TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандалозно – Власта штити криумчари на мигранти

Магазин - 24.03.2019

„Патем останува нејасно за какви и чии статистики говори СДСМ бидејќи во своите соопштенија ниту еднаш не го користи терминот Македонија. Сето ова покажува со каков криминален и однароден картел на власт си имаат работа граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција сѐ уште на позиција, a фатен во криумчарење на мигранти

+инфо - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти, се вели во соопштението од Центарот за комуникации на ...

СДСМ: Трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти

А1 On - 24.03.2019

„Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти во земјата.

Спасовски: Трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти

1tv - 23.03.2019

Трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти во земјата. Министерот Спасовски потенцираше дека националната единица за спречување на криумчарење мигранти и трговија со луѓе, веќе имала резултати.

Спасовски на терен – криумчарењето на мигранти се намалува

ТВ21 - 23.03.2019

Заедништвото и партнерството мешу домашните и меѓународните полициски службеници е причината за успешната борба против криминалот и против илегалната миграција, оцени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој заедно со вицепремиерот за ...

Опаѓа криумчарењето на мигранти

Телма - 23.03.2019

Трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, кој заедно со вицепремиерот Бујар Османи, денеска беа на граничниот премин богородица, рекоа дека националната единица за спречување на криумчарење ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

Сител - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Османи и Спасовски со полицајците на јужна граница: Успешно се бориме со криминалот

Press24 - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

Курир - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти.

СДСМ: Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

Сител - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

MakPress - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Вицепремиерите Спасовски и Османи во посета на полициските службеници на јужната граница

24Инфо - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

А1 On - 24.03.2019

„СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

СДСМ: Борбата против криумчарењето на мигранти дава резултати

Макфакс - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти, велат од владејачката СДСМ, утрово преку соопштение. „Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати.

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

Фокус - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Спасовски и Османи: Полицијата успешно се справува со илегалните миграции и криумчарењето мигранти

Макфакс - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

Опсервер - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

СДСМ: Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

Либертас - 24.03.2019

Скопје, 24 март 2019 Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати.

За три пати намалено криумчарењето мигранти, тврди Спасовски

Р.С.Европа - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. „МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

1tv - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Спасовски и Османи: Полицијата успешно се справува со илегалните миграции и криумчарењето мигранти

Точка - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција сѐ уште на позиција, a фатен во криумчарење на мигранти

Скопје1 - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти, се вели во соопштението од Центарот за комуникации на ...

СДСМ: МВР со своето професионално делување, покажува како се работи во интерес на граѓаните

Скопје1 - 24.03.2019

Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати, велат од СДСМ. „Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти во земјата.

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

24Инфо - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Вицепремиерите Спасовски и Османи во посета на полициските службеници на јужната граница

Скопје1 - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

MTM - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

СДСМ: Tрикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти во земјата

Нова ТВ - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

А1 On - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Вицепремиерите Спасовски и Османи во посета на полициските службеници на јужната граница

iPortal - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

Сител - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

СДСМ: Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

Канал5 - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

24 Вести - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

Сè поголем бројот на откриени случаи на криумчарење мигранти

Н.Македонија - 23.03.2019

Успешната борба против криминалот, а особено успешноста на полицијата во борбата против илегалната миграција и криумчарењето мигранти е најдобро рефлектирана во заедништвото и партнерството кое на дневна основа го применуваат полициските службеници ...

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција кој криумчареше мигранти се уште е не е сменет

Алфа - 24.03.2019

„СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

Локално - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти. Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

Вечер - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција кој криумчареше мигранти сѐ уште не е разрешен

Макфакс - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти, реагира ВМРО-ДПМНЕ по објавата на владејачката партија дека ...

СДСМ: Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

24Инфо - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...

Спасовски: Криумчарењето на мигранти е намлено за три пати

МКД - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. „МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

Канал5 - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

СДСМ: Ефикасноста на институциите дава резултати

МКД - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти, велат од владеачката партија СДСМ. „Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати.

Спасовски се пофали дека е намалено криумчарењето мигранти

+инфо - 23.03.2019

МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за спречување на криумчарење мигранти и трговија со луѓе која работи на спречување на илегалната миграција и веќе има резултати.

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција кој криумчареше мигранти сѐ уште не е разрешен

24Инфо - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти, реагира ВМРО-ДПМНЕ по објавата на владејачката партија дека ...

СДСМ: Трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти

+инфо - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти. Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Ова се вели во соопштението од Центарот за комуникации со ...

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

Бриф - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Началникот на штипската полиција кој криумчареше мигранти сѐ уште не е разрешен

Точка - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти, реагира ВМРО-ДПМНЕ по објавата на владејачката партија дека ...

СДСМ: Борбата против криумчарењето на мигранти дава резултати

Centar - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти, велат од владејачката СДСМ, утрово преку соопштение. „Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати.

Спасовски: Трикратно намалено криумчарењето на мигранти

Локално - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека минатата година повеќе од трикратно е зголемено спречувањето на криучарење мигранти. – МВР и Јавното обвинителство на Северна Македонија формираа посебна национална единица за ...

ВМРО ДПМНЕ: Зошто не е разрешен началникот на СВР Штип фатен во криумчарење мигранти?

ММС - 24.03.2019

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ, реагираат од ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати

MTM - 24.03.2019

Ефикасноста на институциите дава резултати, трикратно е зголемено спречувањето на криумчарење мигранти. Посветеноста на институциите во борбата против криумчарење мигранти дава резултати. Според официјалните податоци, во 2018 година, трикратно е ...