TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џејкоб Вајли официјално нов кошаркар на Сарагоса

Курир - 26.02.2021

Натурализираниот кошаркар кој настапува за македонската репрезентација Џејкоб Вајли и офивијално е нов член на шпанската Сарагоза. По одличните настапи на квалификацискиот турнир во Перм за нашата селекција, американскиот интернационалец ја замени ...

ФОТО: Џејкоб Вајли има нов клуб, но македонскиот репрезентативец останува во Шпанија

Дриблинг - 26.02.2021

Американецот Џејкоб Вајли кој настапува за македонската кошаркарска репрезентација од денес е нов член на Сарагоса. Вајли по настапите во Гран Канарија, сега оди во Сарагоса како позајмен играч до крајот на сезоната.

Потврден трансферот: Сарагоза се пофали со Џејкоб Вајли

Gol.mk - 26.02.2021

Македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли денес и офивијално беше потврден како нов член на екипата на Сарагоза. По одличните настапи на квалификацискиот турнир во Перм, американскиот интернационалец ја замени Гран Канарија, но остана во шпанскиот ...

Вајли со признание, во идеалната петорка на последното коло во квалификациите

Дриблинг - 23.02.2021

Џејкоб Вајли против Естонија дојде до уште еден дабл-дабл ефект. Силното крло на „црвено-жолтите“ постигна 18 поени имаше и 14 скока, плус и три блокади. Беше едне од најзаслужните за пресвртот во второто полувреме.