TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рахиќ демантира: Боки 13 не примил инјекции ниту барал преместување на психијатрија

Република - 18.08.2019

Есад Рахиќ директорот на затворот во Шутка, каде се наоѓа Бојан Јовановски, еден од притворените за случајот „Рекет“ ги демантира информациите објавени во српски Курир дека Боки 13 во затвор бара помош и прима инјекции за смирување.

Случајот „Рекет“ непресушен извор на лажни вести и дезинформации

Канал5 - 18.08.2019

Боки 13 живееше луксузно, а сега во затвор бара помош и прима инекции за смирување. Очајниот Јовановски се закани: Носете ме во лудница или ќе пропеам за Заев ! Вака гласи насловот на статијата на српскиот портал Курир која беше објавена вчера, а во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и Костадин Костадинов се најблиски соработници со првоосомничениот во „Рекет“.

Канал5 - 18.08.2019

Тие го измислија, го штитеа и му даваа поддршка во рекетарските походи. Илјадници сликања, јавни настапи и почесни титули во криминалната невладина сведочат дека Заев, Костадинов и Тредичи се заедно, до гуша во криминалот.

Затвореник објави видео од Боки 13 откако пристигнал во истражниот затвор во Шутка

4NEWS - 18.08.2019

Кај си бе срцка? – Леле наочарите како ти стојат. Со овие зборови бил дочекан Боки 13 во затворот Шутка, тврди авторот на видеото за кое вели дека е снимено за време на пристигнувањето во затвор на Бојан Јовановски.

Пандов и порача на Катица: Oтворија ја Пандорината кутија и кажи кој е главата на Рекетот, ти или Заев?

Република - 18.08.2019

Катице морам повторно да ти напишам неколку реда. Читам денес по портали, а верувам читаш и ти, другар ти Боки Тредичи вриштел да биде префрлен во психијатриска болница во рок од три дена, ако не ќе изнел круцјални докази против Заев и раководството ...

Најголемите дезинформации за „Рекет“ во српските медиуми

Мета - 18.08.2019

Случајот на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција „Рекет“ во кој осомничени се Боки 13 и Зоки Милески – Кичеец , сведок е Орце Камчев, а вмешаноста на СЈО и обвинителката Катица Јанева дополнително ќе се докажува, крена ...

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе заборави на луксузните роденденски прослави од ...

Курир - 18.08.2019

Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева и Зоран Заев во аферата.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Магазин - 18.08.2019

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот врв на Македонија да биде преместен на психијатриското одделение, дознава српски „Курир“. Како што објави српски Курир, наводно Боки нагласил дека ако тоа не го ...

Боки 13 побарал преместување на психијатрија или ќе открие круцијални докази против Заев

Република - 18.08.2019

Бојан Јовановски испратил порака до државниот врв на Македонија да биде преместен на психијатриското одделение, дознава српски „Курир“, додавајќи дека Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за ...

(ВИДЕО) Боки 13 мета на комлименти во Шутка: Кај си ма женска, леле наочарите како ти стојат!

365 - 17.08.2019

Видео што се појави синоќа на интернет наводно покажува како бил пречекан, или барем како Боки 13 ги поминува деновите во истражниот затвор во Шутка, објави „Булевар.мк“ со акцент дека автентичноста на видеото не е потвдена.

Боки 13 со два збора за неговата сексуална определба го демантираше Заев- еве на која група припаѓа тој (ВИДЕО)

Курир - 17.08.2019

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. Откако целата јавност се крена на нозе, новинарските здруженија го осудија говорот на омраза, ...

(видео)”КАЈ СИ БЕ СРЦКА” – Погледнете како беше пречекан БОКИ 13 ВО ШУТКА!

Магазин - 17.08.2019

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт, пренесува Булевар.мк Автентичност не е потврдена од управата на затворот.

(видео) ОД ПРЕЧЕКОТ НА БОКИ 13 ВО ШУТКА: Кај си бе срцка, леле наочарите како ти стојат…

Денешен - 17.08.2019

На интернет се појави снимка од истражниот затвор Шутка во Скопје за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски алијас Боки 13 пристигал во затворот, објави Булевар.мк Сепак, автентичност не е потврдена од управата на затворот во кој ...

РАХИЌ: “БОКИ 13 не прима инјекции, ако е некој за психијатрија тоа се ликовите што ги прават овие вести”

Магазин - 18.08.2019

Есад Рахиќ директорот на затворот во Шутка, каде се наоѓа Бојан Јовановски, еден од притворените за случајот „Рекет“ ги демантираше информациите објавени во српски Курир дека Боки 13 во затвор бара помош и прима инјекции за смирување.

„КАЈ СИ БЕ СРЦКА“: Еве како беше пречекан Боки 13 во Шутка (ВИДЕО)

Курир - 17.08.2019

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт, пренесува Булевар.мк Автентичност не е потвpдена од управата на затвoрoт.

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Јанева после милион и пол вели ОК, не е таа, туку Мицкоски кој глуми обвинител

+инфо - 17.08.2019

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар три пати аболициран за криминал.

Српски медиуми: Боки 13 имал оргија со српски политичар – како Јовановски ги лиферува информациите надвор од „Шутка“?

Алфа - 17.08.2019

Ги користи ли Боки 13 српските медиуми како алатка за упатување на закани кон македонски, но и странски политичари? Кој е линкот од кој пристигнуваат наводни информации кои се лиферуваат во српските портали и весници, кога 13ка е изолиран и е во ...

Рахиќ за Боки 13: Ниту прима инекции, ниту доаѓала брза помош, ниту барал да биде преместен на психијатрија

Либертас - 18.08.2019

„Боки 13 живееше луксузно, а сега во затвор бара помош и прима инјекции за смирување. Очајниот Јовановски се закани: Носете ме во лудница или ќе пропеам за Заев!“ Вака гласи насловот на статијата на српскиот портал Курир која беше објавена вчера, а ...

Илјадници сликања и почесни титули во криминалната невладина сведочат дека Заев, Костадинов и Тредичи се заедно, до ...

24Инфо - 18.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение до јавноста реагира на изјавата на Костадин Костадинов од СДСМ за „Рекет“. „Зоран Заев и Костадин Костадинов се најблиски соработници со првоосомничениот во „Рекет“.

Пандов: Кој се друг фунционери и специјални обвинител(к)и оделе на ,,Тајни Вечери” кај Боки Тредичи”?

Опсервер - 17.08.2019

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето на патриотите масовно ги користеше.

Пронајдени шокантни пораки, експлицитни фотографии и два видеоклипа во мобилниот на Боки 13: Водителот во врска со ...

Вистина.мк - 17.08.2019

Во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна ријалити ѕвезда на Боки 13, полицијата пронашла шокантна кореспонденција со познат српски политичар – објавија српските медиуми Курир и Телеграф.

Црно на бело: Експлицитните фотографии и две видеа докажуваат дека Боки 13 бил во врска со српски политичар

Република - 17.08.2019

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, односно Боки 13, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар, пишуваат српските медиуми. Пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење и тие сега се во рацете на ...

Затвореник објави видео од Боки 13 откако пристигнал во истражниот затвор во Шутка

Сител - 18.08.2019

Кај си бе срцка? - Леле наочарите како ти стојат. Со овие зборови бил дочекан Боки 13 во затворот Шутка, тврди авторот на видеото за кое вели дека е снимено за време на пристигнувањето во затвор на Бојан Јовановски.

Александар Пандов: Боки Тредичи вриштел да биде префрлен во психијатриска болница во рок од три дена

Опсервер - 18.08.2019

Катице морам повторно да ти напишам неколку реда. Читам денес по портали, а верувам читаш и ти, другар ти Боки Тредичи вриштел да биде префрлен во психијатриска болница во рок од три дена, ако не ќе изнел круцјални докази против Заев и раководствот ...

Најголемите дезинформации за „Рекет“ во српските медиуми

Centar - 18.08.2019

Случајот на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција „Рекет“ во кој осомничени се Боки 13 и Зоки Милески – Кичеец , сведок е Орце Камчев, а вмешаноста на СЈО и обвинителката Катица Јанева дополнително ќе се докажува, крена ...

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе заборави на луксузните роденденски прослави од ...

Пулс24 - 18.08.2019

Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева и Зоран Заев во аферата.

СРПСКИ КУРИР: Боки 13 бара итно преместување на психијатриско одделение инаку ќе открие цврсти докази за вмешаноста на ...

Денешен - 18.08.2019

Притворениот Бојан Јовановски – Боки 13 испратил порака до државниот врв на Македонија да биде преместен на психијатриското одделение, дознава српски Курир, додавајќи дека Боки 13 нагласил оти ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во ...

Порталите објавија видео од пречекот на Боки 13 во Шутка

ММС - 17.08.2019

На интернет се појави снимка од истражниот затвор Шутка во Скопје за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски алијас Боки 13 пристигал во затворот, објави Булевар.мк Сепак, автентичност не е потврдена од управата на затворот во кој ...

„КАЈ СИ БЕ СРЦКА“: Еве како беше пречекан Боки 13 во Шутка

Пулс24 - 17.08.2019

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт, пренесува Булевар.мк Автентичност не е потвpдена од управата на ...

Боки 13 на аудио снимката кога вели дека Заев е во тек и знае се мисли на Мицкоски кој лажно му се претставувал.

24Инфо - 17.08.2019

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ . „Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар три пати аболициран за криминал.

Како Боки 13 ги лиферува информациите надвор од „Шутка“

Република - 17.08.2019

Ги користи ли Боки 13 српските медиуми како алатка за упатување на закани кон македонски, но и странски политичари? Кој е линкот од кој пристигнуваат наводни информации кои се лиферуваат во српските портали и весници, кога 13 ка е изолиран и е во ...

Рахиќ за Боки 13: Ниту прима инекции, ниту доаѓала брза помош, ниту барал да биде преместен на психијатрија

iPortal - 18.08.2019

“Боки13 живееше луксузно, а сега во затвор бара помош и прима инјекции за смирување. Очајниот Јовановски се закани: Носете ме во лудница или ќе пропеам за Заев.” Вака гласи насловот на статијата на српскиот портал Курир која беше објавена вчера, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Костадинов се најблиски соработници со Тредичи

MakPress - 18.08.2019

Зоран Заев и Костадин Костадинов се најблиски соработници со првоосомничениот во „Рекет“. Тие го измислија, го штитеа и му даваа поддршка во рекетарските походи. Илјадници сликања, јавни настапи и почесни титули во криминалната невладина сведочат ...

Пандов: Точно ли е дека Боки и поднесувал на Рада детален извештај и до каде е со рекетирањето на Орце?

Република - 17.08.2019

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето на патриотите масовно ги користеше – напиша на својот Фејсбук профил, Александар Пандов.

Српските медиуми пишуваат за содржините пронајдени во телефонот на Боки 13

ММС - 17.08.2019

Во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна ријалити ѕвезда на Боки 13, полицијата пронашла шокантна кореспонденција со познат српски политичар – објавија српските медиуми Курир и Телеграф, пренесува вистина.мк .

„Српски Телеграф“: Со кој српски политичар Боки 13 си праќал слики и видеа?

PressingTV - 17.08.2019

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, односно Боки 13, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар, пишуваат денеска „Српски Телеграф“. Според весникот, пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење ...

Полицијата пронашла шокантни пораки во телефонот на Боки 13: Бил во љубовна врска со српски политичар? Нашле и ...

Точка - 17.08.2019

Во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар. Пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење, кои во моментов ги поседуваат истражните органи – утврдуваат дали ...

Кај си бе срцка: Затвореник објави видео од пристигнувањето на Боки 13 во Шутка

Република - 18.08.2019

Кај си бе срцка? Леле наочарите како ти стојат. Со овие зборови бил дочекан Боки 13 во затворот Шутка, тврди авторот на видеото за кое вели дека е снимено за време на пристигнувањето во затвор на Бојан Јовановски.

Најголемите дезинформации за „Рекет“ во српските медиуми

iPortal - 18.08.2019

Случајот на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција „Рекет“ во кој осомничени се Боки 13 и Зоки Милески – Кичеец, сведок е Орце Камчев, а вмешаноста на СЈО и обвинителката Катица Јанева дополнително ќе се докажува, крена ...

Српски „Курир“: Боки 13 бара да го префрлат на психијатрија, или ќе објави докази за вмешаност на Заев во „Рекет’

PressingTV - 18.08.2019

Бојан Јовановски испратил порака до државниот врв на Македонија да биде преместен на психијатриското одделение,пишува српски „Курир“ , Според весникот, ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во ...

(ВИДЕО) Како беше пречекан Боки 13 во Шутка

Нетпрес - 17.08.2019

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт, пренесува Булевар.мк Автентичност не е потвpдена од управата на затвoрoт.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се приведат сите инволвирани, четири месеци се прикриваат трагите

А1 On - 17.08.2019

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар три пати аболициран за криминал.

Кој му помага на Боки 13 да изнесува информаци надвор од „Шутка“?

Магазин - 17.08.2019

Српските медиуми секојдневно објавуваат нови информации за првоосомничениот Боки 13 за случајот Рекет, па оттука се поставува прашањето како успеваат да дојдат до информации кога 13 ка е изолиран и е во притвор во Шутка? Дали всушност Боки 13 ги ...

Рахиќ за Боки 13: Ниту прима инекции, ниту доаѓала брза помош, ниту барал да биде преместен на психијатрија

Бриф - 18.08.2019

“Боки13 живееше луксузно, а сега во затвор бара помош и прима инјекции за смирување. Очајниот Јовановски се закани: Носете ме во лудница или ќе пропеам за Заев.” Вака гласи насловот на статијата на српскиот портал Курир која беше објавена вчера, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е за одговори и одговорност, време е за предвремени парламентарни избори

MTM - 18.08.2019

Зоран Заев и Костадин Костадинов се најблиски соработници со првоосомничениот во „Рекет“. Тие го измислија, го штитеа и му даваа поддршка во рекетарските походи. Илјадници сликања, јавни настапи и почесни титули во криминалната невладина сведочат ...

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Магазин - 18.08.2019

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки 13 имал интимна врска со српски политичар, вчера и го потврди тоа со објавениот текст во кој е наведено дека во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, односно Боки ...

Најголемите дезинформации за „Рекет“ во српските медиуми

Бриф - 18.08.2019

Случајот на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција „Рекет“ во кој осомничени се Боки 13 и Зоки Милески – Кичеец , сведок е Орце Камчев, а вмешаноста на СЈО и обвинителката Катица Јанева дополнително ќе се докажува, крена ...

Боки 13 секојдневно прима инјекции: Бара итно преместување на психијатриско одделение инаку ќе открие докази за ...

Курир - 18.08.2019

Притворениот Бојан Јовановски – Боки 13 испратил порака до државниот врв на Македонија да биде преместен на психијатриското одделение, дознава српски Курир, а веста ја пренсоа речиси сите македонски електронски медиуми, додавајќи дека Боки 13 ...

(Видео) Како беше пречекан Боки 13 во Шутка: Кај си бе срцка

24Инфо - 17.08.2019

Вчеравечер на интернет се појави снимка од истpажниот зaтвop Шутка за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски – Боки 13 пристига во зaтвoрoт, пренесува Булевар.мк Автентичност не е потвpдена од управата на затвoрoт.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да се приведат сите инволвирани, четири месеци се прикриваат трагите

MakPress - 17.08.2019

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар три пати аболициран за криминал.