TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Полицијата не можеше да го донесе Мухамед Зеќири на судење, била повикана брзата помош

А1 On - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Се одложи рочиштето против поранешниот генсек Мухамед Зекири

Вечер Прес - 30.01.2023

Се одложи денешното рочиште во Кривичниот суд против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири на барање на одбраната, поради како што беше истакнато од здравствени причини на обвинетиот.

Продолжува судењето против поранешниот генсек Мухамед Зекири

24 Вести - 30.01.2023

Во Кривичниот суд ќе продолжи судењето против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири, кој е обвинет за незаконски склучени договори во четири очи со што ја оштетил државната каса за 1,5 милиони евра.

(Видео) Зеќири не беше донесен на судење; Судијката: Повикана е брзата помош, а во зависност од проблемите, ќе биде ...

Макфакс - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Press24 - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

(Видео) Зеќири не беше донесен на судење; Судијката: Повикана е брзата помош, а во зависност од проблемите, ќе биде ...

Точка - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор бидејќи кога службениците дошле да го земат, тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од Полициската ...