TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака изгледаат љубовта и среќата: Александра Пријовиќ сподели нежен семеен портрет кој ќе ви измами насмевка

Хаштаг - 18.01.2021

Една од најпопуларните српски пејачки ужива во својата бајка со сопругот Филип Живојиновиќ и синот Александар, а сега со обожавателите сподели еден нежен семеен момент. Пејачката Александра Пријовиќ е горда мајка на малиот Александар, кој на свет ...

Најслаткиот бакнеж на светот: Александра Пријовиќ го покажа синчето и ги разнежни сите со фотографијата

Женски магазин - 17.01.2021

Снаата на Лепа Брена и Боба, пејачката Александра Пријовиќ за прв пат сподели фотографија со нејзиниот син Александар со своите следбеници на „Инстаграм“. Иако детето наполни две години на 9 март, Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ не го ...

Спружена од Маледивите, Брена ги поздрави фановите (фото)

Хитпортал - 17.01.2021

Традиционално и овој јануари пејачката Лепа Брена заедно со нејзиниот сопруг Боба се во топлите краишта. Тие од пред неколку дена заминаа на одмор на Малдивите па неизбежно беше од профилот на Брена на Инстаграм да се видат прекрасните пејсажи и дел ...

Има осет за бизнис – Лепа Брена со кренати долги нозе, некогаш и сега

Вечер Прес - 17.01.2021

Лепа Брена е денес една од најбогатите поранешни југословенски пејачки, а тоа на медиумите им дава за повод да се сетат на она некогашно дамнешно време кога таа како што самата изјави “одвај имаше некоја паричка за леб, паштета и јогурт“.

(Фото) Александра Пријовиќ по грешка заврши на еротски сајт

Репортер - 17.01.2021

Српската пејачка Александра Пријовиќ пред три години објави видео-спот за песната „Лизгав под“, што ја направи популарна и на еротските сајтовите . Поради несакана грешка во видеото, пејачката се најде на ваков сајт бидејќи во една од сцените ...