

Скопје инфо - 09.04.2020

Утрово било пријавено дека на 07.04 се случила тешка сообраќајка во Скопје откако патничко возило удрило во малолетен пешак. Во соопштението од МВР стои: На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.

Прегазено дете, со тешки повреди пренесено во Градска

Република - 09.04.2020

На 7 април 2020 околу 13.30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Тешко повреден малолетник во Скопје

Скопје1 - 09.04.2020

Утрово во полициска станица било пријавено дека во попладневните часови на 7 април на улицата Македонско-косовска бригада автомобил „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак.