TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

А1 On - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Црна Гора: Уапсен вработен во здравствен дом кој споделувал податоци за заболени од ковид-19

360 степени - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси вработен во Здравствениот дом во Подгорица кој преку апликацијата Вибер споделувал податоци за заболени од ковид-19, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што објави РТЦГ, лицето М.Р.

Во Црна Гора успено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Опсервер - 08.04.2020

Подгорица, 8 април 2020 () – Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица.

Службеник од Црна Гора е уапсен откако објавил список со заразени

Press24 - 07.04.2020

Црногорската полиција уапсила службеник, М.Р., поради сомнение дека извршил кривично дело – неовластено собирање и користење лични податоци. Тој бил задолжен за податоците на заразените од Ковид-19, а преку апликацијата Вибер ги препратил податоците ...

Уапсен маж кој проследувал на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Курир - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора уaпсено здравствено лице, споделувал на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Фокус - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора успено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

А1 On - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора успено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

24Инфо - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора успено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Нетпрес - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора лице oткрило на Вибер податоци за заболени од ковид-19

+инфо - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора уaпсено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Сител - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Во Црна Гора уaспено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

Либертас - 08.04.2020

– Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

Црна Гора: Уапсен вработен во здравството – „споделил“ список на заболени од Ковид-19

ММС - 08.04.2020

Црногорската полиција го уапсила М.Р., службеник во здравствен дом во Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело – неовластено собирање и користење лични податоци. Тој бил задолжен за податоците на заразените од Ковид-19, а преку ...

Во Црна Гора успено лице кое проследило на Вибер податоци за заболени од Ковид-19

MakPress - 08.04.2020

Црногорската полиција уапси лице под сомнение дека сторило кривично дело неовластено собирање и употреба на лични информации, соопшти синоќа Основното јавно обвинителство во Подгорица. Како што наведува РТЦГ, се сомнева дека лицето М.Р.

НА ВИБЕР ПРАЌАЛ ПОДАТОЦИ ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ: Уапсен е црногорски службеник

Фактор - 08.04.2020

Службеник од Црна Гора е уапсен бидејќи објавил список со заразени. М.Р. e уапсен поради сомнение дека извршил кривично дело – неовластено собирање и користење лични податоци. Бил задолжен за податоците на заразените од Ковид-19, а преку ...

Уапсен Црногорец кој објавил список на болни од Ковид-19

Република - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа во Подгорица, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

Локално - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Уапсен маж во Црна Гора кој преку Вибер споделил список на заразени со коронавирус

Слободен Печат - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

Курир - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од ковид-19

+инфо - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

Опсервер - 08.04.2020

Подгорица, 8 април 2020 () – Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

24Инфо - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

24 Вести - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

Независен - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

Либертас - 08.04.2020

– Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

CivilMedia - 08.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...

Во Црна Гора одреден притвор за лице кое објавило список на болни од Ковид-19

MakPress - 09.04.2020

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено лице задолжено за податоци за болни од Ковид-19 го испратил списокот со податоци преку Вибер ...