TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се појави снимка од експлозијата на метеоритот во близина на бреговите на Камчатка (ВИДЕО)

Руска реч - 20.03.2019

Експлозијата со сила десет пати поголема од онаа што ја имаше атомската бомба фрлена на Хирошима помина без очевидци. Снимката е објавена на „Јутјуб“, соопштува РИА „Новости“ . На интернет се појави снимка од силната експлозија на метеоритот кој во ...

Експлозија на метеор која никој не ја забележал

Кумановски м. - 20.03.2019

Трета по јачина експлозија на метеор во последните сто години се случила на 18 декември минатата година, но скоро никој не забележал и покрај тоа што метеорот во допир со атмосферата на Земјата експлодирал со јачин од 173 килотони ТНТ, десет пати ...

Метеор ја погоди Земјата со сила на нуклеарна бомба, а никој не забележа

Факултети - 20.03.2019

Во декември Земјата имала многу специјален посетител. Според НАСА, огромна огнена топка експлодирала во атмосферата, втората најголема во последните 30 години и најголемата по инцидентот во рускиот град Чељабинск во 2013 година.

(ВИДЕО) Објавена снимка од експлозија на метеорит над Беринговото Море

Нетпрес - 19.03.2019

На интернет во вторникот се појави прелет на метеорит кој експлодирал во декември над Беринговото Море во близина на бреговите на Камчатка. На видео записот може да се забележи трага од чад од небесното тело, а на следните кадри е регистриран самиот ...

Земјата погодена од метеорска експлозија 10 пати помоќна од нуклеарна бомба (ФОТО)

МКД - 19.03.2019

На 18 декември 2018 година се случила трета најголема метеорска експлозија на минатиот век и речиси никој не забележал и покрај тоа што емитувала енергија еквивалентната на 173 килотони ТНТ - 10 пати помоќна од бомбата во Хирошима.

Се појави снимка од експлозијата двојно посилна од експлозијата на атомската бомба во Хирошима

Студенти - 20.03.2019

На интернет се појави снимка од силната експлозија на метеоритот кој во декември минатата година влезе во Земјината атмосфера над Беринговото море, недалеку од брегот на рускиот полуостров Камчатка.

Најголем астероид во последните 30 години ја погодил Земјата – експлозијата поминала незабележано

Вечер - 18.03.2019

Голем метеор експлодирал во земјината атмосфера во декември. Тоа бил вториот по големина метеор што експлодирал во последниве 30 години, соопшти НАСА. Меѓутоа, експлозијата главно минала незабележано, оти се случила над Берингово Море, во близина на ...

NASA: Експлозија на метеорит која никој не ја забележа се случила во близина на Камчатка

Руска реч - 18.03.2019

Метеоритот паднал во Беринговото море, далеку од луѓе и станбени реони. Во декември 2018 година дошло до најголемата експлозија на метеорит по случајот во Челјабинск 2013 година. Меѓутоа, тоа се случило далеку од луѓе, така што оваа појава останала ...

(ВИДЕО) Објавена снимка од експлозија на метеорит над Беринговото Море

Курир - 19.03.2019

На интернет се појави снимка од прелет на метеорит кој експлодирал во декември над Беринговото Море во близина на бреговите на Камчатка. На видео записот може да се забележи трага од чад од небесното тело, а на следните кадри е регистриран самиот ...

Во декември се случила експлозија 10 пати посилна од атомската бомба во Хирошима

Студенти - 19.03.2019

Метеоритот паднал во Беринговото море, далеку од луѓе и станбени реони. Во декември 2018 година дошло до најголемата експлозија на метеорит по случајот во Челјабинск 2013 година. Меѓутоа, тоа се случило далеку од луѓе, така што оваа појава останала ...