TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Сугарески: Владата ги поддржува сите проекти зацртани во програмата на Петровска

А1 On - 13.10.2017

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска во Битола даде поддршка за кандидатката за градоначалник Наташа Петровска од коалицијата предводена од СДСМ и рече дека владата ги поддржува сите проекти кои што се зацртани во изборната ...

Петровска: Како идна локална самоуправа мора да оставиме вредности ВИДЕО

+инфо - 13.10.2017

Животот е исполнет со многу предизвици но на крајот од него секогаш ќе се запрашате дали сте оставиле вредности за идните генерации, рече Петровска. Драги битолчани, животот не е никогаш проста приказна, со себе носи многу падови и станувања.

(ВИДЕО) Петровска: Нови вредности во битолската локална самоуправа

А1 On - 13.10.2017

Како нова локална самоуправа ќе направиме нови вредности, најави кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата, Наташа Петровска. Tаа повика на масовно гласање во недела и поддршка за неа како кандидат за градоначалник, како и за ...

Петровска: Нови вредности во битолската локална самоуправа...

Н.Македонија - 13.10.2017

Петровска: Нови вредности во битолската локална самоуправа Како нова локална самоуправа ќе направиме нови вредности, најави кандидатката за градоначалничка на Битола од СДСМ и Коалицијата, Наташа Петровска.

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Петровска: Целосна реконструкција и репрезентативен лик на влезовите во Битола

Либертас - 11.10.2017

Целосна реконструкција и репрезентативен лик на влезовите во Битола, најави денеска кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата „Живот за сите“ Наташа Петровска. – Сите влезови се во очајна состојба, а тоа не и доликува на конзулска ...

Петровска најави уредување на сите влезови на Битола,

Тера - 11.10.2017

„Се наоѓаме на еден од влезовите во општина Битола од потегот Прилеп кон Битола. Сите влезови, вклучително и овој се во очајна состојба како не и доликува на конзулска Битола. Со помош на централната власт ветуваме дека ќе биди извршена целосна ...

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Петровска: Во недела масовно да излеземе и два пати да заокружиме 19

Либертас - 13.10.2017

Како нова локална самоуправа ќе направиме нови вредности, најави кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата, Наташа Петровска. Tаа повика на масовно гласање во недела и поддршка за неа како кандидат за градоначалник, како и за ...

(ВИДЕО) Петровска: Целосна реконструкција и репрезентативен лик на влезовите во Битола

Бриф - 11.10.2017

Целосна реконструкција и репрезентативен лик на влезовите во Битола, најави денеска кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата „Живот за сите“ Наташа Петровска. – Сите влезови се во очајна состојба, а тоа не и доликува на конзулска ...