TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов, најави бесплатен превоз за сите средношколци

Алсат-М - 02.09.2018

19 средни училишта во градот Скопје ќе ја започнат новата учебна година со енергетски ефикасни фасади во согласност со современите стандарди за заштеда на електрична енергија и топлина, најави градоначалникот Петре Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 02.09.2018

„Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски.

Шилегов: Бесплатен превоз за сите средношколци

Либертас - 02.09.2018

Во новата учебна година новина е бесплатниот превоз за сите ученици во средните училишта на Градот Скопје независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат, најави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Канал5 - 02.09.2018

Бесплатен јавен превоз ќе имаат сите ученици независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето каде учат, соопшти денеска градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов. Градоначалникот денеска во посета на скопската гимназија „Орце ...

Бесплатни слободни билети за сите средношколци во Скопје, со парите од барокот реновирани 19 средни училишта, рече ...

Сакам да кажам - 02.09.2018

Сите средношколци во Скопје, без разлика колку им е одалечено училиштето од местото на живеење, од оваа учебна година ќе добиваат бесплатни слободни билети. Досега слободни карти им следуваа само на учениците на кои училиштето им е одалечено повеќе ...

Бесплатен превоз за сите скопски ученици, независно од оддалеченоста на домот од училиштето

Радио МОФ - 02.09.2018

Бесплатниот превоз за учениците во Скопје продолжува и во новата учебна година. Новина е тоа дека ќе важи за сите ученици во средните училишта на Градот Скопје независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат.

Енергетска фасада за гимназијата “Орце Николов”

Вечер Прес - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов” е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија Внатре во гимназијата се ...

Бесплатен автобуски превоз за средношколците во Скопје

1tv - 02.09.2018

За претстојната учебна година, град Скопје обезбеди бесплатен автобуски превоз за сите ученици во средно образование без разлика на оддалеченоста на нивното место на живеење од училиштето.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Локално - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов, најави бесплатен превоз за сите средношколци

Бриф - 02.09.2018

19 средни училишта во градот Скопје ќе ја започнат новата учебна година со енергетски ефикасни фасади во согласност со современите стандарди за заштеда на електрична енергија и топлина, најави градоначалникот Петре Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: Средните училишта во голема мера беа реконструирани во време на Коце Трајановски

Стандард - 02.09.2018

„Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски“, реагираат од партијата на Мицкоски на денешниот прес на ...

Бесплатен превоз за сите скопски ученици, независно од оддалеченоста на домот од училиштето

Независен - 02.09.2018

Во новата учебна година новина е бесплатниот превоз за сите ученици во средните училишта на Градот Скопје независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат. -Досега бесплатен превоз користеле околу 20.000 ученици кои ги ...

Бесплатен превоз за сите скопски средношколци од оваа учебна година

Вечер Прес - 02.09.2018

Бесплатен превоз ќе добијат сите ученици во средните училишта на територијата на Град Скопје независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат. – Досега бесплатен превоз користеле околу 20.000 ученици кои живеат на повеќе од ...

Шилегов најави новитети пред учебната година: Бесплатен превоз за сите средношколци

Press24 - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се фали со туѓи проекти, Шилегов да понесе одговорност за коруптивните зделки на ЈСП

Макфакс - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски, регираат од ВМРО-ДПМНЕ на најавите на скопскиот ...

(ВИДЕО) Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

А1 On - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски, реагира ВМРО – ДПМНЕ.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Стандард - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски.

Шилегов: Бесплатен превоз за сите средношколци

Н.Македонија - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов се фали со наши проекти и со фасади направени пред 4 години

Денешен - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски, се вели во соопштението на оваа партија на денешните изјави ...

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

+инфо - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Телма - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се фали со туѓи проекти, Шилегов да понесе одговорност за коруптивните зделки на ЈСП

Точка - 02.09.2018

Бесплатниот превоз на средношколците е обезбеден во време на ВМРО-ДПМНЕ, а средните училишта во голема мера беа реконструирани исто така во време додека градоначалник беше Коце Трајановски, регираат од опозициската партија на најавите на скопскиот ...

Со пари од „Скопје 2014“ реновирана скопска гимназија

Фактор - 02.09.2018

Со пренамена на средствата предвидени за проектот „Скопје 2014“ се реновираат скопските средни училишта, истакна градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Едно од нив е и скопската гимназија „Орце Николов“, каде што градоначалникот покажа што е ...

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Либертас - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

МКД - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов" е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

24 Вести - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов најави бесплатен превоз и за над 2.000 средношколци, кои живеат во непосредна близина на школото

Фокус - 02.09.2018

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека издвоени се 60 милиони денари од проектот „Скопје 2014“ за енергетски фасади, санација на кровови, надворешна столарија, подови, електрика и греење на 19 средни училишта.

Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

MTM - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов: Бесплатен превоз за средношколците и нови фасади на училиштата со пари од проектот „Скопје 2014“

Макфакс - 02.09.2018

Во новата учебна година новина е бесплатниот превоз за сите ученици во средните училишта на Градот Скопје независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат, најави градоначалникот Петре Шилегов, при посетата на средното ...

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Слободен Печат - 02.09.2018

Градоначалникот Шилегов рече дека реконструкцијата на фасадите ги опфаќа сите средни училишта кои имаат потреба од тоа. Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во ...

Шилегов: Нови фасади за средните училишта и бесплатен превоз за сите средношколци

Нова ТВ - 02.09.2018

Гимназијата „Орце Николов“ е едно од средните училишта кое во новата учебна година ќе има енергетски ефикасна фасада во согласност со современите стандарди за рационализација и заштеда на електричната и топлинската енергија.

Шилегов: Бесплатен превоз за сите средношколци и нови фасади во новата учебна година

24Инфо - 02.09.2018

Шилегов: Бесплатен превоз за сите средношколци и нови фасади во новата учебна година Градоначалникот Шилегов денеска го посети СУГС „Орце Николов“ каде што е во тек реконструкцијата на фасадата и на надворешната столарија на училишниот објект.

Шилегов: Бесплатен превоз за средношколците и нови фасади на училиштата со пари од проектот „Скопје 2014“

Точка - 02.09.2018

Во новата учебна година новина ќе биде бесплатниот превоз за сите ученици во средните училишта на Градот Скопје, независно од оддалеченоста на местото на живеење од училиштето во кое учат, најави градоначалникот Петре Шилегов, при посетата на ...